smart/robo-usisivači

Discussion in 'Generalna diskusija' started by monK, Jun 20, 2021.

  1. monK

    monK Komšija

    Da li ima neko iskustva s njima?

    Gledam recenzije i klipove i ne znam šta da mislim.

    Kontam se da bi lako moglo biti bacanje para. A s druge strane ideja mi je jako privlačna...
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj jaran ima onaj xiaomi neki skupi model. Odličan je da pomalo održava i gdje nema ćilima. Definitivno rijeđe moraš usisava ti ali daleko je to od toga da ti riješi te brige. Kupio je Dyson onaj ručni na baterije od 1500KM pored ovog, i kaže da je to odlična kombinacija :)

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Prijatelji kupili , par hiljada plaćen, mislim da je Miele, ima i kamere i WiFi ugradjen da sa posla možeš da gledaš kroz njega šta ti npr mačka radi u stanu itd. Kad je pri kraju baterija sam se vrati u bazu.

    Kažu da je ok za skroz onu sitnu prašinu, al ne može zamjeniti pravi usisivač, jednostavno nema snage da izvuče svu prašinu iz ćilima i sl.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Meni obavlja posao sasvim korektno, ali ja nemam cilima i tepiha u stanu. Bitno je i kakav je raspored prostorija, imas li viska stvari po sobama gdje bi se mogao zaglaviti itd.
    Ja sam recimo zbog toga kupio odignuti kauc i fotelju, malisa se podvuce i usisa sve.
    Gledaj da ima bar wifi, da ga mozes remote ukljuciti.
     
    Last edited: Jun 20, 2021
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Fina stvarcica ali, ne moze zamjeniti pravi usisivac. Pogotovo ako imas debele, vunene tepihe.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za takve tepihe ne pomaze ni pravi usisivac, nego jedino klofanje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk