Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam zadovoljan delovim :D S2719DGF i P2720D :D skoro identicni na izgled, a stoje na onoj ruci, pricvrscena nazad za stol i oni okaceni :) nemam zamjerki.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Uzmi iste, nemoj se patit :D I ja sam prije koristio razlicite, dosta lakse mijenjati pogled sa jednog monitora na drugi kad je isti panel i iste boje 100%.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jest mu duboko postolje to stoji, a i meni na ovom Rog-u malo povisok monitor, drzim ga na minimalnoj visini i tako mi je povisok ili bas taman :) (uglavnom prosli HP se mogao vise spustiti)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci da dignem do kraja bio bi u nebesima. Jos kako je relativno velik, narocito gornji dio bude previsoko za gledat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, kao da su ih radili za skroz niske stolove, mislim da je minimalna visina donje strane ovog asusa kod mene oko 10cm od stola.
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kako sam sad glupost napravio, ekranom laptopa zagrebao monitor, ovaj S2719DGF, ne vidi se toliko, ali sad kad znam da je tu izludi me. Jedno 5cm je duga.... aaa, ranio bi se...
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Parni ga jos na 1-2 mjesta negdje,da je neprimjetno a da znas da ima jos parnica i onda ti vise nece smetati :D
    To je kao na autu kada napravis prvu ogrebotinu...nervira te,zulja,razmisljas o tome a cim se pojavi jos 1-2 ,na svaku narednu se i ne poceses :D
     
    Qler likes this.
  9. zemomak

    zemomak Aktivista

    Preporuka za kakav dobar monitor 4k ,27-28 incha, do 500-600 KM?

    Sent from my Mi 10 using Tapatalk
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Novo teško da se može dobiti za tu lovu. Teško da može i 1440p a da valja.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    zemomak likes this.
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    AOC Q27G2U? Koliko se sjecam ovaj se spominjao kao best buy za 600KM
     
    zemomak likes this.
  12. zemomak

    zemomak Aktivista

    A na kojim stranicama gledate, gdje se ima uzeti?


    Sent from my Mi 10 using Tapatalk
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Na OLX-u sam gledao. Ima kod nekog lika za 550KM, a kod mickey84 je 600 sa fiskalnim racunom.
     
    zemomak likes this.
  14. Esh

    Esh HWB

  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovaj je mocan, nasljednik mog :D Prvi wide gamut monitor koji ima potpuno upotrebljiv sRGB mode

     
  16. Esh

    Esh HWB

  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je neko koristio BDM4350UC i za gaming i za work station? Mislim da je najjeftiniji 43" monitor a recenzije su ok. Znam da nije IPS.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja mislim da je za 16:9 monitor Max dijagonala 32", ne znam šta će ti taj, ima oči da ti ispadnu/vrat da zaboli od mahanja glavom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Vedo
    Hocu da od jednog napravim multimonitor setup. Najidealniji bi mi bio neki 48". To su četiri 24" monitora kao ovaj sto sada imam. Znaci radnu povrsinu bih stjerao u cosak monitora a ostalo koristio za PDF i ostale reference. Npr ovako:

    [​IMG]

    To bi odradio sve sa DisplayFusion.

    Kako god okrenem, sa jednim monitorom moram manje mahati glavom nego sa 3. Trenutno imam 24" monitor i 32" TV koji stoji uspravno i zauzimaju prostora kao taj jedan 43".

    Za gaming odredim no scaling u opcijama i kada stavim custom rezoluciju, bice na sredini, nece biti razvucena tako da mi nece biti prevelik ni za igranje niti ce se manja rezolucija razvlaciti.

    [​IMG]

    Sena
    Nije IPS panel i ako pise: "LCD panel type IPS LCD", vec VA.