Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    NeTRa1der and Picoooka like this.
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nesto kontam kako gledam ove rumore za SUPER, mozda bi bilo bolje pricekat njih, i ove 3090 su mi rekli, doslo vrijeme, nema, e jbg.
    Mozda budu dostupnije, aj ga znaj.
     
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zadnje dvije strane teme obrisane, razumijem sve strane u raspravi, ali previše je otišla neka nezrela priča.

    @Sena, na forumu ima dosta ljudi koji vole dobar hardware i napucane konfiguracije, i meni je drago vidjeti kad neko sastavi neku ozbiljnu mašinu, to isprati pismenim reportom i dobrim fotkama kroz proceduru sklapanja i na kraju fotkama čitavog setupa/sobe. Ako to sve koristi za nešto produktivno, tim bolje, ako ne - nema veze.
    S tim u vezi, slobodno napravi temu u odgovarajućem podforumu o svojoj konfi unutar jednog/dva posta, i siguran sam da će biti lijepo ispraćena.
    Nemoj svaku temu pretvarati u neku trakavicu oko shoppinga high-end robe, jer iskreno niko nema suosjećanja za problematiku uvoza ultra high-end grafičkih kartica.

    Isto tako, još je veći broj ljudi na forumu koje ne interesuje (niti bi ih trebalo da ih interesuje) na koji način je forumaš X ili forumaš Y došao do novca i zašto troši novac kako troši. Znam dosta forumaša, neki zarađuju visoke iznose za standard u EU, kamo li u BiH, neki prosječne, neki su bez posla - ali svi smo ovdje zbog dobrog hardvera, nove tehnologije, ponekad auta/satova/bicikala i opuštene priče. Ja bih volio da i dalje ostane tako.

    Ostatak učesnika u diskusiji bih zamolio da nekada stvari zadrže za sebe, ili da privatno iskomuniciraju neumjesnost ili nepotrebnost određenih poruka - ne znate u kakvom je neko problemu, možda je baš ovaj forum mjesto gdje sebi nalaze trenutak oduška - a ako privatno ukažete na neki nedostatak, time pokrijete tuđu pogrešku/propust, a sviju sačuvate od gubitka vremena i potencijalno neumjesne rasprave.

    Pozdrav svima i molim da se diskusija nastavi u pravcu naslova teme.
     
    iPlay, forzamilan, Ragnarok and 12 others like this.
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Esh likes this.
  7. Esh

    Esh HWB

    Links

    Press release: https://noctua.at/en/asus-and-noctua-announce-asus-geforce-rtx-3070-noctua-edition-graphics-card
    Detailed performance comparison: https://noctua.at/en/asus-geforce-rtx-3070-noctua-edition-graphics-card
    Official page ASUS GeForce RTX 3070 Noctua Edition: https://www.asus.com/Motherboards-Components/Graphics-Cards/ASUS/RTX3070-8G-NOCTUA
    Official page ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition: https://www.asus.com/Motherboards-Components/Graphics-Cards/ASUS/RTX3070-O8G-NOCTUA
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vjerovatno jesu dosta tihi ventovi ali zasto taj ruzni dizajn, mogli su uzeti Redux verziju i izgledala bi daleko bolje.
     
    Zer0 and Picoooka like this.
  9. p4ja

    p4ja Komšija

    Ma ide i black verzija iza ovoga odma
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Al nije prepoznatljiva s kilometra onda.
     
  11. iPlay

    iPlay Komšija

    Mogli su staviti neku naljepnicu sa logom ili nešto da prekriju ove sarafe na vrhu. Izgleda nedovršeno.
    Lično mi je ova njihova boja uvijek bila ružna za coolere i ventilatore.
     
  12. iPlay

    iPlay Komšija

  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Poznat problem vec neko vrijeme.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja prosto ne vjerujem da ljudi napadaju Amazon, a ne proizvodjace graficke.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    To stoji ali i dalje nema smisla da game menu uzima vise resursa nego gameplay. Vidio u nekoliko ugara. Posebno server lista BF-a-.
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    @NAILS
    Evo da i ja prijavim da sam i ja poceo da imam problema sa hotspot temperaturom, totalno misterioznu, obje sam zasebno testirao, jer toga nije bilo ni na stock cooleru ni dva mjeseca rada loopa.
    112-114C jednom, iako je vecinom, 106-110C, sto je najcrnje radi sve, cak i na 110C ne obara frekvencije kao sto bi trebalo biti po biosu.
    Na kraju sam skinuo hwninfo i josn platio onaj ono da moze bez prekida da mobilno pratim sve, jer jedini moze moze da precizno ostale stvari izmjeri sto je softwerski moguce ( napon; current i slicno ), i sve je miljama ispod bilo kojeg air coolera, i "obicni" senzor je sasvim normalan, ali hotspot, pih...
    Ne znam.., bas cudno, znam da nije bas komparabilno jer je mnogo veci chip, ali vidim sa svim kartama ljudi se pocinju zalit, od midrange, pa sve do flagshipa, a kod nekoga je sve ok.
    Cak i Indigo renderer gdje je uvijek bila bas hladna, jer ne trosi ni pribilzno kao u 3D loadu,. pokazuje cirka 10-15C vece temperature sto se hotspota tice.
     
    Last edited: Oct 20, 2021
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Picoooka likes this.
  19. Decerto

    Decerto Komšija

    pa zamisli,obicni kamion,nemas nikakav rizik. 2000$+ po karti.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Eto njih kod tebe u Mexico :D
     
    Decerto likes this.