K: PC

Discussion in 'Računari i komponente' started by NAILS, Jun 17, 2021.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Negdje do 1300KM. Periferija ne treba. Minimum DDR4 16GB, B450 ploča sa 4 ram slota i ryzen 5. Moze i neki Intel ekvivalent, sve zavisi. GPU mora biti Nvidia.

    Reference radi, evo sta se moze uzeti novo za 1500 od provjerenog prodavaca: https://www.olx.ba/artikal/34947677/amd-ryzen-5-3600-ms-pro-gamer-gtx1060/

    Zanci odgovara novo, polovno, malo prešlo, samo otpakovano itd :)
     
  2. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Po onome što vidim na OLX-u teško da neko može nadmašiti ovo što je ponuđeno. Cijene grafičkih ubiše tržište.
     
    NAILS likes this.
  3. selvin

    selvin Moderator

    Pa kupi to od njeg za 1400 i eto. Nek ti spusti 50KM. Doduše, ako ima na stanju ili je klasični švercerski oglas.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    nenji_avero likes this.
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne razumijem zasto je nemoguce naci PC iste konfiguracije polovan a da je jeftiniji. Gledma po hiljadarku se prodaju 1150 platforme i slicne konfiguracije. Tržište je bas kriticno za PC komponente.

    Lako je meni kupiti novo. Oglas je otvoren da vidim i ostale ponude.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa nije nemoguće, ali je teško. Načekati ćeš se da izleti nešto 100-200KM jeftinije a polovno. Pitaj ti ovog sa olx-a je li ovo onako stavio ili stvarno ima. Čisto da znaš da li da računaš na to ili ne.

    EDIT: A ako hoćeš jeftinije, prodam ti ja svoju konfu iz potpisa :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Pošalji koja je cijena i koja je ploča pa da imam u planu :) Meni je ovo backup PC pa mi treba nesto 16+ GB rama i da mogu nesto kombinovati sa postojecim komponentama ako zatreba. Zato mi treba novije kao ovaj AM4 PC.

    Od tog prodavaca sam uzeo dosta komponenata tako da cu sa njim sigurno nesto iskombinovati i ako nema u ponudi a mogu i sacekati pa cu se njemu javiti ak one bude srece sa polovnim. Bilo je finih konfiguracija na forumu ali u zadnje vrijeme nema nesto.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

Thread Status:
Not open for further replies.