Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Moj prvi telefon "u boji" je bio SE T230 i imao sam kameru za njega (nije moja slika):

    [​IMG]

    Prva Nokia je bila 6110:

    [​IMG]

    A zanja, i mozda najdrazi telefon prije androina, N80:

    [​IMG]

    A prvi telefon koji me je oduvao je SE R800 (dvije boje ekrana i tri nijasne crne, bio je paint program za crtanje):

    [​IMG]

    A nisam nikada prezalio sto nisam imao P1, doslovno se i sad rastopim kad se sjetim toga vremena:

    [​IMG]
    160MB 128MB RAM 256MB ROM
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Moj prvi telefon je bio Sony CMD-C1
    [​IMG]

    Zezam se. Ćaći je ovo bio prvi telefon, sjećam se da mu je baterija otišla, i to baterija sličila na ove današnje svakodnevne okrugle sto se koriste u satovima, daljinskim itd.

    Kasnije sam ga nosao ko igracku, hvalio se pred ostalom djecom, ali samo kad mi neko dodje kuci, nisam ga smio vani iznositi. Ovo je jedna od prvih stvari koja mi je stvorila ljubav prema tehnologiji- Ćaća kad bi dođi s posla, imao je onu futrolu nakačenu na kajš, i kad on zaspe ja lagano futrolicu otvorim, izvadim telefon i onda lagano pod stol se sakrijem, i bukvalno samo pritisnem ovu tipku menu, jer udje u taj neki menu, i nisam dalje znao navigirati, i vratim onda telefon u futrolu. Ne znam jel me ikad skontao da sam mu vadio telefon iz te futrole.

    Poslije ovog od jedne sestre dobijem Ericsson T28 kojeg je i ona naslijedila od nekoga, mislim od tetka. Kako sam ja ovaj telefon volio. Bio je baš nekako biznismenski telefon, tanak, imao neku ko tetris igricu, samo sam to udarao na njemu. Kasnije se i njemu baterija napuhala i na kraju ne znam sta je bilo s ovim telefonom.
    [​IMG]


    Od druge sestre sam imao neku Nokiju, ne sjecam se koji je model bio, ali vrlo popularna nokija bila, bila poznata i medju mafijašima dosta, znam da se s njom moglo slati preko mms.a ringtoni, mogao si i sebi praviti isto ringtone.

    E onda moj prvi telefon sa sim karticom kad su mi roditelji dali da kupim broj je bio Nokia 3220. Prvi put kad sam htio da kupim sebi sim karticu, znam da je tad koštala 100KM. Mozda se neki sjecaju koja je to godina bila u pitanju kad su toliko kostale sim kartice.
    Ovaj telefon kad sam prvi put odnio u školu, isti dan mi je bio ukraden na tjelesnom odgoju, ali srećom uz pomoc profe sam ga uspio pronaći.
    [​IMG]

    Kasnije, kad sam vidio od rođaka Nokiju N70. To u sam dozivio jedan od trenutaka ono kad ste odusevljeni nekim stvarima, meni je to bio onaj slide mehanizam koji pokriva kameru, pa otkliznes i kamera se pokrene. Isto se sjecam posto sam tada kao dijete uzimao i citao dosta novina u vezi telefona, pa ono citam jedini problem tog telefona je imao samo ili bluetooth ili infrared.

    Imao sam recu da i ovaj telefon nosam, kao i N73 poslije, i on me je odusevio svojim izgledom, prelijep telefon bio, pogotovo bijela verzija sa onom burgundy crvenom.

    Ove n73 se sjecam da je bila spora haos, ali opet mi nije smetalo.

    Poslije jednom prilikom odlazim na kiosk da uzmem novi broj novina koje sam uzimao za ove vijesti o telefonima, kad tamo naslovnica, ` Nokia N95. Najbolji telefon na svijetu!` Ja kad nisam pao na guzicu, mene su znati ocarati svakakve stvari, pa i naslovi sa novina. Kasnije sam imao priliku i nosati N95 kratko, i N96 preko koje sam prvi put cuo za MWC. Spremao se za skolu i ujutro bila vijest na BHT1 kako je taj predstavljen tad u Barceloni tad na sajmu.

    Poslije ta dva telefona, Nokija dosadila, htio sam nesto drugcije, sestre su u medjuvremenu nosale samsung, rodjaci takodjer. Recimo tetak i sin mu su imali D500, D600 i D900. Ovaj D900 je bio tako tanak telefon sto me bas privlacilo kod njega. Pa sam i ja htio uzeti samsung i sa starim se dogovorim da uzmem Samsung U900 Soul u BHT, mogu reci da sam se bas zajebao s tim telefon, ne znam sta mi bi pa da to uzmem, i bio je bas skup.

    E onda poslije njega dolazi Galaxy S, Nokia Lumia 1020, Xperia Z5, Nokia 7 plus. Bilo je jos nekih telefona koje sam nosao davno, ne sjecam se imena.

