Asus Rog Strix X570 - E Gaming

Discussion in 'Računari i komponente' started by Vchen09, Sep 16, 2021.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Vchen09

    Vchen09 Novi član

    Za sve zainteresovane;
    Konfiguracija je bila sljedeca:

    Mobo: Asus Strix X570-E Gaming
    Vga: Asus Strix 2060 Super
    Ram: G.Skill
    Psu: Seasonic Prime 750 GX Gold

    Kontakt tel: 062/416-350, Viber.

    Problem sam imao od samog pocetka. BSOD su ucestali i tokom instalacije i reinstalacije Windowsa. Event Viewer cesto ukazuje na "Kernel Power 41 (63)" gresku. Tokom koristenja racunara, sistem iskljucivo " crash -a " tokom igranja novijih video igara. 'Najbolji' primjer je Doom Eternal i DLC nastavci. Poslije 15ak minuta ili izbaci BSOD ili izbaci na desktop. Najvecu sumnju izaziva CPU, mada ne mogu iskljuciti ni RAM i maticnu koja je na prodaji ovde, stoga stavljam manju cijenu od 200KM. Prime95 ukazuje na nekoliko "Rounding Error" gresaka. Preko 600 gresaka u Memtest86. Sve je updejtovano na zadnje verzije softvera, od BIOSa pa nadalje. Niti jedan od testova jasno ne moze pokazati koja tacno komponenta nije na nivou i gdje je tacno kompromitacija. Moguce je takodje, da AMD I Nvidia driveri jednostavno nisu kompatibilni.

    Cijena od 200KM za maticnu je fiksna, buduci da je sve stvar lutrije. Moje uvjerenje je da je maticna sasvim u redu i da problem pravi CPU. Ko je voljan da istrazuje, neka izvoli. U PP mogu javiti koji je prodavac u pitanju nakon sto kupite artikal, pa ako Vam je do 'zajefrkancije' oko garancija i cekanja, slobodno izvolite - posto je prodavac, prijatelj mog prijatelja naivno sam ostavio sve na nivou usmene garancije. Kako problem imam vec duze vrijeme, jednostavno nemam nerava ici dalje.

    Cijena: 200KM
    Dostava putem poste ili drugih kurirskih sluzbi unutar BiH. Lokacija, Sarajevo.

    Dodatne informacije na kontakt tel: 062/416-350, Viber.[​IMG]
     
    Last edited: Sep 17, 2021
  2. Vchen09

    Vchen09 Novi član

    Prodato, moze lock.
     
Thread Status:
Not open for further replies.