Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    Bio je u novembru na ekupi.
     
  2. Magnifico

    Magnifico Novi član

    Taj XH90 mi je zelja. Sad je oko 1700-1900 uglavnom, kako gdje. Ti si bas super prosao s tom cijenom.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I ja sam 55XH90 otprilike toliko platio prije dva mjeseca u Staniću s tim da sam 'morao' još doplatiti za 5-godišnju garanciju pošto nije bila standard u tom periodu.
     
  4. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ovo je bilo za Crni petak, petogodisnja garancija je bila ukljucena u ovu cijenu.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Treba samo malo pricekat, 2021 modeli ce svi osim entry level bit sa HDMI 2.1, a onda to nece bit tako skup feature.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    "Malo pričekat" je vrlo relativan pojam.
     
    Sena likes this.
  7. Magnifico

    Magnifico Novi član

    Koliko si doplatio?
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    59KM ja mislim.
     
    Magnifico likes this.
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Imate li kakvu preporuka za 55'' od oko 1500KM, par stoja gore dole? Vecinu vremena se gleda MojaTV, ponekad serije i film jednom u dvije sedmice :D Trenutno imam stariju Samsung plazmu 43F4500 koja je premala radi promjene rasporeda, pa sam kontao kupiti nesto vece. Razmisljao sam i o 65'' ali mi je knap za prostor pa je upitno da li moze stati.

    Proveo sam oko sedmicu sa 50Q60T/Q65T uzivo i bio mi je sasvim OK, ali sam malo pretrazio temu tu i vidim da mozda ima i boljih opcija u ovom rangu. Nije nikakva hica tako da ako ce izlaziti neki modeli uskoro mogao bih sacekati.
     
  10. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    I ja trenutno zagledam televizore. Ako ne patiš od potrebe za zvučnim brendovima, i ako se možeš malo više protegnuti, savjetujem da pogledaš Hisense-ov flagship:
    https://www.olx.ba/artikal/42568422/hisense-tv-led-55u8qf/

    Po mnogim specsima je jednak/čak bolji od aktuelnih Samsung/Sony flagshipa. Jedino malo kaska što se motion handlinga tiče. Iako se to navodno popravlja redovnim update-ima. U maju su navodno planirane akcije, vrijedi pratiti, koju recenziju pogledati :)
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ti si tamo na klix temi postavio onaj video recenzije...pogledao i stvarno top slika u svim uslovima
    Koliko ce biti garancija na ove hisens modele ...2 ili 5 godina ?
     
  12. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Citiram ove iz Stanića: "...Garancija je 5g. uz registraciju..."

    Treba pogledati i recenziju Vincent Teoh-a (hdtvtest), koji je bio dosta kritičniji (pogotovo po pitanju motion handlinga i upscalinga). S time što treba u obzir uzeti, da je Vincent radio svoje testove prije pola godine, dakle, prije firmware update-a.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nakon puna 3 mjeseca danas sam dobio od Partum doo Banja Luka zamjenski tv Philips 58" PUS8505 . Poslao mi ga Comtrade , imam otpremni list i neispunjen garantni list, moram Contrade zvati u ponedjeljak da vidim za garanciju.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hajde sreća pa nije dugo trajalo :D
    Kakva nam je zemlja, šta čovjek očekivati od prava kupca.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Stavi ga odmah na pik za milju i pol. Riješi se filipsa.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Pa toliko je u radnjama bez ikakvog popusta. Na olx da stavi, nema šanse da ga proda iznad 1000. I to će se načekati. Rijetko ko kupuje tv preko olx-a, to ide u radnjama na rate najviše.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislio sam da je skuplji. Jbg, ja bih ga svakako prodao.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    U Imelu je 1383 KM tako da na piku mozda 1100 max da bih uzeo, ne isplati se jer bi morao onda da doplatim 400 KM da uzmem TV slicnih spec od drugog proozvodjaca.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne vidim kako se isplati prodavat pa dodat hiljadu da kupis nesto znatno bolje.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma kakva prodaja, koristi ga i to je to

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk