All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa eto, možda za tri mjeseca opet :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dizlo je govno ali trziste (citaj visedesetljetni utjecaj njemacke) nas tjera na njega.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jestel primjetili sada bum elektricnih vozila po auto kucama, i najavama.
    Moglo bi sada da bude i kod nas nekih "olaksica", jer trenutne cjene su wow...
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Jbg stari dizeli su bili pouzdaniji i trošili znatno manje od benzinaca i otuda je ostala ta ljubav i navika. Današnji dizeli i dalje troše manje od nekih Turbo benzinaca, ali zato prelaze više km i mogu se dugo trošit... Što se pouzdanosti tiče nema više pravila. Jedino što su npr azijski benzinci dobri za razliku od navikane VW grupacije...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Da je barem stanje na trzistu 50-50 pa da covjek ima izbora.
    Ko vuce prikolicu ili kamper nek vozi dizlo i zajebava se sa ciscenjem klapni, egra i ostalim igrankama.
    Ko zeli doci od tacke a do b i ne prelazi vise od 20-25k kilometara benzinca, po mogucnosti bez turbine.
    Ali ljudi ne znaju racunati i zato je odnos 90-10, tek u zadnjih par godina se malo poboljsava ali dok dodje do 50-50 natjerat ce nas na struju.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije više ni benzinac tolika sreća. Ja bih radije dizela manje zapremine nego benzinca, ako ništa sam motor u dizle je izdržljiviji.

    Kakvi su trw diskovi i pločice?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobar je TRW, neces pogrijesiti. Bilo je prica da brzo procvile, mada mislim da ljudima uvale kopiju.
     
    Haker likes this.
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @Haker Textar i TRW su sasvim dobar izbor.
     
    Haker likes this.
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Super, danas su stavljene još nisam provozao. Pokazao mi je stare baš su katastrofa bile, zadnju vožnju jedva se spustio niz bradinu.



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jaran uzeo 508, 1.6 benzin, kad je otišao u ovaj neki servis na stupu rekli mu ne valja auto, kad je pitao što, rekli benzin. Pa šta ne valja konkretno, pa kaže benzin, nije dizel... Debili..

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa da budemo realni dobro su mu i rekli. Da je 208 1.6 b pa i nekako. 1.6 dizel u 508 sa turbom i 300nm jedva da je ok motor a 1.6 benz je smijurija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam taj auto trebao kupiti sa tim motorom. Sreća pa sam odustao :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Al njima je razlog sto je benzin... A iskreno u firmi imamo dva Mondea 1.5 turbo benzin 165KS... Išao sa sa njima često do Pule i Zagreba... Realno, sad bi ga uzeo umjesto 2.0 dizela. Meni je bar, daleko ljepši za voziti, uglađeniji, potrošnja je OK, još su ovo karavani automatic, nema gore varijante. Do Pule i nazad 7l prosječna potrošnja na auto putu do Zagreba 250km/h a tamo preko gorkog kotara gdje je sve 220 ja sam nekih 120 130...

    A kako slatko ide kad ga zalaufao u obrtaje :) pfff

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa drugo je sa rurbom. 1.6 atmo je mrtav konj u mojoj Astri, u 508 i momdeu bi trebao biti zakonom zabranjen

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma nema atmo vise benzinaca... mislim da ih i zvanicno vise niko ne proizvodi (bar iz Europe)
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima iz Japana :D
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima ali su 1.0 ili 1.2 sa 60-80KS. :D
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    svaka cast
    lahko je gledat kako ninje na youtube rade :D :D :D
     
    dams82 likes this.
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Skyactiv-X 2.0 sa 186KS, 240Nm i potrosnjom ko dizel, mada naravno komplikovana konstrukcija, bit ce zanimljivo vidjeti hoce li biti pouzdani kao Skyactiv-G.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma kakva potrosnja ko u dizela, prevara je taj Skyactiv samo takva.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk