All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    hmm dobro si, prikazao je samo potrosnju dok je auto bilo u pokretu, a nije racunao potrosnju dok je stajao. Znaci laze komp ipak :D Moglo bi se rec da je potrosnja bila tih 0,22l/h+0,9l/h(dok je auto stajalo)=1,12l/1km a to je 112l/100km :D
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    To sam primijetio, na Citroenu ne prikazuje ništa kada stoji.
    Meni na astri board u par mililitara tačan.

    Ljepo biciklo, unutar 10km i noge unutar 3.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod mene se uracunava i dok auto stoji, jer dok cekam na semaforu vidis kako rasete prosjecna :D
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    I dobojaš lagano nervni slom.
    Inače ja napunim rezervoar do vrha, tada pogledam i board, resetujem i to je to.

    Za ovo tvoje vjerovatno ima neki psihički poremećaj samo mu ne znam naziv :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad auto stoji i radi potrosnja je beskonacna :)

    Zato se racuna u l/h, mnogi auti prebace u taj mod u mirovanju. Ili ugase motor.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa prebaci trenutacnu u l/h ali pricam o prosjecnoj :D. Znaci ako sam imao prosjecnu 3 litra do semafora i presao sam 1km, ono vrijeme cekanja na semaforu BC samo dodaje na prosjecnu za taj 1km koji sam presao. A ukljuci prosjecnu potrosnju otprilike nekih 300-400m od kreetanja.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jebiga nisam mogo vjerovat da auto moze trosit 3 litra pa se cudim i svaki put nanovo odusevljavam :D Jebote ko da vozim motocikl hahahah :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Motocikl porosi 1-1.5l, trebas prec na to. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

  10. xman

    xman Komšija

    Zove se "urnebes testiranje kao posljedica straha od realnosti da bi skoda trosila 6l da se natoci do vrha i svaki dan vozi relacija npr Slatina-Kalesija i na kraju sve pomnozi i podijeli"
    Tj da ti dionica oslikava neku stvarnost u konzumaciji vozila.
     
    Haker likes this.
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uff 6 litara, ne daj boze, pu pu pu :D
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Primjetio sam kada namotam PUNI lijevi, cuje se nesto.. ne previse ali, "cvrlja"..

    Ne desava se nikad pri normalnoj voznji, skretanju, doslovno samo kada je puni.

    Sta moze biti?
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa kinetički bi mogao biti pa dalje.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Sta god da je, neces popravit restartom ni software update-om. Tako da ti valja kod majstora da ustanovi. Dzaba mozemo mi govorit, mozda napojna, mozda ploca, mozda pogresan driver, update-uj bios, valja ti reinstall windows... :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako zacvili (škripne), i ako se desava u mjestu kad auto stoji, onda remen na pumpi servo volana, tad mu najvece opterecenje pa proklize. Nista opasno malo ga dotegnuti ili ne dirati nista. :D
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    U mjestu se nista ne cuje, samo kada vozim i moram puni namotati..
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Snimi zvuk da cujemo :D
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Izgleda da je i njemu upao kamencic u kocionu celjust :)
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod mene resetom nestalo. Vibrirao volan na punim lijevo, sutra sjednem da odem kod majstora, sve ok i ništa od tada :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Prepao sa majstora. Tako zna i zub prestat bolit kad zakazes termin kod zubara.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Haker likes this.