NV40 - GeForce 6800 Ultra

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Predator2003, Apr 14, 2004.

  1. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

  2. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    mislim da je ovo revlucija kao npr r8500-9700

    Nevjerujem da ce ati imati ovako snazne cipove.

    Imate recenziju na anandtech.com

    Jos su beta driveri 60.72
     
  3. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ja samo ponavljam onu staru rečenicu..."ali ako ATi misli da će pobijediti nVIDIA-u, sigurno su nešto pušili!"
    hehehe,pogledao sam testove na tomshardware.de i mogu samo reći MRAAAAAAK! :D ;)
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma Ati je pusio ekoloske cigarete...

    Pa sad ga ti skontaj sta je ekolosko :lol: :lol: :lol: ko skonta nek se javi ispod
     
  5. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    A da ipak sačekamo da se pojave r420 i r423 pa da onda dajemo komentare?
     
  6. Esh

    Esh HWB

    potpisujem.. ali cu ipak reci da zaista "dere" u usporedbi sa trenutnom generacijom.. trebam li reci da ocekujem 20% vise od r420?
     
  7. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Treba to ipak posmatrati i iz malo drugačijeg ugla, pa r360 je čip koji je star skoro godinu dana a ovo je tek prva nV kartica koja je moćnija od r9800xt kartice, a sa druge strane šire se glasine da r420 neće imati potpunu PS3.0 podršku tako da je najbolje da sačekamo i vidimo šta će vreme da pokaže...

    P.S. Da ne pomislite da sam ja neki Ati - Freak(_Power) :), ja čak nikad nisam ni imao ATI karticu u mom kompu ;)
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    čekamo ati-ja...
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    R432 nebi trebao biti slabiji.
    Samo sto sad za graficke trebaju bolji hladnjaci nego za CPU :D
     
  10. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Kao što Master reče.

    Ako uzmemo u obzir koliko je R360 chip star a tek sad ga nVidia uspjela prestići , ne sumnjam da će Ati na tržiše opet izbaciti nešto što će ponovo na barem pola godina (a ako ne i više) baciti nVidiu u mrak.

    Joj , ljudi , čime se mi zamaramo.Mislite li da neko iz ovoh firmi razmišlja o nama.Ne vjerujem.
     
  11. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    puno toga je ovdje nejasno:

    Prvo zasto nvidia nije izdala odmah drivere za svoju karticu nego su nekim betama nesto pokusale nagovjestiti.
    Drugo: Dali postoje artifekti na koje su mnogi ukazivali.
    Trece: 6800Ultra ima sliku slabiju od xt na far cry-u sto je rijec o Fp16 preciznosti tek kad bude fp32 onda cemo reci realne performanse
    Cetvrto: Zasto je nvidia pozurila prije ati-a da predstavi svoju kartu.
    Peto(kao i prvo) mozda nvidia JOS NESTO KRIJE U SVOJIM NOVIM DRIVERIMA
    Sesto: Kako niko nije na stranicama naveo overclock
    Sedmo ma mogu u nedogled ali cemo cekati final release Fx6800ULTRA kada ce manji sajtovi da je potjeraju na svojm masinama i sa naravno orginalnim driverima i naravno da cekamo r420.

    Mislim da nvidia nesto opako mulja kad su u pitanju driveri ili nesto pokusava da skrije od ati-a nesto zaista vrijedno ili su im driveri katastrofa pa su poceli sa nekim betama da bi imali jos vremena da dovrse svoj posao ma ko ce znati.

    ALI cekajmo release r420XT i onda cemo da jurimo a gdje hmmm u PLUS nadam se da ce nabaviti ili da ce se moci preko njih naruciti
     
  12. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    http://www.benchmark.co.yu/forum/attach ... mentid=644

    I sa betom su jaci u shederima izgleda da ati vise nece biti nepobjedjeni u d3d-u.

    mislim da je vrijeme da nvida se vrati na pravi put.
    I nije mi jasno zasto neko govori da nvidia nije bila rame uz rame sa 9800xt cak i sa 5950ULTra-ma.

    Mislim da je ati bio u blagoj prednosti pa cak je nvidia i uzimala kad se radilo o defaultu. Ati je samo bio brzi u 4xaa/16Xaf i kao i u shederima i pixelima 2 generacije.
     
  13. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pa javljaju se razni artifekti jer nVidia još uvek ima problema sa pregrevanjem samog čipa... Možda zato i nema nigde rezultata overklokovane kartice jer je ni na default brzini jedva hlade.
     
  14. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    ATi ce sigurno nesto ovako ili mozda jace izbaciti :)

    Nisam neki pretjeran fan ATi ili nVidia-e, onaj ko je bolji - bolji je :)

    Samo neka je zesce konkurencije, sto je za end usere najavznije :)
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    eee to je najvažnije.
     
  16. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Pentim je napisao da je nVidia sa Fx 5950 Ultra odgovorila na Atijevu 9800 XT.

    Tu i tamo.Da budem iskren jesu se malo takmičile ali samo Gainward-ova GeForce FX 5950 Ultra koja ima 256 MB DDR i clock 475/1000.

    Ostale nisu mogle.

    Ali je nVidia skuplja ...

    [/url][/quote]
     
  17. kenci

    kenci Aktivista

    sta ja znam.. meni je slaba nova nvidia.. nisma toliko iznenadjen.. koliko su govorili da je dobra, ipak 9800xt je puno blizu... mozete onda misliti kada ati izbaci novi chip.. nvidia sux.. i ako je imam
     
  18. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ma sve jedno ko bude bolji ati ili nvidia lijepe ce se pare morati izdvojiti za jednu od graficki a nije vazno cija ce ona biti,ati ili nvidia ,nvidia je vec postavila cijene koje su za nas u bosni dosta visoke a tako ce biti i sa ati karticama,sve u svemu nama dep sve postaje tanji i tanji na davanje pare za ova cuda,a ima i bolji stvari nasto se mogu dati ove pare,pa jedan graficka je jedna prosjecna plata u bosni i hercegovini i vecina nece imati para za ove graficke nego ce sacekati 6-12 mjeseci pa mozda onda kupiti.

    sad se moze reci da je nvidia jaca "sada"a dali ce ostati to ce mo vidjeti kad ati izbaci svoje grafcike na trziste.
     
  19. kenci

    kenci Aktivista

    to za cijene si u pravu.. ali ipak mislim da su nvidia kartice preskupe
     
  20. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    za nas u bih i za ove plate koje primaju nasi roditelji ili mi vecina je preskupa bila ona nvidia,ati,sis,itd
    e sad ne mora se neko naci i reci a sta je sa onih sto imaju plate preko 1000KM,ima ti ali manjina jer prosjecno je oko 500KM,a ja znam ljude koji rade za 200KM citav mjesec