Pesoto - Diskusija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NAILS, Feb 2, 2021.

  1. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Sto znaci da ce let BA33 biti dodjeljen u ponedjeljak a utorak krece za Sarajevo:)
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Ja ba, ja i zaboravio za popust, pošiljke debelo kasne... 27. Aprila poslano iz usa (BA031) , još nije stiglo...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa to, računao sam na taj promo kod jer ovo zadnje što sam naručio ima pofinu 'volumetrijsku težinu' iako stvar nije skupa, sad su i to sj**ali.
     
    dams82 likes this.
  4. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    [​IMG]
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Vidio sam na fb, hvala

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    @Neo Bahamut Zero pesoto će objavit novi code za popust koji će važiti do kraja mjeseca.

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    Neo Bahamut Zero and RED DEVILS like this.
  7. p4ja

    p4ja Komšija

    znaci stigao i 032, milina!!!
     
  8. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Poštovani klijent,


    Obzirom da fizička lica ne mogu uvoziti robu komercijalnog karaktera u BiH bez obzira na njenu vrijednost, a u zadnjim isporukama smo imali više pošiljaka koje su imale takav sadržaj, molimo Vas da prije nego što pošaljemo Vaše pošiljke iz skladista US prema BiH, potvrdite da je sadržaj Vaših pošiljaka namijenjen isključivo za ličnu, privatnu upotrebu ili upotrebu u Vašem domaćinstvu.


    Molimo Vas da ukoliko je sadržaj Vaših pošiljaka komercijalnog karaktera ili zbog vrste ili količine robe može biti procijenjen kao takav sa strane carine BiH, da nas obavijestite i da te pošiljke vratite u prodavnicu ili podijelite na 2-3 pošiljke (opcija prepakiranja), jer carina BiH pošiljke s takvim sadržajem ne pušta u carinski postupak nego oduzima ili traži povrat. Povrat pošiljaka iz BiH u SAD je jako skup proces i ne bi se isplatio našim klijentima, zato takve situacije je potrebno spriječiti i na vrijeme zaštiti naše klijente.


    Problematične mogu biti pošiljke sa većom količinom odjeće i obuće različitih veličina, pošiljke sa više komada iste ili slične robe (naprimjer više od 2 ručna sata, više od 2 ženske torbe ili više od 2 naočala, više od 2 SSD diska i slično), više pošiljaka s istom robom na isto prezime, učestali uvoz iste robe od strane istih osoba.


    Ukoliko trenutno imate u skladištu SAD 2 ili više pošiljaka na isto ime, obavijestite nas da li želite da narednim letom pošaljemo samo jednu ili sve, jer svakoj osobi se oslobađa samo 1 pošiljka po letu, a ostale se carine. Ako ne dobijemo povratnu informaciju, narednim letom ćemo poslati samo jednu pošiljku.


    Trudimo se da sve Vaše pošiljke stignu u BiH i da prođu sve procedure što prije, ali nažalost zbog sadržaja pojedinih pošiljaka to nije uvijek moguće. Nastavit ćemo da radimo na tome da proces slanja pošiljaka iz US u BiH vršimo na najbolji mogući način u cilju da svaki naš klijent bude zadovoljan našom uslugom.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Rečeno barem triput dosad.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako budu trazili da naplate carinu, ti pred njima probaj gace neka vide da je za "licnu upotrebu" :)
     
    Last edited: May 17, 2021
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ovo postaje sve gore.

    Inkod rvata ce oporezivati robu iznad 20 eura iz kine, cini mi se.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Jest, i ja sam čitao neki dan... Užas...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  14. igor.g

    igor.g Komšija

    To već radi čitava EU, neke države porezuju sve iz Kine, neke iznad 20eur, a ostale koje još nisu će krenuti od Jula.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zato mnoge Aliexpress radnje imaju opciju shippinga iz EU. Kako, ne znam.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa imaju skladišta u EU, u Rusiji, u Skandinavskim zemljama. Vjerovarno su oni na to platili carinu i PDV već (kao uvoz kada namjeravaju dalje prodavati u toj zemlji).
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U tome je fol, cijene budu kao kad se kupuje iz Kine. Zato kazem “kako, ne znam”. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Danas isporuka...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sutra krece novi let.
     
    RED DEVILS likes this.