All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:


  1. Nisu pregledali evaporator , i mene je strah da on ne stvara problem jer je poprilicno bolna zamjena (i po radnike i po moj novcanik). Sredstvo za zatvaranje rupa nisu koristili oni niti ja, ne znam da li je prethodni vlasnik.
     
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Ekipa, pitanje. Postao sam vlasnik Astre J 2010. g. u kojoj dođe Multimedia "CD400". Vozilo ima komande na volanu, uključujući javljanje na telefon i sl. opcije. CD400 model posjeduje AUX izlaz, ali ne i Bluetooth. Bila je opcija da se uz CD400 naruči i Bluetooth modul gdje 1. vlasnik vozila to nije uradio. Našao sam na otpadu Ilma Bluetooth modul za moj model ali ne znam da li bi odgovaralo odn. da li je potrebno neko programiranje i sl.?
    Ispod je slika unutrašnjosti.

    Moduli:
    https://www.olx.ba/artikal/30107057/elektronika-bluetooth-modula-astra-j-10g-13353284-ae-85/
    https://www.olx.ba/artikal/34203977/bluetooth-modul-astra-j-2015-13353284-adis/

    [​IMG]
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Vrlo vjerovatno da treba neko programiranje, ali isto tako moraš biti siguran da ti neki od tih modula odgovaraju za tvoj radio da ne bi kupio pogrešan. Tražiš recimo predračun u ovlaštenom, trebao bi dobiti na njemu OE broj modula pa po broju tražiti polovan ako nov bude preskup.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    iPlay likes this.
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Bolje ti je da ovo nabavis ako hoces hassle-free rjesenje: https://www.amazon.com/dp/B0168GBMCY/ref=emc_b_5_t

    Ja imam ovo - punjac sa 3 USB-a, i BT receiver koji ima aux izlaz. Spajanje instantno, razgovori i kontrola playliste s mobitela preko BT-a - sve ekstra funkcionise. Moze se decentno pozicionirati i sprovesti kablove tu pored knobova za klimu
     
    iPlay and dams82 like this.
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ko od ovih domacih shopova ima najbolje cijene guma ?
    Ima li gdje kakvog popusta (mrsko mi maksuz preko granice u ovom korona-haosu zbog guma, a 400 maraka skuplji set na gumeonline.ba u odnosu na ono sto normalno placam, ccc).
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Je li mora biti web shop? Ja sam prosle godine uzeo sa ekupi, oni su najpovoljniji, pogotovo kad uganjas popuste na kartice 10-15%. Izaslo me oko 20-25% jeftinije nego po lokalnim radnjama. Sad ne vidim da ima popust na neke kartice, ali bude cesto.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma nebitno gdje ali da na gorim bas 400.

    edit: na ekupi jos gora situacija, 600 vise :D
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Koje dimenzije ganjas, 225/45/19? Koliko si placao dosad i koji proizvodjac/model pa da je sad toliko skuplje?
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Da, ta je dimenzija.
    Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, u AT je dobijem za 300 maraka, na gumeonline 400, na ekupi 450.
    Michelin Pilot Sport 4S, tamo 350 marki, na gumeonline 450.

    Jbg na citavom setu nije mala razlika.
     
  10. DSA

    DSA Aktivista

    Provjeri u Energy u Gradiskoj.
    Ja sam u zadnjih 6 godina za nekoliko auta setove izimao kod njih. Imas opciju ili besplatna montaza kod njih ili umjesto toga da ti salju na adresu o njihovom trosku
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @DSA hvala, vidim kod njih osjetno nize cijene, 50 maraka po komadu.
     
    DSA likes this.
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Maloprije vidim nekog starijeg covjeka, sam mijenja gume a dotjerao auto pred sami ulaz zgrade (inace se ne moze autima tu osim u izuzetnim situacijama). Auto najnoviji Q8, felge su garant 22".

    To je bilo kad sam posao, vracam se kad on ide i otima prednost pjesakinji i to na trotoaru. Kockasta glOva. Balkanac ko hljeb, i ako nije, mraka je ravna Balkanu.
     
    forzamilan and Vedo like this.
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Da ne budem i ja kockast uzeh sebi alat za mjenjanje tockova posto auto nema rezervni tocak pa samim tim ni kljuc i jos samo dizalicu moram uzeti kad stignem i onu gumicu sto ide da se ne osteti bodykit. Uzeh busilicu nekakvu parkside u lidlu moze se nastimati 120nm vec se otplatila dok sam selio i kupio moment kljuc od 18 eur mos mislit kvalitete :D
    Zahrdjalo preko zime oko diskova pa ce se to malo ocistiti presmirglati i ofarbati sprej farbom za visoku temp. Eto godisnji za par dana pa da se malo zabavim a i burazu cu mjenjati.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Provjeri "Volan" Tuzla, ja prosle godine kupio 4 ljetne continental premium contact 6, 130KM po komadu i tada su bili najpovoljniji.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Eh da, i ja sam tu uzeo ljetne prosle godine. Na piku ima momak u username-u mu je nesto Amer (probat cu naci), on stavlja iz Volana gume.

    Edit: To je taj, ali kako vidim slabo da ima te dimenzije.
    https://www.olx.ba//profil/Amer_M

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Amer glavni, dominira sa oglasima :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Jest, to su gume u volanu i često su među najpovoljnijima.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. sumeir

    sumeir Komšija

  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ono što znam je da firma postoji već duže vrijeme tako da te ne bi trebala brinuti regularnost. Ličnog iskustva nisam imao, ali kad god prođem vidim da se vrti dosta vozila u krugu :)
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Bio jednom kod njih kad sam prodavao Corsu 2015 godine, pa taj momak sto je bio kupac htio da vozi na pregled kod njih. Imaju dobar servis i cine se profesionalni. Ne znam je li se od tad sta izmijenilo. Imaju i oni dobre cijene.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk