Ljetovanje...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by mobsterc, Jun 7, 2016.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mora ni biti isti proizvodjac, cak ni isti tip vakcine. Ja dobio Astru pa Biontech npr, isto tako i rodjak dobio.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
    EL NINO CFC and donjapa like this.
  2. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Vozdra raja,

    Trenutno sam u Neumu, dosao preko svitave, sve super, ali da li se sad smijem vratiti preko Metkovica, tj hoce li nam traziti testove ili nesto?

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nece, ako si u transportu, samo moras izaci iz Hr u roku od 12 sati.
     
  4. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Super, hvala puno.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    I drugi put, a mislio sam u tranzitu a ne transportu :D
     
  6. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma skontao :D elem sve super, bez cekanja na granici, bez guzve, ljepota. Hvala opet :)

    Mada je onaj novi put prema Neumu stvarno fantazija, u kad bude zavrsen bit ce pjesma.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da smo normalna zemlja davno je to trebalo biti napravljeno i povezano sa auto putem do Sarajeva.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Eh, da je samo Neum u pitanju. Puno je veći turistički potencijal Bihaćke regije i nacionalnog parka (u smislu koliko gostiju istovremeno može poslužiti). Čak i da se izgrade osnovni magistralni putevi kao što je ova cesta prema Neumu nikome ne bi bilo mrsko, još otvoriš dodatne trake za preticanje svako malo, pa to bi bila fantazija. Mreža puteva do Bihaća, Tuzle... da to još nije spojeno kako treba, mnogo govori o tome koliko ti koji odlučuju imaju mašte i sposobnosti i koliko potencijala svake godine propada.

    Semir Osmanagić je izgradio turističku atrakciju koja dovozi u Visoko 30.000 ljudi za 7 mjeseci u 2021. i sve to pored fabrike kože Prevent i malo dalje Termoelektrane Kakanj. To ti sve govori šta se može s maštom, marketingom i pričom. Gradska uprava ne može da napravi 500 metara perfektnog puta kojim turisti moraju proći kad siđu s autoputa, već tu imaš hrđave ograde, korov sa strane, prašinu, rupe po cesti, kese na granama...
     
    forzamilan, Eldorado and Haker like this.
  9. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Brate, imaju oni mašte za uzeti sebi sve što mogu, a boli njih briga za BiH, oni sebi kupuju stanove po svijetu, djecu školuju po najboljim svjetskim univerzitetima, a putuju službenim autima i voze ih vozači.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and bhd like this.
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Može bit', al postoji i objektivna kreativna ograničenost mnogih koji se dočepaju takvih pozicija. Mislim da ima neki naučni članak o tome, moram se sjetit i pronaći.
     
    Last edited: Aug 16, 2021
    Ajdin87 likes this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Treba li zeleni karton za hr. Sad vidim nemam ga u autu, a u petak idem. Malo prpguglam izlaze vijesti da ne treba više.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ne treba, ali ja ga uvijek imam, 4 KM, nek stoji.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma sutra ću ga izvaditi za svaki slučaj. Svakako sam ga platio a onaj kloc mi nije dao.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Treba ga za npr Albaniju i CG al za HR i ostale zemlje ne treba.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pogledaj opet, mozda se sakrio, jer nije vise zeleni karton, zelene boje :D
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Zeleni vise nema ni u Bosni a u EU takodjer.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Pa što ga izdaju ove osiguravajuće kuće? Uzimaju lovu za ništa znači?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nemam pojma vani je dzaba i vec neko vrijeme ne treba za Bosnu. To su prvo uz saobraćajnu pitali dijasporce kad ulaze u BiH. Mozda treba za jos ovih par banana drzava kako kolega rece Albanija i sl.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne treba od oktobra prosle godine za BiH.
     
  20. anel007

    anel007 Komšija

    Za cg je meni trebao prosli mjesec i uspio sam izroviti za 3 godine prije ali zadnji ni na mapi. Na kraju kupio na granici 15€.

    Sent from my Mi 10T using Tapatalk