Preporuka za miš

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Seadboy, Jan 18, 2010.

  1. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Tebi se desilo ? Ja sam 2 komada koristio duzi period Roccat Kone Pure bez greske.

    Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
     
  2. xman

    xman Komšija

    Prije ovih imao 2 G603 ista stvar,doduse na prvom se javilo nakon duze vremena,a na ova dva iza nakon godinu dana i manje.
    Istina nije problem uzeti par omrona i zamijeniti ali na G502 Lightspeed koji je jedan od najboljih/najskupljih miseva da ti prekidac bude problem je nidje veze.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja i dalje imam stari MX518, ima mu preko 10 godina i dosadio mi je. Nikakvih problema s njim. Ali mi nije tu, ostao u BiH. Sramota da novi modeli (koji su ujedno i skuplji) imaju te probleme.
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Da, meni se desilo, tj musteriji. Inace ima dosta slucajeva na netu da se ljudi zale...
    Pa isto vam je kao i sa autima, mx518, g5, g500 su golf 1 i 2. Ovo sada je napravljeno da ne traje ni priblizno dugo.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Da evo vidim po forumima ima raje sto se zali na Roccat scroll,a vidim i Glorious ima problem pogotovo model O sa skripanjem scrolla.

     
    Last edited: Jun 7, 2021
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam za ovaj PC uzeo SS 650 Rival Wireless, prvi SS mis.
    A mis ko mis,. nisam ja neka roba bas za to zahtjevan, wireless radi odlicno, i to mi je najvaznije.
    Ali MX518 mi je i dan danas najdrazi mis koji sam imao, mozda sam nostalgicar, ali fakat je vrh bio.
     
    Last edited: Jun 7, 2021
    Aldiin likes this.
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Logi mx518 je najsavrseniji mis koji sam ikada koristio.
     
    EL NINO CFC, Hellas and Sena like this.
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Za mene je to M570


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. p4ja

    p4ja Komšija

    Sto dalje od logi.. probaj razer
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja od MX1000 samo MX seriju koristim, prezadovoljan.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Imao double click problem I na MX Revolution I na Performance MX. Kad skontas da su najbolji switchevi u maloprodaji ispod 5$, onda ti stvarno nije jasno zašto u mish od 100$ ugrađuju Omrone koji su rejtovani na svega 20 mil klikova.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Imao sam na jednom od dva mx revolution taj problem, ali ga rijesio sa kontakt sprej i čišćenjem, eno ga još radi.

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  13. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Popravljao sam sam sebi omron switch sa tim problemom, oprezno otvoris poklopac, izvadis limic, malo ga iskrivis na sredini, vratis u leziste (najtezi dio) i zatvoris poklopac switcha. Kao nov, osim ako si polomio plastiku drzaca poklopca switcha...
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Zar je problem zalemiti novi switch...
     
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Jun 11, 2021
    p4ja likes this.
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Svi switchevi će razviti taj 'double click' eventualno. Desilo mi se na Logitechima, Razeru, pa čak i onom Microsoft Sidewinderu kojeg sam nekad davno imao. Svima sam mijenjao i lemio kod prijatelja te mikroprekidače, a ovo što je ASUS omogućio pozdravljam.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Danas imao viska vremena, otvorim ovaj G502 , otvorim Omron switch, uzmem sitni smirgl papir i fino one metale sastruzem, navodnu koroziju od vlage. Vratim sve nazad, rjesen double click problem, mish kao nov :)

    Ovako:

     
    chenta and aNaToMiC ! like this.
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ubuduce bi svi trebali ovako pojednostaviti jer stvarno vise nema smisla reklamirati mis ili popravljati svako par mjeseci.Isto sam govorio i za graficke i ventilatore koji bi trebali da budu zamjenjivi vrlo jednostavno kao na sapphire modelima.

     
  19. nFare

    nFare Komšija

    Ih kakav je samo proračunat bizniz iza svega toga :) Asus je baš zagazio na osjetljivu teritoriju.
    Kapa dole Logitechu kako za sve ove godine kako nije stekao reputaciju kvarljivih miševa, to je umijeće, mada kao što su i ovdje pojedini uradili, koristio sam MX 620 deset godina sa jednom zamjenom svičeva, recimo da min. 80% ljudi jednostavno kupi novi miš, čak je nekima potajno drago što se pokvario jer znaju da bi inače godinama "zaglavili" sa istim mišem.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Znam da mozda nije pitanje na pravoj temi, ali taman sto sam pohvalio ovaj svoj M570, otisao mi microswitch na desnoj tipki.
    Nemam sad ovdje dobru lemilicu, koju da uzmem za ove potrebe, ako je vec neko sebi popravljao?
    Pitam zbog snage, imam neku na pistolj, ali ona nije dobra za mikroelektroniku, mozda neka jeftina lemna stanica?
    I jesu li ovi omron switchevi na eBay ok izbor?
    https://www.ebay.com/itm/273808542894?_trkparms=aid=111001&algo=REC.SEED&ao=1&asc=20160908105057&meid=3af1764537b7413c98df6e0482f5365c&pid=100675&rk=1&rkt=15&sd=273808542894&itm=273808542894&pmt=1&noa=1&pg=2380057&brand=Unbranded&_trksid=p2380057.c100675.m4236&_trkparms=pageci:3d09f1e1-d12c-11eb-82e2-963b4c48e584|parentrq:2588a3e417a0a6e5b00a06b3fffb751f|iid:1
     
    Last edited: Jun 19, 2021