Pesoto - Diskusija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NAILS, Feb 2, 2021.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Covjeku dosadila uvijek jedna te ista pitanja :D



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Dobio sam ovaj -20% code za dostavu u BiH. Pošto ne planiram ništa naručivati naredni mjesec, treba li nekome?
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Code je isti za sve... Tako da hvala...

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk
     
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    Aha, nisam znao to... ništa.
     
    dams82 likes this.
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav ljudovi. Kad se naručuje nešto s Alija preko Pesota, je li ima kakvih troškova kod ulaska paketa u USA? Cijena na Aliju je ~160$. Ili se samo Pesotu plati trošak dostave onoliko koliko mi se pojavi na pesoto profilu + trošak brze pošte od sarajeva do mene?
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    To je malo teže pitanje... Ne znam koliki je prag za ulazak u usa iz Kine ukoliko postoji jer kina i usa imaju neke fine dogovore za promet roba, ali znam da adresa pesoto nije slučajno tu gdje jeste jer u toj državi nema tih nekih poreza koji imaju negdje drugo. Moje iz Kine je koštalo oko 40 dolara i nije bilo nikakvih troškova ulaskom u usa. Kinezi uglavnom ne stavljaju pravu vrijednost na paket tako da sumnjam da bi nešto moglo krenut po zlu... Platit ćeš sigurno trošak od pesota do Sarajeva na vagu plus 5.99 dolara od Sarajeva do Zavidovića i to je to...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    Nemaš nikakvih dodatnih troškova, prošle godine naručio telefon sa ali-a. Roba+pesoto oko 180$ bili (ispod 300 KM) sve uredno prošlo bez dodatnih troškova.
     
    dams82 likes this.
  8. dams82

    dams82 Komšija

    BA 031 krenuo...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Nije neka vijest... [​IMG]

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Poceli su opasno da rokaju po pesotu haman.

    Doduše para u budzetu nikad dosta, treba koga oderati jer 150$ je 300km :D



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Pregled se ionako vrši, čuj sad detaljan, to je samo da mogu zadržat robu duže jer sporo rade... Pesoto objavio da više neće zadržavati robu u Us skladištu i odmah zadržali da vide ima li dvije pošiljke na isto ime...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  12. sumeir

    sumeir Komšija

    Ja nikako ne kontam ovo više pošiljki na jedno ime.

    Jučer sam naručio par proizvoda oko 70$ sve je u jednoj pošiljci preko Amazona krenulo.

    Jesam li trebao to razdvojiti , deklarisati na "agenta" ili šta već ?

    Kako se može iskorsiti ova "akcija" na dostavu ?

    Hvala.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Pa ti si naručio jednu pošiljku(bez obzira šta je u njoj i koliko artikala) i to je ok, ali ako ti na pesoto stignu dvije pošiljke koje će zajedno putovati u BiH onda bi trebao jednu od njih deklarisati na agenta jer ovi naši na carini će pustiti jednu a drugu i svaku slijedeću cariniti... A popust ide kad stigne u BiH pa prilikom plaćanja troškova ćeš unijeti code za popust... Jel sad jasnije?

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    bhd, Neo Bahamut Zero and sumeir like this.
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Jeste jasno je.


    Hvala.
     
    dams82 likes this.
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Eh danas se adidaske narucuju. Dosao opet moj broj


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  16. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Dali prilikom unosenja traking broja dodajem i agente koji su mi na listi:)
    [​IMG]
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Naravno, ako želiš da ide preko agenta.

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  18. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Hvala na odgovoru :)
    Danas mi vec jedan paket treba da dodje na Pesoto skladiste a naredna dva za nekoliko dana:)
    Ukupna vrjednost tri paketa je 300 dolara :)
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Onda obavezno uključiti agente...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    RED DEVILS likes this.
  20. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Dosla su mi dva paketa u Pesoto skladiste jedan paket sam deklarirao na sebe a jedan na rodicu:)
    Sad me zanima dali treci paket mogu deklarirati na brata jer zivimo u istoj kuci sem sto je on na prvom spratu a ja na drugom:)
    Uglavnom mi rodjak salje iz USA poklone za Bajram tj. uzeo na Amazonu i poslao na Pesoto adresu :)