Top lista Unigine Superposition rezultata

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Soviet, Jul 10, 2018.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo mojih postavki za igranje krkanskih igara, igrao maloprije Crysis Remaster, pa rekoh da odvrtim. CPU limitacija na 4K opciji se malo osjeti, par bodova manji score nego prosli.
    Eto, od mene dosta, odoh igrat.
    [​IMG]
    [​IMG]
    P.S. Halalite ako su prevelike slike, preko tapatalka uploadam, pa tamo ako stavim medium, nista se ne vidi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Picoooka and Zer0 like this.
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    E ljudi evo gotovo je sve testiranje nakon 2 mjeseca.
    Tri BIOS profila, dva GPU clock profila. jedan BIOS profil za gaming i everyday uporabu, drugi za heavy load konstantni, i treci AVX/AVX2 ako se ikad pojavi ista sto ja koristim, a da ima fajde od tog seta instrukcija. GPU ovo je to, oktiro sam slucajno kako sam Crysis Remaster igrao da na 2150 MHz VRAM uskace ECC, i da je to pravi razlog GSOD ekrana koje sam dobivao.
    Sto se unigine tice, od mene dosta, nazad na CoD, i Cinemu 4D, presalto sam se sa 3dsmaxa, i so far so good.
    Dosta je zamorno bilo, ali satisfakcija je odlicna.
    Sena - 12088 - Radeon RX 6900 XT @ 2625 MHz/2100 MHz (16.8 GHz) - Ryzen 9 3950X @ 4.45 GHz
    Sena - 17074 - Radeon RX 6900 XT @ 2625 MHz/2100 MHz (16.8 GHz) - Ryzen 9 3950X @ 4.45 GHz
    [​IMG]
    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Stigla TUF RTX 3080 O10G Gaming .. stock score

    [​IMG]

    Max OC score

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 20, 2021
    Esh likes this.
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    [​IMG]
    Evo kod mene, Win11, gaming postavke, 2625/2100 ( FT ) ; 4.4 CPU


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Znaci ipak na win 11 malo bolje performanse nego na tom iznad benchu sa istim postavkama na win 10 ili da nije do AMD drivera i boosta performansi :p
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    I da ukljucen je GPU hardware scheduler, forsiran preko registry, iako GPU-Z i dalje prijavljuje da je off, po clockovima se vidi da je aktivan, na iPad-u pratim sve vitalne znacajke, a i cim task manager otvoris vidis da GPU radi neke stvari, kod mene je to GPU 0.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Sep 21, 2021
    Picoooka likes this.
  7. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Temperature na ovoj TUF smijesne i gpu core i memory,a raja kukaju i govore o 100c i 110c u nekim naslovima poput CP2077 i RDR2.Toplija je bila RTX 3070 od ove :) na stock 62-67c,a memorija 80-82 dok na max OC 65-70c,a memorija nakon cijelog dana terora najvise sto sam vidio 84c

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 20, 2021
    mirzet1976, p4ja, Ragnarok and 2 others like this.
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    [​IMG]
    AC Blokovi, i dosta tweakova.
    RX 6900 XT 2925/2080
    720W PC je povukao btw. hhhhh, druga je iskljucena bila u device manageru. Naravno cucla mozda par watti i tada, ali eto. OFC ovo je one run i nazad ide na 2850 sto mogu obje sa 1.25V.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    mirzet1976, Vedo and Picoooka like this.
  9. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Palit RTX 4070 Ti GameRock Classic

    [​IMG]
     
    Last edited: Jan 28, 2023
    Zer0 and NAILS like this.
  10. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Zer0 - 13610 - Nvidia RTX 3090 FE @ 1965MHz/10491MHz (20.98 GHz) zrak / i9-10850KA @ 4.9GHz zrak

    Ovo je bench samo zato sto nas je @Picoooka "izdao" i presao u tabor serije 4 (nek je sretno sa novom kartom), a i ne moze stalno @Sena biti na prvom mjestu. : )

    [​IMG]
     
    Picoooka likes this.
  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Hvala @Zer0

    Zavrsena reklamacija za TUF 3080 pa eto ova djelovala kao najbolja opcija za ulozeni novac,a da je nova.
     
    Zer0 likes this.
  12. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Pa hajde super, bas mi je drago, u sustini fin upgrade.
    Ja trenutno prezadovoljan sa 3090, mislio sam da ce biti bezveze upgrade jer je i 3080 bila bas dobra karta, ali ja pretjerujem u teksturama, rezoluciji ili npr. igram Watch Dogs sa modovima (neke sam i sam pravio) i kad instaliras 8.000 fajlova/modova treba ti 24GB memorije...bas se covjek moze zezati sa tim i izgubiti u tome svemu, trenutno pravim neke modove za borderlands 1-3 pa kad pretjeram sa efektima na oruzju, nije dovoljno ni 24GB memorije : )))

    A RTX 4090 je tek interesantan komad hardvera, kakve performanse...
     
    Picoooka likes this.
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Zer0 likes this.
  14. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma 4080 nije bas nesto, jedino 4090, ma nema sanse da Nvidia stavi 48GB memorije sa ovim cijenama...godinama se vec prica o karti sa 48GB, ali eto jednom ce i to doci na red.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo i mene RTX3080ti :D
    [​IMG]
     
    Picoooka and Zer0 like this.
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Evo i sa 6700XT. :rolleyes:

    [​IMG]
     
    Zer0 and Picoooka like this.
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobar ti score, kod mene je RTX 3060Ti 7000.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo i mog score-a

    [​IMG]
     
    Picoooka likes this.
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na kojim frekvencijama su ti GPU i memorija za ovaj score?
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    2000/8000. To je blizu maksimuma jer mi je Power limit 220W. Nazalost ne moze vise a steta jer cooler moze barem 300W ohladit.