Xbox One / Series X kontroleri

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Ragnarok, Sep 21, 2021.

  1. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

  2. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Da napisem ovdje.

    Zna li neko nekoga u Sarajevu da radi zamjenu gljiva, ili prodaju istih, na Xbox One gamepadu?

    Pravo volim ove gamepade, ali brate kvaliteta izrade je uzas, prelako se izlizu gljive (lijeva). Da PS gamepadi imaju bolju plug&play posrsku za PC, rado bih ih uzeo.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  3. chenta

    chenta Aktivista

    Gljivu mozes sam zamjeniti ali pitanje je mozes li ih naci ovdje bez da narucis sa ebay/joom a to je cekanje mjesec-dva.
     
  4. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Naručio ja odmah sa Aliexpressa, stiglo u cetvrtak prosli. Eh sad... Fazon je sto se ne moze odvrnuti obicnim, vec je potreban, kako procitah "security torx" T9H, a ne obicni T9, ovaj ima rupicu. Ne znam koliko se navedeno vidi na slikama.

    Zna li neko gdje se ima kupiti neki jeftiniji komplet ovoga, nasao sam neki ali 30 KM, sto mi je nepotrebno, radi jednog bita.
    [​IMG][​IMG]

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  5. chenta

    chenta Aktivista

    Ja sam svoj rastavio sa obicnim ali sam se dosta napatio. Tacnije imao sam problem samo sa jednim sarafom (zadnjim) i bas on nece pa nece. Ali uglavnom moguce je.
     
  6. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Vala nisam probavao na silu, da neeto n3 slomim, a vidim da su isti.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam za rođendan dobio ifixit :) onaj toolkit cca 70 dolara :) već mi je dosta puta baš valjao

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
     
    Ajdin87 likes this.
  8. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Da bar rade dostavu za BiH...

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja imam ovaj , uzeo na eBayu za par USD. nema sta nema, cak ima i onaj trokutasti za Switchov Joy-con. Mogu ti posuditi da se posluzis.

    EDIT: Nevermind, moj T9 nema tu rupicu.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Nov 29, 2021
    Ajdin87 likes this.
  10. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Hvala, i ja imam neki Lux-ov komplet, ali eto nema ovih s rupicama.

    Sutra ce mi kolega donijeti onaj set sto izgleda kao cakija, slikao mi, pise da ima i taj T9, s rupicama.

    Sta sve nece covjeku zatrebati :)

    PS. Ako nekome treba thumbstick, narucio sam vise komada, zasad dva stigla, jedan je viska, pa eto, dajem na poklon.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ima na piku neki prodaju iFixit, odatle su meni ovi kupili...
     
    Ajdin87 likes this.
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    iFixit je alat koji jednom u zivotu ulozis i koristis cijeli zivot.
    Ovi kineski jeftini mogu posluziti za neke osnovne stvari ali bitovi su premekani i brzo se potrose i ostete.
    Ja imam neki taj kineski...za sada mi nije los,sa njim popravljam ovako tehniku i odvrcem sitne serafice...ima svakakvih bitova.
     
    Ajdin87 and Qler like this.