All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nikad više tamo. Otišao jednom, sve lijepo kupio, lik uredno “potrošio” servo ulje i kočiono, a jasno ko dan da nije ništa mjenjao. Za kočiono imam onu olovku što pokazuje u kakvom je stanju, tako da znam da nije, a servo vidim ulje crno, bilo bi zeleno da je mjenjao.

    Možda su negdje ok, u Konjicu jok.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kako bi ga slatko mogao tuziti u uredjenoj drzavi, pogotovo za takve stvari koje su i faktor sigurnosti, ubit i sebe i koga kad kociono prokuha poslije dva jaca kocenja.
    Meni su odbijali raditi ili sam morao insistirati za kociono, antifriz, ulje u manuelnom mjenjacu, podloske dizni… pod parolom „ma štaš to, ne treba“.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Raja ima li neko auto da je motor 2.0 TDI 140 konja, zanima me cijena velikog i malog servisa.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Pitaj servis gdje bi radio jer varira. Da li oni nabavljaju/imaju dijelove ili su tvoji a oni uzmu samo ruke. I zavisi koje dijelove stavljas.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zavisi i od godista, nije svaki 2.0 TDI isti.
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Bar 3 verzije velikog servisa na 2.0 tdi 103kw

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    I ja sam se ponovio, dugo sam razmišljao al sam prelomio neko ce reci dobro auto neko ce reci gdje ces to al svoj cejf sam ispunio.

    Uzeo sam Passata CC 2009 god 2.0 TDI 103 kw CR.

    Manuelni mijenjac nisam išao na DSG iako ljepša polovina je navijala za automatika.

    Svakako odmah radim veliki i mali servis da sam miran. A ostalo šta me lupi po glavi :)

    Bila je opcija A4 B8 dioda, Tiguan, Mercedes C klasa, BMW 3 ili 5 serija, Audi A5 prvi modeli mislim da su sve sa samo dvoja vrata, Peugeot 508 al prvi pik je nekako CC bio.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    NAILS, dmr, selvin and 7 others like this.
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Negdje danas procitah da ce cijene guma do kraja godine znatno porasti, tako da ako je neko planirao kupovati bolje sad neko pred zimu :)
     
    kolinsb likes this.
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jeste, samo sto sad supci nemaju na stanju zimskih guma...
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda i imaju dot 2020 ali su ih zastekali, da iste pred zimu prodaju skuplje.
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Koju velicinu guma koristite zimi?

    Kod mene na ovom CC-u su ljetne 18-ke.

    Kontam čelicne 16-ke felge nabaciti i neke gume zimske odgovrajuce za njega.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da ne moze na tvoje auto 16", 17" je najmanja, 235/45 R17, 8Jx17 ET41 felga.
    Provjeri u knjizici.

    Edit:
    moze i 205/50R17 guma i 6.5Jx17 ET39 felga.
     
    Last edited: Jul 27, 2021
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Gdje ces bolan čelične 16'' na Passat CC... pa to ne bi ličilo ni na šta... Gdje ćeš čelične uopšte :)
     
    Vedo, Neraa, Eldorado and 1 other person like this.
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hoce od CC da napravi Golfa :D
     
    Vedo and Eldorado like this.
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Na prošlom autu A4 sam zimi vozio 17-ke felge zimske gume pa nisam se osjecao komotno :)

    Zato bih sad uže nabacio.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne moze manje, velika kociona celjust, a i izgledalo bi smijesno na tako velikom autu. Ako ces udobnije onda idi na ovu 205/50 R17.
     
    Eldorado likes this.
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni su fabricki 17'' i imam set istih felgi i za zimske i ljetne gume, 215/50 R17
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Valja mi nešto nabaciti do Novembra al mogu ici i na 17-ke.

    Vozio sam do sad 225 45 r17 al zimi osjetim da me zadnji kraj zna blago baciti cim ne uhvatim špuru.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Uzmi zadnju vucu onda :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sretno da bude i stavi koju fotku :D
     
    Eldorado likes this.