All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci sad ti vas prtljag mirise :D

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Aha

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam uzeo jednu jagodu koja je jako brzo izlapila i bacim je u gepek (neki genericki miris). Gepek mi i dan danas mirise ali mislim da je slucaj ovo sto Haker kaze. Mi se navikenmo a ne da auto ne mirise. A kako rjedje otvartam gepek nego kabinu, primjetim.
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    black ice je, uvijek kupim 2-3 kom
     
  5. mirseth

    mirseth Aktivista

    I on je sada 5 KM ?

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
     
  6. nivla

    nivla Komšija

    da, al u safeta hadzica poslovnica
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li gdje slika tog mirisa?
    Bingo, konzum i sl marketima da se kupi?

    Ja kontao uzeti areo parfem neki 10km košta, al ne želim ništa da stavljam gdje je ventilacija tj puhalo :D

    Gel mi je nekako najbolja opcija mada ne potrefi pravi miris.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. mirseth

    mirseth Aktivista

    Eldorado likes this.
  9. anel007

    anel007 Komšija

    Abro mirise imate i u Mercatoru u Lozionickoj, bar sam ih tu vidjao

    Sent from my Mi 10T using Tapatalk
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ponekad kada ugasim auto, isti malo zatrese. Isao sam kod majstora kaze, klapna prljava, trebas ocistiti. Gdje se to nalazi na a3? Hvala puno
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma druze u servis i da se napravi, neces ti sam sebi nista cistiti. Taj majstor ako ne zna idi u ovlasteni.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    U ovlaštenom slabo čiste, samo novo meću
    @Aldiin to im je česta pojava, loše fabrički napravljeno. Ja imam na održavanju jednog A3 2.0 tdi cr, svaka 3 mjeseca mu čistim klapnu...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako se uspije tako brzo zacepiti? Ako sam razumio dobro, tu se vraca dio izduvnih gasova iz EGR-a? Treba li onda i EGR cistiti?
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Na ovom je nov egr, nova klapna. Ali prlja klapnu jer se gasovi mješaju sa uljnim parama koje su prisutne u usisu i lijepe se na klapnu...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Izvini molim te, gdje se to tacno nalazi? To je klapna gasa ako sam dobro razumio? Da li je to moguce sam ocistiti? Majstor tek slobodan za 10tak dana. Stvarno sam laik, sorry... auto ide fenomenalno, mogu slobodno reci, bolje nego vecina 2.0 sto sam vozio.. ne trese u leru, samo eto, ponekad kada ga ugasim, ponekad ne.
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Klapna usisa, zatvara se kad gasiš motor da se ne stresa. S prednje strane motora na ulazu u usisnu granu. Nije baš za laika da to radi, ali ima video na yt kako se skida i čisti procjeni da li možeš sam. Moraš paziti da ti trunje ne ode u usis...


    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Hvala ti puno druze! Komforan sam ovo probati.. javim utiske.
     
    dams82 likes this.
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nerealno puno vremena sam izgubio u procesu. Pola stvari ne znam ni kako sam vratio, pokusao na sto nacina, nece... onda samo od sebe upadne. Poskidao sam haman sve sto se moglo skinuti, cak i ovaj iznad dio, onda desno ona cijev. Definitivno je sreca sto sam imao dobar alat, neke sarafe je nemoguce dohvatiti.. jos ako ipadne dole, to je prica za sebe. Da ne pricam ako je neki zapekao a tesko ga svakako skinuti.. Moram priznati da zagusenost nije bila kao na ovom videu, dosta manje. Ovo gore je bas brutalno puno prljavo. Sve sam ocistio kao apoteka, sklopio i moram reci hvala do neba! Problem sam uspio rijesiti, auto sada gasi kao bombona. Kao da je tek iz fabrike izasao. Nasuo pun rezervoar i liqui aditiv. Da li bi opet ovo radio? Nema sanse :D
     
    Mujka and dams82 like this.
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Tijesno je na tom mjestu, zato je pegla to skidati. Ali drago mi je da si uspio.

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.