Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Samo da nebude tenk imao fiziku voznje kao u bf4.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da tog originalnog killa ni ne mozes naci na internetu koliko je star. U pitanju je "rendezook" iz BF2. Ne znam sto ga sada kopiraju kada novi igraci ni ne znaju referencu.

    Devastatio, Shangaj, Zavod itd nisu te mape sa bottleneckok o kojem Vedo prica. Nema veze mala mapa kao sto su bile iz Aftermath DLC-a vec ove sto stojis na stepecinama ala metro i provedes cijelu partiju na njima. Devastation, Shangaj, Zavod, Amiens, Argon itd nemaju tih dijelova uopste. Devastation je okrugla recimo.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Devestation je okrugla, i ima dosta mjesta za flenkanje i sve... ali opet 90% obje ekipe ce citavu partiju provesti na sredisnjoj zastavi, tj. C gdje ce se uglavnom napucavati kod stepenica i balkona unutar katedrale. Gdje kamara igraca kempa svaku partiju i samo cekaju ljude uz stepenice.
    Isti slucaj i sa Amiens... mapa ima dosta flenk prostora ali raja se u veikoj vecini samo napucavala u choke points kod sredisnje dvije zastave, tj. u zgradama/hodnicima izmedju one dvije centralne zastave.

    Dobro, nije isto kao Metro, Lockers, gdje cekaju citavu partiju na jednom mjestu i bacaju explozive... ali raja nadje uvijek na svakoj mapi gdje ce se svi zgovnat.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Posto ce BF2042 imati 'Specijaliste', tj. vojnike sa razlicitim skillovima... a rekli su da ce se novi 'Specijalisti' kada izadju moci samo dobiti kroz battlepass... nadam se da to ne znaci da ce biti zakljucani iza battlepassa, nego da ce se i dalje moci izgrajndat za djaba. Ako bude zakljucano iza battlepassa bez mogucnosti da se dobije free, pa to je vec P2W.

    Nisu ovo nesto najbolje obrazlozili. Posto je ovo EA, i DICE ljudi koji su nam priredili Battlefront 2 P2W sistem (znam da su odustali od tog koncepta jos u beti) koji je nadmasio svaki prijasnji, ni sad me nista nebi iznenadilo.
     
  6. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Upravo to i očekujem da će se desiti, biće razočarenje kao Battlefront 2.
    Ali ostali izdavači su im pokazali put. Biće to sigurno Call of Duty Black Ops koncept sa novim operaterima. Kupi Battlepass ako hoćeš operatera. Ne možeš ga izgrindati kroz igru. Ako operateri budu samo kozmetika a ne nosioci nebalansiranih specijalnosti onda mi je svejedno, ne moram ga ni kupiti. Mada to EA neće nikada dozvoliti da neko nešto "ne kupi".
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni se cini da idu na sistem kao R6. Mape free, nema starih klasa vec imaš "operatere". Svaki ima svoje gadgete i feature i samo ce ih štancati kako vrijeme ide. Oni se kupuju za $ ili ih otkljucas ingame valutom. I R6 ce ih u konaćnici imati 100. Ne znam kako ce to ici u 2042. Volio bih da bude isti sistem jer ce teoretski igru gurati par godina a ne svake 2 praviti novu. Kako operateri izlaze po sezoni, igra dobije na svježini.

    A devastation sam najvise igrao i mozda je na PC-u drugacije. C uopste nema toliko vojnika. Nekada nema zive duse. X puta bacio V1 nikoga ne ubijem. Vec se boriš za A ili za E kada flenkaš po desnoj strani (bilo iz jedne ili iz druge baze, desno prema D ili desno prema A). I jak oje zanimljivo. To je meni najbolja BF6 mapa izuzev slabe vidljivosti.

    I nije bas da su male ,mape popularne jer su male vec jer su urbane. Ja ih prvi volim. Zato je Karkand bio popularan. Sve su te mape kada pogledas urbani stil. Ove "prirodne" budu dosadne jer ima dosta praznog prostora. Rijetkost su mape poput Caspiana, Oman ili Atakame pustinje gdje su velike i zanimljive.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja striktno na svim mapama izbjegavam centralnu zastavu, jer tu je tdm uglavnom. Ja okolo letam ganjam zastave. Na C je tesko ubiti ikoga sa V1, jer raketa uglavnom pogodi krovnu konstrukciju i radius nije dovoljno veliki da ubije ljude ispod. Trebas bas dobro usicat da V1 proleti kroz grede i da upadne unutar crkve. Ja sam par puta uspjeo provuci:

     
    Last edited: Jun 10, 2021
  9. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  10. RaP

    RaP Komšija

  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Na C V1 bacaš ovdje na ulazu. Ako bude ljudi, tu bude obracun više nego na balkonima jer balkone flenkas tam osa druge strane, baciš bombu i popneš se. Ne mogu se odbraniti:

    [​IMG]

    A evo kaoliko na C bude ljudi na PC-u

    3:35


    Uzeli smo zastavu nije jedan jedini protivnički bio. Ima igraca ali svaka druga zastavica ima više. Vjeruj cesto ne bude niko. Samo je najveci okrsaj kada partija podje i to je to. Sve ostale velike borbe su na E, D i A. Devastation ima svoje probleme ali je dizajn odlican.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ocigledno nisi pogledao video sto sam postavio u prijasnjem postu. Bas tu sam i bacio JB2.
     
    NAILS likes this.
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Sorry do mene je, sad pogledao. Znaci samo s vana ciljas da ne ide kroz krov a svakako bude vise ljudi na ulazu, da li sa A, D ili E nego u sredini gdje su one ruševine.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Relacija po mom iskustvu gdje bude najvise guzve na Devestation, je izmedju C i D, ako svabe drze C, i izmedju C i A, ako Britanci drze C.
    Vjeruj ni sam ne znam tacno gdje treba nisanit sa V1. Nekad bacim u isto mjesto gdje je jednom prosla i pogodi krov. Izgleda da i ona malo drugacije putanje ima.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja cuvam za A ili E. Kako partija zavrsava, budemo na jednoj od te dvije zastavice. Naravno, ako nafarmamo skroz na pocetku onda bacam pa gdje lupi ali rijetko budu tak orano bodovi. Znaci prvo mortar pa onda sakupljam za V1 i bude pred kraj.
     
  16. RaP

    RaP Komšija

    Bice zima interesatna :)
     
    Reventon likes this.
  17. p4ja

    p4ja Komšija

    Odlicno izgleda sve, al bas sve
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Odlican gameplay :)
    Napokon nesto a da nije apex :)
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Stvar koja mene brine je da ces sva oruzja moci koristiti sa svakom klasom/specijalistom. Kako li ce to izbalansirati boga pitaj. Bit ce brukaaa snajperista koji ce imati mogucnosti i da se healaju. [​IMG]
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma dobro, moraju negdje uhebati