All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Lijep autić, baš juče vidim jedan moj sugrađanin kupio ovakav bijeli sportage...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma



    Kakva masina, kakav zvuk...
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma



    Poseban auto u svakom pogledu.
    Vjerujem da će u budućnosti dosegnuti astronomske cifre.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Raja jel neko živi u blizini Kalesije ili TK da li je cuo od poznanika da ima iskustva sa kupovinom od "Brend auto" (Međaš raskrsnica).

    Gledao neki dan ponudu auta, pa sad logicno kod polovnjaka nema pravila lutrija je.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ja sam sa sestrom prije 3-4 godine tu gledao jednog Seata Leona, na raskrsnici, ne znam je li se zove brend auto. Vozili ga u Expo Auto u oficijelni, rekli nam ljudi da je auto farbano sa svih strana pomalo, pa i krov nešto, tj. moguće da je i prevrtan. Uglavnom momci koji su prodavali auto su se posvađali sa poslovodjom u servisu sto im kvare deal, gotov se potukli :D Mi platili pregled i otišli, ostavili ih da se raspravljaju.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    ja ludnice :D
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gdje ces sverceru reci da mu nesto fali na autu :) Skoro citam, svako trece auto je imalo neki udes. Hajd i da je malo, al vec kad je j krov radjen onda ne valja nikako.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    selvin likes this.
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Boga mi si lijepo i Audija prodo, moj tale, da je kakav Peugeot 2006 god ne bi 4000 mogao dobiti. Jbg takvo je nase trziste.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and Reznor like this.
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    To je to, inace da zivim negdje van Balkana uzeo bih vrlo vjerovatno nekog Pezoa, meni se recimo 508 jako svidja, ali kad dodje do prodaje cijena mu drasticno pada. I ovom A3 je pala dosta cijena u odnosu na prije te 3 godine, a za Pezo istog godista i iste klase da ne pricamo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa za koliko si prodo audija a3 2006.? Pa valjda i vani pezoima brze pada cijena nego VW grupaciji!?
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    To je tacno da pada, ali govorim o mentalitetu naroda s ovih prostora, sto kaze ona: zena moze biti i sa sela, ali auto mora biti iz Njemacke :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa ima istine u toj narodnoj :D
     
    EL NINO CFC and Reznor like this.
  14. xman

    xman Komšija

    Ja to drugacije gledam,tj kupujem auto ispod cijene u odnosu na kvalitet. A ne mijenjam auta cesto i puno vozam tako da mi ma kraju i nije bitno koliko cu ga prodat jer ga startu nisam preplatio kao nijemca,naprotiv.
    307 sam vozio 10 god i dam ga starom koji mi je u zamjenu produzio garazu malo da moze 508 se ugurati:D
     
    Reznor likes this.
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Pa dobro svako nadje sto mu odgovara, medjutim recimo ovaj 508 kosta skoro ko i A4, naravno, sace neko naci pros/cons i za jedan i za drugi, ali ono sto je sigurno da ce A4 malo bolje drzati cijenu nekih par godina unaprijed, sad nekom to znaci nekom ne.
    Primjera radi: https://www.olx.ba/artikal/39305855/peugeot-508-sw-2-0-hdi/
    Ja sam ovaj svoj slicno platio, slicno godiste, kilometraza isto tu negdje, provjerena, s tim da je ovaj Peugeot godinu mladji.

    Npr. ako uzimas auto da ga vozas na duge staze i dugo godina kao u tvom slucaju, onda ce za to duze vrijeme i jednom i drugom dosta pasti vrijednost, tako da je skoro pa svejedno sta uzmes :D
    Meni se ovaj Peugeot jako svidja izvana, pa i vecinom iznutra, ali nema npr trip computer u boji, mada ima i A4 tih varijanti s displejima u boji i monohromatski itd.
    Imam prijatelja jednog u rajvosi koji voza 307 karavan vec 5 godina i slicnog je razmisljanja, medjutim meni je ovaj Audi legao po svim tackama i to je to :D
    Ne kazem da su Peugeoti losa vozila, samo kod nas raja uglavnom njemacka auta uzima bez obzira sto ponekad nema veze s zdravim razumom, a i mehanicarima drago kad njih popravljaju (izuzetan slucaj je A klasa, svaki automehanicar ce te mrziti kad mu to dovuces :D)
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta ste ono koristili za čišćenje sjedišta?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. xman

    xman Komšija

    Nesto iz DM-a se pominjalo. Za tepihe neka pjena. I ok je za neke manje flekice,ali nista sto obicni sampon ne bi uradio.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma fleka i jeste u pitanju, sok, kafa ko zna. Danas vidim na zadnjoj klupi, para mi sad oči.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa normala da nema garancije ako ga sjebeš sa plinom... Ne znam ni kako ostali daju? Kad vidim da na "fabričkoj ugradnji" plina u dacia ili skoda gori ona check engine hoće mi nešto biti. Ja im ne bi iz servisa izlazio...

    A i ovaj megane vidi mu parking senzora na stubu volana...

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk