Formula 1 - The Neverending Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Mar 11, 2006.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja ne bih dao kaznu ali Hamilton je kriv 100% zavoj koji će se uvijek završiti u suzama sa dva bolida jedan pored drugog, jednostavno je morao odustati od poreza.

    Pored svega nevjerojatno kako je ovaj Hamilton sretan lik, Norrisa su uspjeli zajebat, le clerk vozi vanzemaljski i naravno motor krenuo zajebavati. Jednostavno mu se sve poklapa

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Šteta za utrku jer je bio pocetak starta u prvim krivinama kao na igrici :D

    Valjda Max ne fasuje, otisao je u bolnicu tako pricaju na Sky Sport Njemacki.

    Da samo bude spreman za slijedecu trku.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobar je, šta je to 50g i potres mozga.
    99% ljudi nema predstavu koliko F1 težak sport, što fizički što jer nema vozača na grudu da nije dobio ko zna koliko potresa mozga.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Žao mi malog Francuza...

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jel rece 51G sila udar bila.. damn.

    A hamcho pokazo zasto je najbolji na svijetu :)
    LeClerk prosjecan vozac u prosjecnom vozilu ( iako sam fan ferarija od kako pratim F1).
    Tacno kad je Hamco odlucio da ga pretekne, prvi pokusaj i cucemo se :)
    Leclerk se pogubio, umal ne ispade sa staze :)

    Steta leteceg holandjanina.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da pratiš znao bi da je leclerck u top tri vozača na gridu :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pratim ja druze pratim. I to ne mjenja misljenje ni za sekund:)

    Sent from my SM-T510 using Tapatalk
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    E cuj LeClerk prosjecan.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jedan incident i bodovna prednost nestala, opet ce nafaka Hamo uzeti titulu.
    Kakva su plakanja bila kad je Sumaher bio ukljucen u ovako nesto, sad britanci cute.

    Sprint je bio ocajan, ovi bolidi su jednostavno promasen koncept za bilo kakvu akciju i preticanje, pogotovo tako bez udjela bokseva i guma.
     
    Eldorado and aNaToMiC ! like this.
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Imam osjećaj da su spprint ubacili u 2021. samo da vide šta treba još ispraviti, kako bi se pripremili za 2022. gdje će ti novi bolidi sigurno (nadam se) biti bolji po tom pitanju.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne kontam stvarno. Ova je najbolja sezona od 2012. Silverstone je uvijek bio težak za preticanje, a sprint je bio zanimljiv, sad, šta ti očekuješ to je drugo.

    Stavi bilo koje bolide od 1970 u onakav sprint i rezultat bi bio gori. Ljudi zaboravljaju da F1 nikad nije ni bila puna preticanja, a itrke su bile daleko dosadnije.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Je li se desilo ista vrijedno spomena u sprintu nakon prvih 500m ?
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa dobro šta je bolje, prvi trening u petak koji ima značaja, pa kvale, pa u subotu sama činjenica da ima normalan start sa svime što nisi je za mene pet puta bolje od dva treninga u petak koje sam i ja prestao gledati.
    Biće sigurno ludnica od mini utrka, biće i malo dosadnih. U tome i jeste poenta, ne može svaka utrka biti najbolja na svijetu

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Mislim da neki ne vide širu sliku i ono što F1 misli da će postić s novim regulacijama. Bude li to slučaj, sprint će biti odlična stvar.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nisu se jednom pravila značajno mjenjala radi "boljeg" utrkivanja, svi znamo kako je prošlo svaki put do sada.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jedan slobodan trening i kvalifikacije u petak, normalna utrka u subotu, sprint u nedjelju sa obrnutim gridom i za pola bodova, svaki bi bio ludnica.
    Ovako ce svaki biti procesija.

    A da bolidi moraju biti takvi da mogu pratiti i preticati jedni druge je osnovno, samo sto se zadnjih 20 promjena odnosilo na to i svaka je zakazala.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kažem ti ja, nije za tebe F1. Prati američke auto sportove, oni ti vole te izvještačene ludnice.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I DRS je vjestacki, i budget cap, i obavezno koristenje dvije komponente guma, i gorivo za citavu utrku, i tokeni za development i development freeze i jos milion stvari pa nikom nista.
    Okreni grid naopako za sprint i barem ce se nesto desavati kad Hamo i Max krenu sa 19. i 20., ili barem okreni prvih 10 ili 8 ko u F2.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Obrnuti grid nije rjesenje iz dva razloga:
    1) nema nagrade za pole, otimace se da budu sporiji
    2) u utrci najbolji bolidi svakako prelako prelaze sporije

    Osim ako je cilj bas ludnica...
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima nagrada za pole ako je normalna utrka u subotu a sprint u nedjelju.
    Dobijes 25 bodova za pobjedu u subotu i onda u nedjelju startas 8., 10. ili 20. zavisno koliko grida bi se okretalo, borba za svako preticanje i svaki bod.
    Za sprint stavis 10-8-6... bodovanje ili slicno, ne dajes oficijelne pobjede da ne bi Strol i sl. nabijali statistiku i to je to.