    Ali evo da dodam jos neku listu za kojima sam slinio kao klinjo, a to su Nokia 3600, 5500 Sports, 6600 koja je bila cesto u onim papirima sto dodju uz sim karticu, N72, N80, N92, N90, 6630 koji je bio dosta reklamiran na hrvatskim kanalima kao mozes tv kanale gledati na njemu, N81, 6500 classic, N85, N86, N79, 6600 slide, N78, N78, N82.

    Zatim od SE, K850, K800, K810, W995, C903, c905, w890, w910, P1, w950. Neki od ovih SE je imao sliku onog Golden Bridgea iz San Franciska. Sto mi je licno jedan od najljepsih wallpapera na telefonu.


    Raspisah se baš, pa ću staviti pod spojler.

    Bilo je tu jos dosta telefona koji su mi prosli kroz ruke, i ne sjecam se vise niti bih znao ubaciti u svoj timeline. Kao dijete sam baš puno o njima čitao, trošio pare od ćaće na te razne magazine, pored njih i onda skupi Info.

    Koliko telefona a koliko unikatnih dizajna. Svi su furali svoj OS i imali neki svoj identitet. Danas kako je to vecinom sve na androidu, dizajnom gotovo svi isti, i ne privlaci me to više. Žao mi što svi prebrzo jedni druge kopiraju, posebno apple, sjetimo se notcha i izbacivanje headphone jacka.

    Jedino sto me onako zainteresiranim drzi jeste novi form factor a to su ovi rollable telefoni.
     
    NAILS, Reventon, Sena and 1 other person like this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Android 12 Beta preview
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Da pitam ovdje, nema adekvatne teme. Nakon reseta telefona, koja je sada procedura aktivacije mobilnog bankarstva? Zaboravio sam spasiti SMS podatke. RF banka.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    moras ih nazvati na 08192929
     
    NAILS likes this.
  7. selvin

    selvin Moderator

    I jos jedna dvojka na kraju.
     
  8. iPlay

    iPlay Komšija

  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Gdje se na samsungu tacno nalazi opcija za flip cover case? One sa magnetom, da se mobitel otkljuca pri otvaranju. Konkretno A12 ali opciju ne nalazim nikako.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Probaj Accessories --> Automatic Unlock
     
    NAILS likes this.
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Pogledat cu ali mislim da nema Accessories opcija. Mislim da bude ona žuta ruka. Nema je.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo gledam nema ni Accessories ni auto unlock. Kontam da nema tu opciju ali case ima magnet. Otkljuca mi a40. Valjda ga ne bi djaba stavljali.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Koliko kosta zamjena baterije za s9?
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    U cemu je fazon pa AOD aplikacije, bilo built in ili neke sa marketa, ovoliko jedu bateriju cak i ako nista ne prikazuju na ekranu. Aktiviram recimo placnu verziju AOA, ugasim sve da nista ne prikazuje, i jede bateriju jednako kao da na ekranu stoji sat. Prva polovica je sa satom i datumom, druga polovica je crn ekran:

    [​IMG]

    Ali je isto i sa defaultnom xiaomi na MIUI 12.5. Jedu 3-4x vise bateriju. Cka mi ne bi bio problem ni cesce puniti telefon koliki je problem ustati u jutro i vidjeti 9% bateriju gdje ce se telefon ugasiti za koji sat.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Rudari nesto u pozadini? :)
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha, ali je potrosnja opet sva na ekranu. To mi nije jasno.

    Nekad' sam sinoc napunio telefon i aktivirao AOD, ekran je radio 15h. Ne kontam 15h cega ugasne bude:

    [​IMG]
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledam ove fitnes gadgete za pracenje otkucaja srca, ali su izgleda sve igracke. Naletim na MI BAND 5, kao pouzdan, i onda pogledam tacnu recenziju i pracenje statistike, i faila u 60% slucajeva.

    [​IMG]

    Tako da je svima benčmark apple watch kada je u pitanju preciznost. I malo gledam, sta je top 10 sto se tice heart trackera, i svi su oni manje-više pojas oko struka kao recimo HR polar. Pa nesto kontam, mozda su ove narukvice tacne, ali se prilikom treninga pomjere pa ne ocitava kako treba. Vecimom su to intezivni treninzi gdje je rate oko 180 otkucaja a u tim slucajevima narukvice ocitavaju samo pola.

    Tako da guglanjem nisam nigdje stigao. Elem, koji bi bio najjeftiniji tracker? Ne treba mi nikakva druga funkcionalnost osim za heart rate i da ide na ruku, da ne moram vezati na sebe. Ako je 400KM, neka je 400 samo da mi je pouzdan.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tačne su narukvice ali kada se smiriš klikneš ga izmjeri o to je to. Za kontinuirano mjerenje jedino strap oko grudi.
    Generalno malom broju ljudi to stvarno treba.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok, sta kupiti?
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma