Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ima bukvalno sve sto treba i ne treba hah
    Ali ja ga ne bi sebi za svakodnevnu upotrebu,najvise zbog velicine i mase a sve ostalo je vrh

    Sent from my SM-G770F using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    A52

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. DSA

    DSA Aktivista

    Jel bolji od mi9t? Haj baci neku usporedbu u neku temu tamo da ti trolamo oglas
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Nisam ga još ni otpakovao, skoro je stigao, a ja radim
    Pisat ću kad bude nekih utisaka. Dosadio mi ovaj, a da mu nešto fali ne fali...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    E jesi se i ponovio, sa konja na magarca :D:p
     
  6. DSA

    DSA Aktivista

    Ma ima mu neku falinku 9t
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    kao i svaki xiaomi, uspori vremenom, te autonomija baterije nakon godine spadne na za sigurno 30% :)
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    E jest ti komentar...
    Prvo šta je ovaj bolji od novog pa da bude s konja na magarca?
    Drugo ja se držim midrange telefona jer volim da promjenim češće i ovaj mi se sad svidio i tu je kraj, za više novaca uvijek može bolje naravno. inače pratim svijet smartphonea i kad mi se nešto svidi gledam da to kupim, ne čekam da crkne stari pa da onda zamjenim...
    @DSA znam da se zezaš, ali ne bacaj bube na oglasu, pomislit će neko da stvarno ima manu...
    @bhd šta ja znam, baterija neupitno izdrži čitav dan, a ja sam malo jači korisnik tako da i ako je oslabila ništa značajno...


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    DSA likes this.
  9. DSA

    DSA Aktivista

    Ma naravno, sve je zezancija, zato sam i predlozio da se ne pise u oglasu
     
    dams82 likes this.
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja imam 9t pro (dodushe sad je na garanciji, ako se vrati ...:D )
    I prvi dan uber koristenje 2 dana ladno.
    6 mj poslije 24 h
    godinu dana poslije sigurno izvuce dan (ali dan, mozda 20h max).
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja nikada nisam primjetio toliki pad baterije na xiaomi telefonima a koristio sam isti model i po 2 godine
    ne znam kako si je ti uspio toliko srozati...moguce da punis dva puta dnevno i toliko praznis,pa si joj ispucao cikluse :D
    realno ja sam nakon 2 godine primjetio pad od nekih 20% ,ako i toliko.
     
    dams82 likes this.
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Ja neki dan prodao redmi note 5 Ai, star 2.5 godine, kupio ga nekad novog na aliexpress... Apsolutno nikakvih problema s baterijom niti pokazatelja slabosti. Na ovom mi9t mogu reći da možda nije ista kao kad je bio nov, ali telefon je pretrpan raznim aplikacijama, spajam ga par puta dnevno putem bt u autu gdje slušam Spotify i razgovaram, 4g radi čim nisam na wifi, igram igrice ujutro uz kafu i poslijepodne povremeno, pogledam par videa na yt, tik tok, fb redovno prelistam, poruke na WhatsApp, viber svakodnevno, listam neke kataloge za posao, poziva imam mnogo zbog posla i na kraju dana ostane 20ak posto baterije... I da, umalo zabotavih, Tapatalk je aktivan takođe zbog foruma
    To kod tebe je neki izolovan slučaj da je baterija oslabila... Imam u kući još nekih xiaomija I isto baterija ne popušta...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @dams82 Mi 9T ima malo bolji procesor, al zezam se malo, dobar je i taj A52, neka je sa srecom.

    Usput da pitam, imam Huawei MediaPad T1 10, curica ga koristi. Od jucer baterija zeza, izgleda da je oslabila skroz. Sa 100% dodje do nekih 85% za 15min u YT, i onda na 0%, prazan, ugasi se. Uradio factory reset, isti problem.

    Sta mi je ciniti, da ganjam zamjensku bateriju, isplati li se i moze li se naci uopste?

    Inace tablet solidan, dijete dobro sacuvalo, nigdje nije ostecen i sl.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    otisla baterija...a ako curici odgovaraju karakteristike tableta,onda isplati...jer tablet da valja neces naci za 30-40 KM,koliko inace kosta baterija
    Naravno ako uspijes naci bateriju,taj t1 je prva generacija...prilicno je ostario
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Fazon je sto ga ovakvog ne mogu ni prodati, da uzmem barem 100KM. Nista vidjet cu neku polovnu bateriju da ga osposobim, a gledat cu da joj uzmem galaxy tab A7.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobar je A52, i ja bih ga trenutno od ove ponude u srednjoj klasi. Mada je i taj 9t još uvijek super fon, posebno što se izgleda tiče.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Tableti preskupi stvarno za ono sto nude.Smece specifikacije a cijena ludnica...od polovnih do novih.Neki dan trazili braticu tablet i nema nista iole da valja ni polovno do 150 KM a da nije stari 5+ godina i da ima barem 2 GB rama
    Tablet sa 3/32 GB memorije kao suho zlato :D

    Na kraju mu uzeli preko BH Telecoma, Lenovo Tab M8 WiFi ,koji je i kod njih bez ugovora oko 260 KM a na ugovor od 2 godine,mislim da je 160 KM
    A i njegove specifikacije su smece...one djecije igrice trzaju kao da rade na 5 FPSa...
     
  18. DSA

    DSA Aktivista

    Za kolko se moze uzeti a52 najjeftinije?
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Na olx 550 najjeftiniji od nekog privatnog lica nov. 580 sa racunom od bhtelekoma i 600 po radnjama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    DSA likes this.
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    550 KM najjeftiniji na olxu,vjerovatno bez garancije.

    Po meni ne vrijedi tih para,ipak je midrange i sada vise nwgo ikada ima tu konkurencije i dobrih telefona.
    Kada opadne cijena do nekih 450,onda je to taj eki omjer,ulozeno dobijeno

    Sent from my SM-G770F using Tapatalk