Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. Hellas

    Hellas Aktivista

    Jel do mene i moje ponude il sta?

    [​IMG]
     
    Last edited: Oct 4, 2021
    dmr, Pelikan, Picoooka and 2 others like this.
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Koji pacijent čovječe.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    hahahahha, dobar Memo :D
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A kolika je bila javna cijena? Ako je stajalo 1000, onda ga i razumijem :D
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    da, daj nam malo konteksta :)
     
  6. Hellas

    Hellas Aktivista

    Nema konteksta vidi se cijeli chat. Nisam reko zdravo, mozda je to aj znaj...
     
  7. Hellas

    Hellas Aktivista

    700, sa tim da sam kupio jos jedan identican za 650 od drugog lika na dva dana prije, medjutim ispalo da mu ne valja mrezna ili ja drajvere ne znam postaviti pa reko ajde daj drugi posto mi izgleda dobar laptop.

    Al ono reko aj ponudicu 600, kontam on ce reci 650 - 670 :).
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  9. Hellas

    Hellas Aktivista

  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ludilo na piku, imao sam transakcija poprilicno a i srece sa ljudima :D

    Sve pacijenti do pacijenta.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. iPlay

    iPlay Komšija

  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    evo hocu da kupim za Tiguana onaj switch za prozore na vozacevoj strani. Jedno dugme skroz olabavilo.
    Nadjem na piku lika sto prodaje za 28KM. Javim mu se, i pita me koji je motor u auta, ne znam kakvu uopste ulogu igra koji je motor i koliko ima kW. Al nejse, kaze da ima dio ali da je 34KM. Upitam ga sto nije 28KM kako stoji na oglasu, naravno, nema odgovora.
    Koja biznis ideja stoji iza ove logike? Razumijem da ce se ljudi upecati, i neko ce opet pristati na to. Ali vjerujem da je opet veci broj ljudi koji ce odbiti, i gubis musteriju.

    https://www.olx.ba/artikal/42031991/prekidac-podizaca-stakla-prozora-tiguan-seat-altea-xl/
    evo link.
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Prodajem skupu stvar na OLX-u, kupac insistira da mu pošaljem X-Expressom u Banja Luku, a dosad sam uvijek slao BH Postom. Nemam problem sa upotrebom drugog kurirskom servisa, ali ima li neko da je cuo za prevare sa ovim servisom? Mozda sve moze biti ok, ali kako kazu -better safe than sorry.

    Jedino sto sam nasao kroz brzo guglanje je ovo: https://www.blic.rs/vesti/republika...te-uzimali-novac-od-placenih-posiljki/pk69b5p

    Ima li iko nekih iskustava?
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma sve su iste, sada su oni popularni sutra neka druga firma uleti.
    Problemi su uvijek mogući, ja sam ih lično imao, doduše davno i druga firma, upravo vozač klepio 300km. Nakon prepetija i prijetnji tužbom vratili mi lovu.

    Ne znam koliko je iznos u pitanju, predpostavljam da misliš na slanje po poduzeću


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Slanje po poduzeću? Ti vjerovatno mislis na plaćanje pouzećem?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Evo "borbe za komad hardwarea" na ovom ušljivom sajtu od kobajagi prodavača.

    Edit! - Slike ću staviti u spoiler da ne zauzima puno prostora onima koje ne zanima.

    Pokušaj prodavača br. 1


    [​IMG]

    Pokušaj prodavača br. 2

    [​IMG]


    Prodavač br. 3 - Dogovoreno sve, kod mene SSD trebao biti u četvrtak 28.10. - Greška kurira, danas 2.11. idalje ništa nije stiglo, danas zovem da vidim šta i kako.

    [​IMG]

    Pokušaj prodavača br. 4 , konačno pizdenje jer je artikal prvi na listi, i obnovljen prije manje od 24h.

    [​IMG]


    Naravno, ima i onih koji nikako ne odgovaraju na upite.

    Pokušaj br. 5

    [​IMG]


    Tako da nek nam je svima Bog na pomoći, naoružajmo se strpljenjem i svim ostalim ako želimo ubrati neki komad hardvera kod ovih ubleha od "velikih" prodavača sa pika. Do sad sam imao višestruko bolja i pozitivnija iskustva sa onima koji su "obični" prodavači.
     
    Last edited: Nov 2, 2021
  17. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Brate može neko misliti da sam glup pa mi je trebalo duže vremena da skontam ali 40% ovih OLX shopova drži izgleda isti lik a onih 60% preostalih kupuje od tog istog lika i preprodaje po većim cijenama,ima prodavnica iz mog grada koja na OLX-u ima milion stvari za prodati i neki dan prolazim pored neke garaže kad vidim ta ista prodavnica(vidi rekoh stvarno postoji),uđem unutra i prvo što primjetim na tezgama tri kompa,dva prazna kućišta i nekoliko napojnih jedinica,čisto da bih zajebaovao lika i potvrdio svoju tezu krenem da ga ispitujem ima li ovo ima li ono,brate od bukvalno 15-20 nabrojanih matičnih,CPU-a,RAM-ova lik nije imao ništa ali je rekao možemo naručiti a na stranici ima sve to u prodaji !
     
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Tesko je u Njemackoj zbaviti Samsung 860 Evo nov,a zamisli kod nas.Bas sam gledao sta ima na stanju odakle nabavljaju i samo 870 Evo ima.

    Pa kako bi im izgledao profil sa 3 oglasa sto mozda imaju na stanju :D nabubaju stotine oglasa da bi bilo sto vise zainteresovanih musterija i onda krece ta petljanija nemamo na stanju to mozemo zbaviti ovo i tjt.

    Bas sam i ja nekih par komponenti kupovao u zadnjih 2 mjeseca i iste sam odgovore dobijao pa cak i za pisljivu pastu grizzly kryonaut :rolleyes:
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma nije problem sto nema, nema i kraj, ali sto ga drzis ako ga nikako nemas niti mozes nabaviti, i jos ga obnavljas svako malo. Nosite se u tri pizde materine svi.

    I ovaj sto je poslao kao, zovem danas, kaze vratili su mi 3 ssda jer su pogrijesili adrese, kazu zar vam niko nije javio da su vraceni.. Reko da ja otkazem samo.

    Trebalo bi biti zavrseno ovo koji dan pa da pohvalim poznatog nama svima prodavaca opet.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pik je zapusten skroz nazalost. apsolutno se nista ne radi da se ovo dovede u neki red.

    al sta ces kad i nema prave konkurencije.

    Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
     
    bojler likes this.