Nintendo Switch

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Oct 20, 2016.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. Esh

    Esh HWB

  3. Esh

    Esh HWB

    Stevie_Ray likes this.
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bolje ista nego nista. :)

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Napokon.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Nintendo Direct – 23.09.2021

     
    Esh likes this.
  7. Esh

    Esh HWB

  8. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Actraiser je za mene bila veliko iznenadjenje. Igrao je 90ih na SNESu i fakat je igra bila ispred svog vremena.
     
    Esh likes this.
  9. Esh

    Esh HWB

  10. Esh

    Esh HWB

  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Zapocinjao Breath of the Wild nekoliko puta. I dalj mi je jedna od drazih igara i ako sam mozda prekucao tek pola igre. Neki dan htio malo igrati kada nemam save-a. Imam foldere ali nigdje fajlova, lol. Elem zapocnem iz pocetka.

    Mozda je ovo neki spoiler za kraj igre i ako se radi o samo zadnjem bossu: Izadjem sa pocetne mape kada dobijem glajder, ponesem, kako sam se penjao, blue flame do Hanteno Ancient Tech Lab, okrenem se i krenem prema dvorcu. Ubijem Ganona i kraj igre. WTF

    Kako je moguce da se nista drugo ne mora igrati i da ništa nema svrhu da se igra predje? Toliko me isfuralo, ne kontm. Toliko ima zanimljivih teritorija, bosseva i puzzli. Cool "pecina" i sve u vjetar, 0 svrhe. Cak sam do dvorca jako lako dosao jer vidim dosta ljudi kompliku a ja se samo penjao uz zidove kako sam mogao i pretrcavao. Nista posebno.

    Ostalo je blago receno 70% neotkriveno. Onaj kompletan dio gdje je pustinja mi je ostao neodkriven jer znam da sam ga predsaznji put otvorio i reko, ovo cu igrati jos narednih godinu dana. I ništa od toga nema uticaja n glavnu pricu.

    Zadnji Ganon je mozda najlaksi boss kojeg sam vidio u igri pa predpostavljam da je on cisto simbolika.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zadnji boss je skupiti sve koroke :D
     
    NAILS likes this.
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    3DS emulator i odigraj Ocarina of Time, ta BOTW joj nije ni do koljena :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ovaj Skyward Sword remaster je isto odlican. Original je bio smor. BotW dobar, samo sto nije Zelda :D
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Šta je razlika kod SS? Motion kontrole?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Fi (pomocni NPC) te ne prekida vise svake 2min da ti objasni sta dalje da uradis, nego je mozes sam pozvati ako hoces. U originalu je ovo bilo toliko smor da nisam mogao duze od nekoliko sati igrati. Sad imaju i obicne kontrole i po meni su bolje nego motion. Ima jos QoL stvari. Ja sam igru presao za par dana, meni puno vise odgovaraju ove klasicne Zelde gdje imas jako dobro uradjenje dungeone. Link's Awakening je isto prilicno dobar na Switchu.
     
  17. Esh

    Esh HWB

  18. vutra

    vutra Komšija

  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Leakala nova Zelda, igrao je par sati. Ova Fuse mehanika je prejaka, ledeni zid 10 metara, nema šanse se popeti. Posjeces 5 stabala, spojiš ih skupa i napraviš sebi rampu od 20 metara i popneš se bez problema.

    Grafika je očaj na Switchu, fps također. Toliko je niska rezolucija i rezolucija sjena da komplet slika “drhti”. Treba ovo na nekom PC emulatoru odigrati, CEMU ili sl.

    I prava šteta sto opet nema pravih dungeona, opet samo ovi mali shrineovi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. vutra

    vutra Komšija

    Nisam nešto posebno impresioniran, previše baca na BotW samo s još višim naglaskom na sandbox elemente
    Inače, skoro pa savršeno radi na Ryujinx emulatoru.