Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ja sam kontaktirao prošle godine PayPal support i objasnili su mi da tek nakon pređenih $10.000 (ili je bilo $5.000? ne sjećam se sad 100%) idu uplate odmah, sve prije toga ide na hold
    Meni tako radi već godinama, ni ne sjećam se više da li mi je nekad išlo odmah
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz ljudovi. Gdje kupiti MS Office (2016, 2019) lifetime key jeftino? Na ebay više ne mogu naći.
     
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Phone aktivacije su privremene, vrijedi samo dok ne formatiras nakon toga ključ je beskoristan. Retail key office 2019 nema ispod 15-20eur.
     
    Picoooka likes this.
  5. DSA

    DSA Aktivista

  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tnx. U svakom slučaju je bolje uzeti retail CD key nego lifetime licencu ili subscription? U čemu je razlika između Phone i Global načina aktivacije? Zar se ne može jednostavno ukucati key i aktivirati? Ja sam tako aktivirao svoj Office 2019.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    a kako ono ide povlacenje na karticu, automatski svakog prvog u mjesecu?
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa eto tako, kada legnu pare, cekas prvi u mjesecu i oni sami prebace bez provizije.
     
    dmr likes this.
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Aha super, pa nije to lose ako ti lova ne treba bas instantno :D
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pa ja, tako da u praksi cekas izmedju 30-60 dana ako ti novac bude on hold, a hoces automatic withdrawal bez provizije. Najgore je kad legnu prvog na PayPal. :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. p4ja

    p4ja Komšija

    Ma to je sranje zesce, zato sam se i prebacio na payoner, uplati ti neko, i podignes odma ko gospodin, a paypall zvao i pricao i sve isto mi covjek rekao kao selvinov post prije.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Prvi puta cujem za payoner, a moze li ti neko sa paypala uplatiti na payoner?
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Ma mogu razne kombinacije :D Mislim da možeš čak linkati payoneer na paypalu sam sebi. Nisam ga ni ja koristio, iako sam sebi izradio karticu nekad prije 7-8 godina, ipak sam se zadržao na paypalu. Tad je bilo dobiješ karticu free na adresu, a od prve uplate ti se odbije godišnji fee za karticu. Nije bilo fee na primanje novca čini mi se ali jest na svako podizanje, nešto u procentima, sa minimum od nekoliko USD. Ne znam jesu li mijenjali sta u medjuvremenu.

    Malo im je drugačiji koncept od paypala, ne sluze za iste stvari. Dok je skrill recimo slicniji paypalu, bivsi moneybookers.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    kolinsb and dmr like this.
  14. p4ja

    p4ja Komšija

    Prije si mogao da spojis pp i payoner ali ne vise.. a uplate mozes primati najnormalnije, fora je samo sto je vecina ljudi na pp i to koriste kao broj jedan, ali ja sam svoje klijente skoro sve prebacio na payoner i koritim ga vec 5-6 godina, ovako neko novi kad mi uleti koristim i pp jebiga, ali 30 dana cekam ko ker..
    Payoner ti posalje karticu koju mozes koristit gdje god hoces ali doslovno gdje god ima terminal za karticu ona prolazi najnormalnije...
     
    dmr likes this.
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja, koji je najbolji nacin prebaciti pare sa US racuna na nas devizni ?

    Jel iko to radio, i na koji nacin ?

    Racun je klasika, plata se primala na njega. (carnival brodovi)
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Kakav je US racun u pitanju? Zar ne mozes napraviti ino uplatu na svoj devizni?
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kod njih su account samo i svi su vezani na jedan racun. Moze na avista neki racun, to znam nije to frkenzi. Nego vise jel iko radio, i kako je prosao (iskustvo).

    Koliko znam banke uzimaju cirka 1% od iznosa, minimalno 20$€.
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa mozes direktno uplatiti na svoj devizni i to je to?

    Zavisno od banke provizije ce biti tu, od 0.5% do 1% na iznos, te potencijalne korespodentne banke. Tesko da mozes nekako zaobici taj neki 'simbolicni' trosak.

    Mozes pokusati i preko TransferWise, da prebacis USD na TW borderless account, pa onda odatle da prebacis sebi na devizni gdje mozes promijeniti valutu, sto nekada nije losa opcija jer su nase banke relativno OK kad se radi sa eurima, a za ostale valute znaju biti nepovoljne.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Sparkasse 0.5% uzima, minimum 7.67 Eura koliko sam upratio. Doduse ne znam tacno koje sam vrste uplata dobijao, da li je BEN/OUR/SHA, tj. koje sam sve troskove snosio. Mislim da je u pitanju bio SHA, tj. shared, samo da sam platio Sparkasse usluge. Ti snosis sve, i troškove banke posiljaoca, primaoca i troskove transfera.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Aham oki doki. Hvala, ja sam upoznat kod sebe, al generalno nikad nisam radio takav vid uplata.

    Svakako sam mu rekao da obidje banke pa da odradi otvaranje i slicno deviznog, tako je najbolje, i da pripremi naravno dokaz o porjeklu novca, jer danas pitaju za sve :D