Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ta radnja iz Cazina prodaje istu robu kao i CPU infotech i PC Market iz Cazina.
     
  3. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Primjetio sam to. Zagledam neki tv, najpovoljniji su. Tvrdi da ide fiskalni racun, pisana garancija, sve...
     
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ja mislim da sve to ide preko CPU info sto znaci da izdaju uredno fiskalni racun + garantni list.
     
  5. edgsi

    edgsi Aktivista

    Jel imao ko kakvo iskustvo sa LotusPC sa olx-a?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ponavlja se taj profil ovdje neko vrijeme. Davno sam pitao za njih kada sam uzimao kartu ali izgleda niko još nista.
     
  7. edgsi

    edgsi Aktivista

    Da, vidim i ja... Od ovih na olx-u ko je regularan? Da ima dobre cijene i da je normalan za saradnju? Mickey84?

    I kakav je ovaj infos sa olx-a?
    https://infos.olx.ba/

    Nasao sam kod njega ovu Quadro K2200 grafu ali covjek ne odgovara na poruke kao da mu nije stalo da proda...o_O
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Uglavnom kada ne odgovore to znaci da nema na stanju.Takve bahate firme zaobilazim u sirokom luku jer ako ne odgovore za prodaju mozes misliti kako ce tek za eventualnu reklamaciju.

    Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
     
    edgsi, aNaToMiC ! and Aldiin like this.
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Apsolutno se slazem sa kolegom gore. Komunikacija je kljuc prilikom kupovine, ne samo na olx-u vec bilo gdje.
     
    edgsi and Picoooka like this.
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je neko skoro kupovao od ovih:

    https://ibrohardware.olx.ba/

    Poslao im upit za jedan PC ali ne odgovaraju. Medjutim, vidim da je zadnji oglas postavljen prije 18 dana.
     
    p4ja likes this.
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ibro, kolega s foruma cak, mislim da su oni koji su kupovali imali pozitivna iskustva. Ja mu se na PM javio na forumu prije jedno mjesec dana mozda ali nisam dobio odgovor.
     
    Aldiin and NAILS like this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato sam ih kontaktirao jer su se spomenuli na forumu i sto izgledaju legit. Ali izgleda kao da je profil neaktivan zadnjih par dana.
     
  13. edgsi

    edgsi Aktivista

    Da javim moje iskustvo sa LotusPC sa olx-a. Postavio sam im par pitanja na koja su mi strpljivo i uredno odgovorili. U srijedu su mi rekli da stvari mogu biti kod njih na stanju u petak i da se odmah salju meni tako da bi bile kod mene u subotu ili ponedjeljak. Narucio isti dan (srijeda) i stiglo sve u subotu. Dali su i najbolju cijenu. Garancija je klasicna za pik svercere, njihovi neki listici i u slucaju problema salje se njima i oni dalje rjesavaju. Sve u svemu decki su ok.
     
    bojler and NAILS like this.
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ibro je vise nego korektan momak. Mnogi su uzimali, samo pozitivna iskustva.
     
    Picoooka likes this.
  15. Ibrica

    Ibrica Aktivista

    Tu sam, samo nemam kad odgovoriti haha
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  17. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Pozdrav ljudi :)novi sam ovdje i nisam ni znao za postojanje ovog foruma do sada i baš sam se prijatno iznenadio jer mi je ovako nešto već odavno trebalo ,već nekoliko dana istražujem da li neko zna nešto o LotusPC iz Jajca https://lotuspc.olx.ba/ i da li je imao posla sa njima tako sam i naletio na vas !
     
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Aug 20, 2021
    DiabolicX likes this.
  19. chenta

    chenta Aktivista

    Meni je sve uredno bilo sa njim, ima dosta dobar izbor komponenti.
     
  20. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Ono pazi piše da su iz Jajca e sad jeste da sam ja pokušao i da nađem bilo kakav trag o njima na netu ono kao da li postoji prodavnica ili nešto slično sa tim imenom u Jajcu pošto tvrde da daju i regularan račun i garanciju od tri godine na CPU koji me zanima al nema ih pa me zato malo i kopka to oko njih