Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moze se naci model sa 128GB za 530KM, 64GB je 500KM.
     
    DSA likes this.
  2. edgsi

    edgsi Aktivista

    U potrazi sam za mobitelom pa bih imao par pitanja:
    1. Kontao sam uzeti Iphone jer ga nisam do sada imao ali ne bih sad iskesirao neku veliku lovu, do 600KM max.
    Sto nize to bolje naravno. Da li ima smisla gledati ispod X modela?
    2. Druga opcija mi je Poco F3. Morao bih se pomiriti sto je vecih gabarita (kontao sam ovaj put ici na nesto manji mob).
    Kakvi su oni po pitanju software-a? Prije njega sam imao Redmi Note 10 4/64 i nisam bas bio odusevljen tako da sam
    ga brzo prodao.
    3. Neki treci prijedlog?

    Hvala unaprijed.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nov Samsung A52s 5G, mozes se iscjenkati na olxu za 600 - ja prosle sedmice uzeo jedan
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Svako živ kupuje taj telefon, u čemu je caka?


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Imam za prodati redmi note 9 pro 6/64 GB...nema parnice na sebi...full pakovanje...pa ako je ko zainteresovan,ima PM,cijena je dobra...
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Caka je u tome da bolje ne moze za te pare. Vodootporan telefon sa odlicnom kamerom sa OIS sa odlicnim midrange chipsetom i odlicnom baterijom i odlicnim displayom i na kraju sa stabilnim operativnim sistemom iza kojeg stoji armija programera. Godinama na trzistu nije bilo ovakvog telefona,u vrijeme kada flagship telefon kosta preko dvije milje za 6 stoja dobijes telefon koji ima sve sto stvarno treba.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    hurmash1ca, Vedo and dams82 like this.
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U pola godine izbacili tri modela A52, ovaj zadnji A52s 5G je najbolji, trenutno best buy. Bolji od Xiaomija za iste novce definitivno.
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Gdje ima za 6 stoja ? Gledam po piku oko 700-750km cijena po radnjama.
     
    Last edited: Oct 6, 2021
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    1. Ima normalan interface i nije Hui Mui Xiao Cyau Myau Note 10S Pro Redmi T X Plus
    2. Update do Android 14 i još godinu dana secu updates nakon toga, relativno čist interface, + nabaciš Google dialer i messaging za minimum-bloatware experience
    3. 4500mAh baterija sa 25W fast-chargingom
    4. SD 778G - 15-ak% sporiji od SD865 (koji je u S20 FE 5G), ali sasvim dovoljno za sve što mu se baci, i ne guta bateriju
    5. IP67 i 120Hz 800nits AMOLED display
    6. Sasvim pristojna kamera za većinu usera
    7. Mnogo bolji resale value nego proizvodi iz tačke 1
    8. Solidan dizajn i dobar izbor gaća jer je case design kao i na A52/A52 5G

    Ti bi još iz radnje :D Može se naći od privatnih prodavača, ja uzeo za 600 od čovjeka koji ga je cijenio 650, kolega uzeo za 620 od drugog lika. Dok god je ispod 700, mislim da je dobar deal, ja sam imao sreće - mobitel nije bio korišten ni dva dana :)
     
    bojler and Haker like this.
  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Sa kakvom garancijom ? Ako je sa telecom garom ok,ali ako su neke njihove na obraz ma zdravo.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moglo bi se reci da ne volis kineze... Ovo ti pisem preko kineza, sa samsugovim ekranom i kamerom, Qualcom cipsetom (kao i u samsungu). BTW veliki dio Xiaomi telefona se proizvode u Indiji.
    Tako da se netrebas opterecavati previse, da nema Xiaomija, cijena tog A52 bio bi 1600, a ne 600KM.
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    lol.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Otprilike si u pravu, samo trebalo je mnogo godina da se stvari poslože...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo gledam da kupim još jedan iPhone 11 pro. Prije godinu i kusur kad sam svoj kupio cijena mu je bila ista kao danas, čak je na pojedinim trgovinama na piku i viša danas. Ne mogu da vjerujem.

    Obična 11ka nije takođe pala ni sekunde. Vala ga preseravaju sa ovim cijenama.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 6, 2021
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    iPhone, ne pada.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  16. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Sta je ovo, nisu kinezi vise best buy opcija :D

    Da li je bolji taj hvaljeni A52s 5G ili S20 FE za iste pare? Ili neka treca varijanta do 650 KM (dobro ocuvan, pod garancijom)
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Bolji je s20 FE...jer ima flagship chipset a A52s je midranger

    Osjetna je razlika u koristenju flagshipa i midrangera,mislim na brzinu otvaranja svega i fluidnost



    Sent from my M2007J17G using Tapatalk
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako je S20FE sa exynosom ja ga ne bi dzaba. Imao sam S20+ smece nevidjeno


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    forzamilan likes this.
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja cekam da izadje Pixel 6. Navodno ce biti 650 EUR, sto je danas i "jeftino" za flagship.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Kupih ženi neki dan S20Fe , 870KM u Univerzalnom, lila boja, navodno nov. Snapdragon varijanta iz UAE. Leti telefon, ne grije se ni sekunde.


    Sent from my iPhone using Tapatalk