Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma to su rudari već davno razgrabili :) :)
     
  2. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Zamolila me mama da joj nadjem kakav polovan laptop na piku, do 450 KM, maksimalno 500 KM.

    Posto sam ispao iz forme, da vidim imate li kakav savjet? Ima li provjerenih pik prodavaca, da se moze sigurno kupiti bez da se unaprijed pogleda?

    Velicina da je 15", svrha je gledanje serija, Word, Excel, mailovi i sl. Vjerovatno bih trebao traziti da ima bar 8 GB rama, neki i7 procesor s 4x jezgre, da ima dedicated grafiku...?

    Hvala unaprijed :)
     
  3. nivla

    nivla Komšija

  4. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

  5. Mujka

    Mujka Komšija

    to joj sigurno netreba za gore navedeno
    pomeni bolje uzeti nov laptop :D sa garancijom pa taman da je i3 svejedno (onako nesto kao sto je dino uzeo za kcerku)

    https://technical.city/en/cpu/Core-i7-4700MQ-vs-Core-i3-1005G1
     
  6. nivla

    nivla Komšija

    ova ti je toshiba tanka, hd display i prestara
    ovaj l450 ce biti i vise nego dobar za tu namjenu
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nov će teško naći ispod 1.000 KM a da je i3 desete generacije.

    Ono što bih ti preporučio da obavezno ugradiš SSD, a ne naknadno.
     
    IdeMedoSumom likes this.
  8. Mujka

    Mujka Komšija

     
    IdeMedoSumom likes this.
  9. nivla

    nivla Komšija

    sad je to oko milje, poskupilo
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da,nema vise onih cijena koje su bile u decembru...valjda sporije dolaze dealerima,pa su i ono sto je bilo na lageru poskupili.
    za mamu je dovoljno 8 GB rama,procesor i5 4th, 5th gen,SSD 256 GB,Display ganjaj da je FHD (to ces malo teze naci kod polovnih starijih) i da baterija drzi barem 3-4 sata
    Ja sam bio nasao ovakav prosle godine ,fujitcu neki i imao je sve sto sam trazio i crce maticna nakon 3-4 mjeseca...nije se ni koristio puno,imao jos jedan laptop i ode u vjecna lovista a drugu maticnu nisam mogao naci.

    sada za do 800 KM mozes naci samo sa obicnim onim intel ili amd apu ...dakle dvojezgreni.
     
  11. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Hvala Mujka brate, ali novo je nazalost izvan budzeta. Trazi se nesto do maksimalno 500 KM, zaboravio sam navesti da display ne mora biti FullHD, samo eto, sto bolji za te pare :)
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    zato sam ja preporucio l450, evo ga kod mene 5g u kancelariji i radi savrseno, za web moze sigurno jos dugo
    i5 5200, fullhd znaci i vise nego dovoljno
     
  13. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Moja preporuka DELL E6540, jako kvalitetan laptop, ima i5 verzija, sa i bez dedicated GPU, fullHD ekran, izvrsna tastatura, taman bi se uklopilo u budzet, a ima ih i na OLX-u, kao i u radnjama refurbished modela koji su kao novi.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Raja, razmisljam da dodam jos jedan keks os 8Gb u laptop, cisto da lakse dise zbog emulatora i sl. sto zna biti cesto u isto vrijeme pokrenuto.

    Zanima me vase misljenje da li je bolje da vidim ovako nesto, pa da pokusam uzeti ovu opciju 2x8Gb, dam svoj jedan keks od 8Gb i doplatim, ili samo da uzmem jedan ovaj keks i uparim sa svojim?

    Koliko sam upratio, trebalo bi da radi sve ok, ali eto, bolje prvo pitati pa tek onda uraditi :D

    U pitanju je Asus TUF A15 FA506II --- Micron 4ATF1G64HZ-3G2E1 8GB 3200MHz , CL22 1.2V

    Razmisljao sam o ovom:

    https://www.olx.ba/artikal/41750616/8gb-micron-ddr4-so-dimm-3200mhz/
     
  15. Esh

    Esh HWB

  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ovo mi se itekako dopada. Steta sto ce kod nas biti bas preskup..
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Prebacio sam ti post u ovu temu.. Teoretski, obje opcije bi mogle biti ok, ali je bolje upariti isti model. Potrazi samo na netu sta ljudi pisu koji RAM prolazi bez problema.
     
  18. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav.

    Jeli zna neko provjerenu radnju gdje prodaju polovne laptope, bitno je da se može koristit za online nastavu. Budžet je do nekih 600 - 700 KM maksimalno.

    Isto bih bio zahvalan ako može preporuka za neki WLAN router da može raditi na BH mobile mreži.

    Ovo je za potrebu dječaka koji živi sa nanom a nisu u mogućnosti priuštiti opremu.

    Novac je obezbjeđen samo mi treba prijedlog gdje da se kupi.
    Ima radnji po Pik-u, ali tražim ako neko nekoga zna pa da preporuči.
    Ovo za internet ću kontaktirati BH Telecom, tokom telefonskog poziva mi je rečeno da se obratim na emil i da BH Telecom može obezbjediti "paket" za učenike slabijeg imovinskog stanja, to većinom mora ići preko škole, tj škola mora poslati dopis BH telecomu.

    Bilo bi dobro do petka da imam informaciju u vezi laptopa jer u nedjelju je u planu da se preda.

    Hvala.
     
  19. DSA

    DSA Aktivista

    Imas BNC na Ciglanama. Ja uvijek glasam za Thinkpad, bio nov ili polovan.
     
    sumeir likes this.
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Lenovo V15 ADA 30 u Mercatoru na Socijalnom je prošle sedmice bio 580 za keš uz Pika karticu.
     
    sumeir likes this.