Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na iPhoneu imam u opcijama battery health na iPadu nema, ili ne mogu ga naći nikako. iPad je iOS 14 iPhone Ios12

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nema ipad tu opciju. Imas app coconutbattery pa s niom provjeri


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija


    O iphone i zdravlju baterije


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hvala Dino, pogledat ću video kasnije ali odmah mogu reći da je to sranje. Pokazuje 90% dobra, dok sam set up odradio spala sa preko 80 na 35, znači baterija loša.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

  6. Reznor

    Reznor Overclocker

  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Stigao mi oleophobic coating sprej sa aliexpressa.

    Ne koristim vec duze vrijeme nikakvu zastitu na ekranu i njegov originalni premaz se, logicno, potrosio. Bas ruzno kako ostaju otisci i kako prst vise ne klizi po ekranu.

    Uglavnom poprscem malo ovog spreja, kako fino sad prsti klize, a nema toliko otisaka kao prije. Ne ocekujem da ce dugo trajati ovaj premaz, ali nije mi problem prsnut povremeno.

    Preporuka svakom ko zeli onaj feeling novog telefona.

    Ovako izgleda: https://a.aliexpress.com/_m0HcrPb


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zar bude neki originalni premaz koji se potrosi?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, taj premaz se bukvalno potrosi. Nebitno koji model telefona.

    Ona stakla za ekrane se slicno ponasaju, imaju premaz (ako ga i imaju, ona jeftina cesto i nemaju) koji isto vremenom ode.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobar ios. Ovo mi je prvi put da koristim Apple uređaj kao svoj, stvarno fantastično radi uz sve mane koje dođu, fluidnost u radu je vrhunska. Ne znam da li je do 120hz ekrana pa još ljepše izgleda, iskreno moje oči to ne mogu skontati kao što ljudi to hvale. Skrolao sam i na Samsungu o sada na ovom iPadu i na svom telefonu koji je 60hz moje oči to ne registruju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Greska…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne vjerujem da ima neki premaz jer sam vise puta briso telefone 90% alkoholom i nikad nisam skino taj sloj :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ama ima, i taj premaz ne moze tako dugo trajati. Cirka 6 mjeseci i gotov je, naravno neko ce ga unistit za 3, nekom ce mozda trajat i duze od 6.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Nema taj premaz na svim telefonima. Ja nisam imao telefon koji je bio sa premazom a koristim ih po 2-3 godine.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Po ovom šaomiju što sam neki dan kupio baš osjetno teže klizi prst nego po ajfonu, zvuči blesavo ali je stvarno tako.
    Nije strašno i ko nema referencu neće ni skontati ali eto…
     
    Tesla likes this.
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jesi li skinuo zastitnu foliju sa ekrana, plasticna je pa i ne cudi da teze klizi? Na prvu se tesko primjeti ali dodje na svakom xiaomi telefonu u zadnje vrijeme.
    Nebi trebalo biti toliko razlike na gorila staklu.

    Iphone ima olephobic premaz, ima i na gsmareni u spec navedeno.
     
    Last edited: May 8, 2021
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mora ni eksplicitno pisat da telefon ima oleophobic coating. Nije to neki bitan feature.

    Ta stvar je jeftina i tesko mi je povjerovat da ima neki noviji telefon bez toga, cak i Xiaomi jeftikaneri bi ga morali imati.

    Ja se dobro sjecam da je Lumia 920 imala oleophobic coating, a ne pise na gsmareni da ima:
    https://www.gsmarena.com/nokia_lumia_920-4967.php

    Ostale telefone (Galaxy S6, LG G3) sam kupio polovne i ne mogu rec jesu li imali ili nisu, G3 sigurno nije imao dok je do mene dosao.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja sam uvijek stavljao sebi ona 3-4-5-10D zastitna stakla sa ebaya od 3-4 dolara i po njima je fino klizilo a inace direktno po displayu cim se malo zaprlja,zapinju prsti od muzge one i onda nije to to.Zato ova stakla sto sam kupovao,po njima bas klizi i imaju taj oleophobic sloj a i muzge se lakse ciste.

    A evo na ovom novom xiaomiju je doslo fabricki nalijepljeno nesto,ne znam je li staklo ili je plastika...ali je tanko,prije da je plasticna zastita i ono,nije da klizi bas kao po staklu...desi mi se da nekoliko puta gestu ponavljam dok ne uradi back a tome smeta i ova originalna maskica,koja ima visoke ivice,pa prst ne dira display.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To je plasticna folija, kao prije sto su bile. Samsung ih zna po dvije staviti.
    Ja jos nisam skinuo, cekam da dodje zastitno staklo sa ebaya.