All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. selvin

    selvin Moderator

    Ej jesi nasao poredit sa passatom i superbom, C klasa naspram njih kao avion realno, i modeli iz 2014 i 2020 kad se porede. Imas li sta da pipnes u passatu i superbu osim volana i mjenjaca, a da nije mrtva plastika?

    Hajd bice, nemam sad ovdje.

    @Eldorado, 29k, 2014 godiste, 141k presao, ja sam treci vlasnik, uredno servisiran u ovlastenim.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa iskreno, super ti je auto ali ja za to nikad ne bih dao 30k, nije da nešto nije ok ali ogroman je to porez na značku. Passat je ipak klasa iznad u svakom pogledu.
    Nemoj samo reći da je renoov motor unutra :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma škoda se može sa Fordom porediti, nema ona šta raditi sa Mercedesom i tom top 3 grupom. Čuj škoda... :) Passat isto nije ta grupa, samo opet porediš kruške i jabuke, cla je praktično jetra 4 door coupe... Nije u poređenju sa Passat. Da je skupa, jeste, da je dobra jeste, da li vrijedi tih para, vrijedi onome ko ih daje. To su fakti.

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ne može se podesiti sa Passatom ali košta i više. Kome je to ok ekstra auto.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    220d je merc.

    @selvin u pet deka, u ovome 2020.-2021. se jos nisam vozio ali onaj 2018. facelift cak i u AMG opremi sa 70k eura kataloskom cijenom me nije nesto impresionirao (u odnosu na koliko kosta), da ne pricam o 2015. i osnovnoj opremi.

    @Qler pricamo cisto o interijeru; motori, prednja/zadnja vuca i vozne karakteristike je druga tema.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nije puno skup, kad uzmes u obzir da je audi a6 istog godista za istu lovu.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Koliko nešto košta I vrijedi nije povezano. A košta koliko se može prodati i koliko je neko spreman dati... Neko će novog logana, neko polovnog cls, jebi ga...

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    220d, 170KS, automatic, pogledaj koliko kosta passat sa ovom opremom, motorom, mjenjacem i ovom kilometrazom. Ima poreza i na znacku, ali kod nas je veci porez na VW znacku nazalost.
     
    Qler likes this.
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    A ima ih da biraš. Ali nije to bitno stvarno, tebi se svidio taj i to je to.
    Sa tim motorom i mjenjačem sigurno je zvjerka :)[​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Nisam ni ja se vozio u novom c, ali passat 2020-2021 je isti kao prethodnih 3-4 tako da ne moze bit boljeiako je c bolja i za 1% u odnosu na prethodnu gen. Onako mi na prvu izgleda dobra.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Btw meni je E klassa w212 najljepši merc od ovih modernih i to onaj prije facelifta sa dva fara i debelim zadnjim blatobranima. A i kvalitetom je tenk, poslje su opet malo počeli šarati

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Ma ima ih, moze se naci, ali to je ili golo ili 400k+. Nisam ni ja ciljao CLA, iskocio mi je jer sam pratio otprilike auta koja su sa normalnom kilometrazom, automatik, odrzavana redovno i normalnom cijenom u odnosu na trziste. Ljudi ovakav CLA prodaju po 45k+, smijesno.
     
    Haker likes this.
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ovo je Selvine auto sa 4x sjedišta?


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Jest, sjedalica je nazad :D
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Taj vozam povremeno, nema se tom autu sta dodati ni oduzeti :D
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma kakav Passat, ja ne znam šta vi uopšte poredite, na kraju će neko reći da je najbolje da je Octaviu kupio. Nije mogao bolju premium limuzinu uzeti, kakvi Pasati, Fordovi i bakrači. Mogao je uzeti neki audi a6, a i to vozi svaka šuša. Meni bi se jedino uklopio SUV 3008 za ovaj novac, ali onaj sa 2.0 HDi i boljom opremom je ipak skuplji.
     
    selvin likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ovo je auto A klasa u sedan/kupe verziji, sve pet ali kakva crna limuzina.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Da, to je poprilicno malo auto i prednja vuca ali svako uzima sta mu odgovara.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Porede veličine a cla je manja klasa od Passat i Mondeo... Dođe ti kao sport coupe octavie :) ali onda je smiješno škodu i mečku porediti :)

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Baš tako, svako uzima šta mu štima. Ni meni ovo ne štima po nekim mojim potrebama za prostor, ali mi je bio ćejf. Neću vozat coupe sa 50+ godina. Za 29k po mom ukusu je ovo najljepši auto sa ovim karakteristikama i pouzdanom historijom. Za nekog su to uzalud bačene pare i neko bi radije passata, mondea, superba, super, cijenim, kupite sebi :)

    Eh da, skoro registrovan, odradjen servis prije mjesec, drugi set felgi 17" sa zimskim gumama, ljetne 18" nove michelin, akumulator nov prošle godine... Ebg, ne bih passata sa švercerskog placa za ove pare, nema šanse.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk