All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Doduse nisam na svom autu, to na Dininom fordu jednom hahahah
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja na ovom automatiku složim gas i on ga sam vrti gotovo do blokade, mada se ne događa puno iznad 3k, meni optimalno preparati na 3k

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo je bilo obilazenje a ne preticanje :D
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jos ovo smetalo umjesto da je blize desnoj ivici on gotovo gazi liniju.
    Zavrsi ovaj sa mercom pod crnom kronikom za sasvim sigurno zaobilazenje.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    aNaToMiC ! likes this.
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo jedan izvjestaj od mene. 953km se preslo ova tri dana. Isao u Budvu preko Zenice Sarajeva Foče Nikšića a vratio se na Herceg Novi Trebinje Stolac Mostar Sarajevo Zenicu. Do Budve dosao sa 5.1L zbog izuzetno loseg i brdovitog puta. Vozio sam lagano i stedljivo al nije moglo manje. A povratak do Mostara pa Jablanice neka normalna voznja a od Jablanice kad sam vidio da necu stici do policijskog sata kuci argesivno i 20kmh preko ogranicenja da ne fasujem vozacku. Znaci komplet autoput 150kmh a magistala 80-90-100 i preticanje na koga god naidjem. Dosao kuci sa 5.2L Nas 4 u autu i pun prtljaznik.

    Jos jedan zanimljiv detalj. Krenuo sam na put skoro bez goriva. Ono na Petrolu samo vikendom popust na gorivo pa nisam nasuo u Petak nego reko usput cu kad krenem i negdje prije Zenice ima pumpa al nije radila kad sam naisao. I natocim skoro 60L na Energopetrolu u Zenici onog class dizela. Ubjedljivo najbolje gorivo koje sam do sad probao u ovom autu. Dosao skoro prazan na pumpu i nasuo 60L eto nek je 50kg i sto bi treba da osjetim dodatnu tezinu auto je instant pokazalo zivahnije ubrzanje i ugladjeniji rad.

    Covjek ne zna gdje bi sipao. Probao sam prije u starom Cmaxu par rezervoara i nije bilo cemu. Osjetno je Gazprom bio bolji a sad ovo EP bas je class-a za sebe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    E nek si mi reko taman sam pri kraju sa invivom, sad cu to probat :D Zanmljivo da meni ovaj jeftiniji in vivo, auto najvise lijepi od svih do sad :D
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pa to i govorim, ispod 2000 saltas na tom peglanju sto uzivas u prirodi 50km/h u cetvrtoj :) A eto i sam kazes normalno na 2000. Kod mene je drugaciji i motor i mjenjac, ali vozim izmedju 1700-2000, a saltam 2500+, zavisi koliko zurim i kako motor zvuci. Kad je leden, gledam da ne idem preko 2000 - 2200 makar koji kilometar.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Izginuti će ljudi radi ovog policijskog. Neki dan se vraćam prošlo devet ja laganini idem ljudi me pretoču, i naravno na bradini auto na krovu i dva slopana sa strane

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa super onda :D pis brader :D
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Korona je ozbiljna stvar ali mjere i njihovo regulisanje su besmisleni.
    Kontrolise se policijski sat koji ne donosi nista a ostatak dana se normalno hoda bez maski po marketima, apotekama, pekarama, restoranima, kafanama.

    Istina triput su mi vec progledali kroz prste za policijski ali znam da je bilo kazni.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Konjic je opušten grad, nojedna kazna napisana za bilo šta, iza devet sve normala.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Gledam po energopetrolovim pumpama po Tuzli nema ovog class, je ti to isto ko ina class plus? :D

    EDIT: Izgleda da samo i imaju taj class plus. Nevermind :D
     
    Last edited: May 4, 2021
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo gotovo i moje vozanje. Sa
    astrom ubio 1073km 6.9 prosječna, nisam je štedio na povratku krcata stvarima.
    Citroenka 850km 7.1 ostala prosječna, i ona u sličnim uslovima vožena, mada realno non stop sam je brže vozio.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Astru vadi aerodinamika a citroena jebe aerodinamika. Da ti je astrin motor u citroenu trosio bi 16 litara. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ne bi mogao maknuti a trošio bi 16 :D
    Ali sam je pružio od duvna do risovca brže nego auto putem :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zna li iko gdje mogu servisirati ovaj TomTom uredjaj za navigaciju koji dodje uz Toyotu Yaris 2008? Uredjaj kao na slici:

    [​IMG]

    Problem je nastao nakon sto sam odradio update ovog GPS modula, kada je poceo da zeza. Radi 20-30 sekundi pa se restartuje. Ne koristim navigaciju preko njega, ali ovo znaci da ne mogu slusati muziku preko USB, jer kada god se upali treba ponovo da skenira. Kada je povezan kablom (odnosno na punjac) onda radi, ali u autu zeza. Napomena da je i baterija u GPS-u otisla, ne moze nikako drzati. To bi moglo predstavljati problem, ali je prije update-a radilo kako treba. Vjerovatno se pojavio problem u napajanju.
    Da li bi se mogla negdje kod nas naci baterija da isprobam da li bi sa zdravom baterijom radilo? U pitanju je ovakva, dimenzije oko 50 x 36 x 5,5 mm:

    [​IMG]

    Ima li kakvih drugih (po mogucnosti jeftinijih) prijedloga za rjesenje problema? :D
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kupiš nosač za mobitel i koristiš Google mape :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa on rece da ga ne koristi za navigaciju, ali ne moze sad slusati ni muziku sa usb-a.
     
    adsubzero and Haker like this.