Pro Evolution Soccer / Winning Eleven / eFootball thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzajuve, Jul 16, 2007.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kod mene na PS4 jos uvijek PES 2020 sa dodatkom i tako ce ostati duži niz godina ili barem dok budem igrao igre.

    Polažem nade u onu novu nogometnu simulaciju nije ni pes a ni fifa.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Zer0 likes this.
  2. Zer0

    Zer0 Aktivista

    I kod mene je PES2020 i to jedna od prvih verzija, koja je najslicnija prvom demu koji je izasao, jer su ga kasnije skroz pokvarili sa svakim update-om.
    Igrao sam i ja na konzoli, kasnije presao na PC i nabacio nekih super modova i ne mislim mijenjati to 5-10 godina, super da sam nasao nacin da igram "stariju verziju" jer je svaki novi update bio bas katastrofa. Do tad ce vec nesto normalno izaci opet, valjda...
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kontam nabaciti PES 2021 evo sniženje 5-6$ cini mi se al nema razlike haman u odnosu na 2020.

    Šteta što idu na ovaj potez, pogotov što su 2x godine radili na novoj verziji cak PC zahtjevi su niži ako sam dobro pronašao na netu, graficki idemo nazad ili tjeraš na mid range mobitelu.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma mozes i trebas, jer sam negdje procitao da ce ukinuti sve starije verzije PES-a uskoro, pa bi najbolje bilo kupiti. Meni se ne svidja PES2021, ja ostajem vjeran prvoj verziji 2020-tke. Jedino igram legalnu verziju jer nikad nije "provaljen", brine me da ce se jednog dana samo server ugasiti i necu mocu pokrenuti igru vise nikako, koju sam kupio naravno...

    Ma nisu radili 2 godine na samoj igri uopste, radili su na free to play igri koja ima na svim platformama i najvise posla je otislo na te druge stvari, optimizacija za svaku platofrmu, a ima ih previse, serveri, infrastruktura.

    Konami odavno ne ulaze u AAA igre, pa pokopali su sve ostale, zadnji je ostao PES...mob divizija je nazalost buducnost, odnosno donosi najvise novca. Ja ga necu nikad na mobitelu namjerno probati, ali sta ces, mi smo starije generacije, u sustini nas je puno manje nego ostalih...
     
  5. chenta

    chenta Aktivista

    Gasit ce servere vjerovatno cim izadje efootball. Kad je izasao pes20 odmah su ugasili online za pes19.
     
    Zer0 likes this.
  6. Zer0

    Zer0 Aktivista

    P.S. samo kad budes kupovao, pazi da zadrzis obje igre, da ti ne uradi update samo na 2021 i da ne izgubis 2020 skroz. Ne znam kako ide to bas..
     
  7. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma ne mislim ja na online mod, nego offline. PES 2020 ima "D" zastitu. Da bi igrao legalnu veriju igre potreban je "D" Server, koji ce ko zna koliko jos dugo raditi.
    Igram offline, Master Ligu i oderem nekoga ko navrati.
     
  8. chenta

    chenta Aktivista

    Aha, ja nebi mogo igrati offline. Samo online i nekad 1v1 uzivo.
     
  9. chenta

    chenta Aktivista

    Od danas se moze igrati ovaj eFootball. Za mene su sahranili serijal ako ostane ovako. Ni 1080p rezolucije nema.

    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 30, 2021
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel moguce pa 2x godine su nešto pravili najavili nešto dobro a ono haman nula.

    Skidam ga na ps4 tek da probam al nisam optimista nikako.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Odigrao cetiri meca, i nije neki napredak koji su najavili za next gen.:(

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma grafika manje više, gameplay je nekad bio glavni adut pes serijala.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  13. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma sve ono sto sam napisao iznad je nazalost istina. Danas na svim gaming portalima sve najgore. Cak je i najgore ocijenjena igra na Steamu, svi pisu vec o tome...
    Ne znam, vrlo moguce da ce uskoro ovo biti samo na mobilnim platformama i to je to, ako im tamo bude donosilo novac u buducnosti dovoljno, ako to ne bude slucaj nece vise ni biti fudbala od Konamija...
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  15. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Odigrao sam na PC-u 6-7 online meceva, jedino sto mi zasad smeta je input lag, nadam se da ce to popraviti.

    Gameplay mi je super, ima nekih gluposti, npr da visoka lopta ide prema igracu a on jednostavno ne reaguje i prodje pored njega.

    Dosta je finih detalja koji daju na realnosti.

    Napokon imaju tactical defending kao iz fife, nema vise drži X i sve samo ide, sad sve sam moras ganjati.

    I ove gluposti oko grafike su, upravo to, gluposti, ok je skroz, ja sam npr smanjio kvalitet trave jer me malo i nervira to sto hoce da se svaka travka vidi.

    Ova Duel camera je u nekim situacijama super, i efektna, a nekad mi preglupo zumira i ne vidim gdje je protivnik.

    Kako god, besplatno je ljudi, za tu cijenu, meni je i vise nego dobro. Pogotovo kad znam da su najavili dosta novih stvari, optimizacije i updatea.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  16. chenta

    chenta Aktivista

    Skoro cijeli pes community je slozan da je ovo mozda najgori pes ikada. Pogledati reviewe, reddit, streamove na twitchu i dovoljno je. Ja nemam volje ni da igram. Sto ne znaci da za godinu ili dvije nece napraviti opet dobar pes, bilo je i prije losih izdanja.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kaze komentar 10god kredit otplaćivali
     
    Patton2410 and Eldorado like this.
  18. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pa nije mi se jednom desilo da pregledam review, i igra mi daleko drugacije legne.

    Ja sam prihvatio da je ovo neka alpha/rana beta igre, u koju ce se samo dodavati sadrzaj i koja ce rasti i biti optimizirana kako vrijeme prolazi.

    Napominjem, free igra, i gameplay mi je poprilicno realan, osjetim tezinu igraca, sitni dodaci i reakcije igraca mi daju dojam stvarnosti.

    Glitcheva i bugova mora biti u ovoj fazi.

    Napominjem da su ovo rijeci dugogodišnjeg FUT igrača, i da PES zadnjih godina osim povremeno nisam skoro nikako igrao.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  19. Zer0

    Zer0 Aktivista

  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nisu trebali izbacivati i trkati se sa fifom 2022 koja je izašla ili izlazi za koji dan.

    Cak su iz PES-a zvanicno najavili ubrzo neke update tokom oktobra da to poprave.

    Bolje da su sacekali jos mjesec dva. Mada šta su radili 2x godine.

    Sreca pa je free, ja cu radovati se svakom updateu jer nije sve toliko crno.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Ajdin87 likes this.