AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Volio bih da poprave, iako ono sto ja igram leti ( Doom-ovi/ The Divison 1 & 2 ), ali eto.....
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar nije poboljsanje u prosjeku 5-6%? Ne znam koliko je vrijedno zezati se.
     
    Sena likes this.
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Cak i manje sa konkretno RX 6900 XT i Zen3, nije jos nitko radio 6900 XT sa Zen2, doduse imaju testovi RX 6800,, ali to je sve tu, koliko sam vidio, nije bas vrijedno hassle-a.
     
    Last edited: Mar 4, 2021
  4. Esh

    Esh HWB

    AMD najavio update koji rjesava USB probleme sa 500-serijom: https://www.techpowerup.com/279634/...-series-chipsets-bios-update-arrives-in-april

     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    I ja imam issue sa Bluetooth usb dongleom... Juče mi došao 5600x procesor i prebacim nove komponente u kućište. Međutim, imam issue sa bt dongleom preko kojeg koristim bt slušalice... Nadam se da će popraviti sa ovim updateom

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni je takodjer dolazilo do random prekida na odredjenim USB portovima.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 13, 2021
  7. Esh

    Esh HWB

  8. Esh

    Esh HWB

  9. NAILS

    NAILS Moderator

  10. Sena

    Sena Veteran foruma

  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Našao sam 2x16 jedino Gskill. Ima ga na qvl listi ali izgleda ne gine da se rijesim ovog vipera.
     
  12. iPlay

    iPlay Komšija

    Skoro sam imao tu dilemu. Prodao sam 2x 8GB i kupio 2x 16GB.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Patriot & Kingston had a baby.

    [​IMG]

    Brzina je naravno 2132MHz jer ovaj patriot ne moze ni sam na 3GHz da radi a kamo li sa kingstonom pa cu se sa tim zezati kada ubacim još 32GB iste memorije. Trenutno mi je bitna kolicina i nevjerovatno da rade zajedno.
     
    Vedo likes this.
  14. Esh

    Esh HWB

  15. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Šta li ovo EVGA sprema? :)

     
  16. vutra

    vutra Komšija

    Esh likes this.
  17. Esh

    Esh HWB

  18. Esh

    Esh HWB

  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker



    Ovo upareno sa Freesync monitorom jako je igrivo, s obzirom da većina takvih budžetnih monitora ima opseg koji započinje od ~45 Hz . Tu pomaže i Radeonov Anti-Lag na ovoj razini fpsa. Prilično kvalitetna ulazna gaming mašina za mnoge. Izvuče se tu još koji postotak performansi kroz nekoliko driver osvježenja. Još da se riješi dobavljivost...
     
  20. iPlay

    iPlay Komšija