All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Ja se uopšte ne smatram nekim brzim vozačem, svako moje prekoračenje brzine je u granici +10km/h :D. Moguće je da je moj auto teži od da kažem standardnih verzija jer je exclusive paket sa svim mogućim dodacima pa mu to dodaje još koji kg više. Neću reći da on ne vuče, nego ja nemam osjećaj da imam toliko snage, ali nije to ni auto koje je napravljeno za "lijepljenje" za sjedište nego za uživanje u vožnji. U porodici imam i Alteu 1.9 tdi 77kw koja je puno živahnija od C5 kad se stisne gas, a imam i Fabiu 1.9 sdi 47 kw kojoj gas kasni fino za odazivom :D. Da je 1.6 trom za C5 rekao sam iz mog iskustva sa svojim autom i njegovom težinom.
     
  2. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Mislim da je negdje oko 1700 kg težina ovog C5
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    1325kg je obicni C5 1.6hdi sa basic opremom i ide do 1766kg sa velikom motorom,hidraulikom i full opremom. Razlika ogromnih 441kg


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Nevjerovatno kolika razlika u težini. Za tu težinu 1.6 je skroz OK po meni, ja sam imao C4 1.6 i bio sam prezadovoljan i autom a i motorom vala.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Vector Ing taj osjecaj (ne)lijepljenja zavarava puno, fauve motori a pogotovo stari 1.9 tdi su tu najveci lazovi, daju taj punch osjecaj ali stoperica na 60-100, 80-120 i slicnim ubrzanjima pokazuje istinu.
     
  6. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Pa možda zbog toga u Altei i osjetim kad se stisne gas, dok u C5 nemam uopšte osjećaj koliko idem, uvijek mi je isto, nekako je ravnomjerno uzbrzanje :D
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    cuj XTRage-a VW da bude lazov :D
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Provozah jučer 156icu sa 2.4 JTD i 129kw... Kakva je to mrcina kad se poklopi gas :D
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam ih par probrao na piku, mislim 159 sa tim motorom.
    Vidim teško se prodaju a bagatela cijena za takav auto.
    Imam obaveza, pa kada to prođe mislim da ću Astru na oglase i alfu zaganjati.
    Samo još nisam istražio kakav je 2.0 sa 170ks ipak su ti modeli noviji par godina.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Poredis babe i žabe 1.9 pd motori imaju drugaciju krivulju rasporeda snage i obrtnog momenta od cr motora, tako da djeluje da su ti motori eksplozivni i jaci od cr sto je klasicna varka. Meni godi cr motor jer znam da na 2700 obrtaja imam boost progresivno, dok na pd motoru isti kao da je regresivan.
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tale rekao nesto tacno i logicno, smak svijeta ce :D
    Pa gdje ono tvoje 1.9 pd i let preko karaule sa pet putnika :D
    Ili ono da dizel nema sta traziti na 3k obrtaja, ccc...
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nema Tale pojma, cuj godi mu cr :D
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Iduci korak gode mu dizeli sto vuku do 4,5k.
    Nakon toga atmosferci benzinci i 6k.
    Tu vec gasimo mjesalicu, motamo kablove :D
     
    p4ja likes this.
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne motaj nista...taman da mu ja tada prodam FiJata

    Sent from my S10 Lite using Tapatalk
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakav Fiat, njegovo iduce auto je Skoda.
     
  16. acupo

    acupo Novi član

    Zdravo
    citroen c5 2.0 150hp Bluehdi 2015 start stop
    Uradjen veliki servis prije dva dana i danas gledam motor i zatezac kaisa gornji u leru skace ko lud i gledam na alrernator i vidim nije plivajuca remenica odnosno remenica -kvacilo [​IMG] nego obicni zavareni
    Da li ovaj model mislim da li je moguce da nemaju plivajucu remenicu ili ga je neko mozda zamijenio prije nego sam ga ja kupio,
    Da li postoji nacin postavljanja plivajuce remenice ili se mora mijenjati cijeli alternator posto vjerovatno da bi i zvuk motora bio ljepsi odnosno tisi da ima plutajucu remenicu
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Zove me ovaj sto mi je prodao auto da mu vratim tablice sa auta? (FR)

    Ja ne znam gdje sam ih ostavio, hoce li to stvarati neki problem?
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Koliko znam Francuske se ne vraćaju...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja pola bosne zvao da nadjem gume i na kraju ispade najbolji deal u komsiluku, 300 maraka po komadu Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5.
    Cini se da su marze bas masne, raspon cijena kod ostalih 330-450 maraka.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    300KM jedna guma?