Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    ProComp u Zenici, prodaju i refurbished laptope, povoljno, sa garancijom, samo pozitivna iskustva imam s njima.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
    sumeir likes this.
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Jeli ono Ti bijaš u BH telecomu ?

    Jesi ,nisi, :)

    Znaš li koja je najbolja opcija za internet i koji WLAN router da se gleda

    Jeli o ovome modelu riječ ?

    https://domod.ba/shop/proizvod/laptop-lenovo-ideapad-v15-ada-82c7008fsc/CPU6955

    Vjerovatno moramo danas ovo završiti zbog drugih obaveza.

    Hvala još jednom.
     
    Last edited: Apr 15, 2021
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala.

    Nazovem, pa odem da vidim šta imaju.

    Hvala još jednom.
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala , pogledam i kod njih.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Doper tech, isto imaju i polovne i nove, uglavnom na sve daju garanciju, dosta ljudi kod njih uzima.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Sto dalje od Dopera :)
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    E jbga posteno, ja licno nisam imao nikakva iskustva, ali znam da raja tamo uzima..

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  8. iPlay

    iPlay Komšija

    Kupio sam malom rođaku onaj polovni monitor bijeli što su prodavali po 59 KM. Monitor je dostavljen kod druga na adresu jer je i on neke stvari naručivao. Došli kući, otvorili paket i nije mu se svidio, požutio je bio od stajanja valjda. Nazovemo ih i kažemo da nije to to, on radi sve ok ali nam se ne sviđa i prikaz boja nije baš nešto. Nisu uopšte pravili problem, sutradan ga pokupio EuroExpress i vratili nam novac.

    Druga situacija, malom rođaku sam naručio Sandisk SSD od 500 GB koji je bio na akciji tada, došao na adresu u originalnom pakovanju (hermetički zapakovan). Ugradili SSD, ne radi. Pokrenem testova i vidim šta je i na osnovu grešaka ustanovim da je fabrička greška. Nazovem ih i objasnim, pošaljem screenshot. Nisu pravili probleme i pitali su da li želimo drugi SSD ili novac nazad.. Uzeli smo drugi Kingston neki, ne sjećam se (nije A serija uglavnom). Stiglo sve naredna 2 dana. SSD radi dan danas...

    Ja nisam imao lošeg iskustva sa njima, ali da treba paziti, treba kod svih paziti.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Imate li neku preporuku za laptop do 2,5 milje. 17" ekran, dobra grafika.
    Ja ispao iz fazona pa ako znat neki best buy

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Last edited: Apr 20, 2021
  11. selvin

    selvin Moderator

    Pozdrav momci. U firmi kupujemo nove laptope. Potrebni su nam HP ZBook Fury G7 u opcijama od 15" i 17" sa RTX3000 i RTX 4000 Quadro grafickim karticama. Poslao sam upit u 7-8 firmi kod kojih sam vidio da imaju HP ZBook-ove u ponudi, zasad od dvije dobio odgovor. Imate li neki prijedlog ko bi mogao biti najpovoljniji, najbrzi kod nabavke itd? Mozda sam neku firmu zaboravio...
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gledam na stranici HP-a, da narucis tu konfiguraciju bila bi dostupna tek sredinom avgusta.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Pa tako i dobavljaci kazu. Doduse jedan se javio kao 60+ dana, drugi 150+. Pa vjerujem da bi to ipak bilo 5 mjeseci a ne 2.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Onda najbolje da nabavite direktno od HP-a? Velike su cifre u pitanju, a posrednik ce uzeti sebi masnu proviziju.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Pa opcija je da firma u Njemackoj to kupi, ali ako nije ogromna razlika, radije bi lokalno.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. nivla

    nivla Komšija

    situacija losa, losi rokovi isporuke, manje vise ti zavisi od uvoznika, a nije da ih imas beskonacno u bih
    comtrade, ping, asbis, kimtec
     
  17. sumeir

    sumeir Komšija

  18. selvin

    selvin Moderator

    Ma kontaktirao sam otprilike sve sto mi je palo na pamet. @sumeir, kazu da nemaju nista na stanju (kao i ostali) i da je rok isporuke prevelik, ne garantuju da bi doslo u ovoj godini uopste...
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tesko ces naci tu konfiguraciju bilo kojeg proizvodjaca, prije cete sastaviti desktop a i to je tesko.
    Ako bas mora biti HP laptop, Ja bih jos pokusao kontaktirati direktno HP npr u Hrvatskoj i vidjeti moze li se sta uraditi.
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    HP će vas vjerovatno uputiti na distributere.