Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Znaci firma placa 2/3, dobra ti ta firma :)
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mogao dok mu nisu ubili Google play services, a zbog straha da i ostalim (khm xiaomi, khm) ne ubiju, samsung je approved.

    A koliko firma pokriva :) zavisi od grade-a u kojem si.. Ja sam tu negdje da mogu s21 uzeti mislim bez dodavanja, možda nešto malo. Al kontam, ako već imam priliku, što da ne...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nadam se da je 21 osjetno bolji od 20ke. Moj prelaz sa huawei na s20 je bio bolan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma meni je najbitnije dobra baterija, i dobra kamera. Note 20 sam kontao ali sam odlucio za s21 radi veće baterije.

    A na P30 ili je oslabila baterija ili ga work profile ubi, evo me sad na 53% a u 8 ga skinuo sa punjača...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Cime zalijepiti onaj vakumski pipak od nosača za smartphone sto se lijepi za sajbu? Od sunca se skalio i popustio i ne može se zalijepiti tj ne hvata vakum za sajbu. Kontam silikonom probati ili imate bolju ideju? Zao mi mijenjati ovaj me ekstra služi 2 god. [​IMG]
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Traka obostrano ljepljiva... trebalo bi biti ok.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne moze bilo sta baš zbog sunca. Imas one crne "gume" sto drze kamere. Sto se ovi youtuberi snimaju pa stavljaju po autu. One dobro drze ali sumnjam da je bilo sta dugotrajno zbog vremenskih uslova. Mozda najbolje da montiras na konzolu.

    Ja koristim ovu magnetu samo kod mene ide na veltilaciju:

    [​IMG]

    Pa probaj voidjeti gdje ti paše ali mislim da tako za staklo nije nista vjecno jer ga ubije sunce.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da li se ova metalna pločica može zalijepiti na S21 Ultra? Šteti li wireless charging (I wireless power share)? I nisam nešto zadovoljan baterijom, ne može mi opet dan izdržati, evo danas je dopunio oko 15h na 80% I sad evo je na 30%... Nadao sam se da će biti malo bolje

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Exynos rules. Sta ocekivati za 6 mjeseci i poslije jednog major updatea. Posve dzaba su implementirali power share opciju kad nema ni za sebe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma eto očekivao sam od 5k baterije malo više...

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bit ce to malo bolje kad prestanes cackat po citav dan. Al generalno s klasa i baterija tanko skroz vec godinama.
     
    Qler likes this.
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Komedija je koliko zaostaju za apple-om, po clocku chipa i po kapacitetu baterije je brutalna razlika u performansama i trajanju.
    5k baterija bi imala sot 13 sati na ajfonu.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nails to sam imao te sto ide na otvor od ventilacije i nikad vise izgrebalo mi Plastiku i jos aukey bio a na konzolu ne bih nije mi bas pregledno.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam izvlacio 12h na svom 11promax i to razvuceno na dva dana sa 39xx mAh U jednom danu bi se mogno izvuc i 14h ko bi imao zivaca buljit u telefon citav dan. Sa 5k baterijom bi bila bas brutala. Ali i istini za volju meni se ajfon cini malo sporijim od high end androida. Jedino sto ajfon ima istu brzinu 5 godina a android uspori.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sva „brzina“ je onaj izvjestaceni turbo scroll, za par mjeseci krene sjeckanje, osim mozda na pixelu.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije samo to. Tastatura je osjetno sporija jos ja sam vrlo spor na kucanju. Mogu misliti kako je djecici koji su brzi ko struja. Dok uzmeš ščć!? osjediš.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    iOS ima fluidnije animacije, to daje osjećaj brzine i izgleda ljepše.
    Samsung standardno preoptereti android. Pixel 4a sa 3100mah ima možda i bolji bat life

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije to, animacije na iOS jesu fluidne al dugo traju. Zato ce se nesto sporije otvorit, cisto jer se ceka da animacija zavrsi, a na Androidu ce otvorit cim moze, Androida nije briga za animaciju.
     
  19. Decerto

    Decerto Komšija

    Izletio ovdje redmi note 9 jeftino na akciji,oko 120$ pa me interesuje osim slabog ekrana kada su u pitanju nitsi,ima li sta drugo ? Ne igram mobilne igre pa me toliko i ne smara sto je G85 chipset.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pazari...za te novce,boljeg nema

    Sent from my M2007J17G using Tapatalk
     
    Decerto likes this.