All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne bi me cudilo ali da mladja godista budu najskuplja. Jer sto stara narodna izreka kaze : "udri konja koji vuče"


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa godiste je vec faktor u cijeni registracije. Ali ne neki bitan faktor.
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    i to u stilu kao što je dino naveo
    što mlađi konj više ga potjeraj :D :D :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nije, ne čita on ovo :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Uh fino ti to ''sredio''
    Jucer na magistrali,dvojica debila sa novijim mercedesima...dva puta u roku od 15 sekundi ulijecu u makazice,ljudi maksimalno koce iz suprotnog smjera da ne ubiju i njih i sebe i nista...izbjegose ove dvoje makazice nekako i opet po gasu spicise.
    Pa sekunde mi nije zao ovakvih debila kada poginu,samo da ne ubiju jos nekog usput.


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  7. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Apsolutno netacno, a i ruzno za reci. I taj bi volio da ima para za bolje.

    Najgori su ovi sa dzipovima i jakim autima, voznjom bez zmigavaca i uvaljivanjima. Svako jutro do posla ti mogu snimiti 10 takvih.

    Golf 2 jos manje vise voze stari ljudi ili penzioneri bez para.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kad čujem to šta će jadan nema za bolje. Da nema ne bi plaćao 600km za reg i točio gorivo koje je 2.45 A pale ga da pređe 200m
    Istina, kultura nam je na dnu, nije ništa bolji neko sa neispravnim golfom 4, krntija je krntija.
    A to što ne postoji tehnički pa hajvan stavi reflektore na golfa 2 pa te ubija po noći, ali i ako da žmigavac on trepće da ga jedva vidiš ali sprijeda može stadion osvijetliti da je njemu dobro.
    Sve to skloniti sa ceste i kazne sve za troduplo povećati, jer ove sada su mizerija pa da vidiš kako bi se u par dana svi ohavezali

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ovi sa jacim autima barem mogu izvuci svako normalno preticanje.

    Šta ce ovi sa golfom 2 i preticati osim konjskih kola?

    X puta gledam neke krševe koji jure i hoce da se dokažu kako njihov krš ide pa kad pretekne bolje auto hvali se jaranima na pijankama :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Preticala je tako neki dan kod termoelektrane djevojka sa x5 4.4i, eno sastavljaju je na Gradini. Isprevrtala se, ispala iz auta, a auto zavrsilo na cijevima od parovoda.
    Nije problem ni Golf 2, nego su neispravna auta ali i ljudi u glavi.
     
    Ajdin87 likes this.
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ovu nedjelju kad sam isao nazad za Sarajevo preko Zenice i Doboja sa onog skretanja za Matuzice ukljucuju se dva vozila, hajd nekako sam malo usporio jer su bili dalje od mene da se mogu ukljuciti kad sam dosao blize lik ide direktno u mene ne zaustavlja se, sviram nista, sreca niko nije bio u suprotnoj traci inace bi me dobro zalijepio, jer se nije polako ukljucivao vec navalio ko bekan pa ako uleti valjda mu neko stane. Nije to bila jedina situacija i poslije kontam nisam toliko los vozac koliko sam vec izbjegao takvih susreta, a skoro svake sedmice putujem za Tuzlu i svega se nagledam.
    A po Sarajevu da ne pricam, sve profesionalci sami, interesantno je da svi misle da imaju prednost u kruznom toku, jedan se recimo ubacio ispred mene i naglo izlazi iz kruznog, tako to valjda ide, ko ima jace auto. Da dodam jos kad sam dosao te nedjelje u Sarajevo, blizu Otoke trkaju se dvije Alfe 147 :D
    Stvarno smo pravi divlji zapad, jos samo da pocnemo gledati kauboje na konjima po cesti kako se krecu, kao u RDR :D
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eh kad bi ljudi vozili po ogranicenjima i prilagodjavali se uslovima ma putu. Autolimari bi lagano mogli kljuc u bravu i trazit novog posla.


    A sto se bahatosti tice. Vozim stvarno puno i vidim svega po cesti. Ipak lovatori sa dzipinama prednjace u činjenju saobracajnih prekrsaja. Valjda im ta moć koju osjecaju u lokalnoj zajednici daje za pravo da se na cesti ponasaju kaoda niko drugi ne postoji. Ovi sitni sa leš autima onako malo seruckaju oko kuce i to je to jer realno nemaju oni dometa da izađu na magistralu/autoput.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Nov 17, 2021
    Ajdin87, Haker and Reznor like this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni su ti i gori jer kad izađu voze ispod ograničenja što je još gore.



    Jest da je test isključivo na snijegu ali nisam kontao da će biti ovolika razlika

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I nije samo po snjegu, dovoljno da je minus imas 10m duzi zaustavni put na ljetnim.
     
  15. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ovi sto po Sarajevu gaze ljude i ubijaju ih su vecinom starci sa golfom 2 jel tako?

    Tih auta je na cestama sve manje. Ako nekog zanima podatak nek se slobodno javi.

    Nesrece prouzrokuju idioti s jakim autima.

    Branite babine sinove, ubice, a osudjujete nekoga sa starim autom. Jadno.

    PS. Al fakat se znacajno smanjio broj auta ispod 2000. godišta kod nas.



    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
    dino73n and Mujka like this.
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    to ti je demokratija
    gdje paćenici mogu komentarisati i smatrati svoje mišljenje jedinim ispravnim

    pišaj po sirotinji
     
  17. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ima li ko kakvog poznanika ili zna barem nekoga a da nije izlistano po piku ko prodaje kakvog solidnog dizelasa do 15k , da nije puno prešao ?
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ko brani babine sinove? Ja lično godinama nisam vozio jer nisam imao za auto kakvo smatram da se treba voziti, a kupovao sam hardware skuplji od tih golfova. Nikada ne pređem ograničenje više od 10 ako i to, žmigavac dajem na cesti do garaže čisto jer je navika. Nisam se slupao radi tih idiota samo zato što normalno vozim a svako malo neka situacija, zato mi je i muka. I da, položio sam 2006. još nijedna kazna :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kum mi prodaje Golf 6 karavana sa pređenih 150k , 1.6TDI. Traži 12k za njeg ako se dobro sjećam.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Skoro ista situacija i kod mene,aktivan vozac od 2006.,vozim po ogranicenju i prilagodjavam se uslovima na putu i glavna stvar ako zelis da ne puknes onog ispred aebe,je da drzis rastojanje barem 50m,jer svako malo na magistrali se pojavi freza ili konjska kola i svi naglo koce i ako si se zalijepio uz nekog,poljubiti ces ga sigurno.
    Ja skoro svaki put imam ovakvu situaciju na magistrali.

    A sto se tice kruznog toka,neki dan na kruznom onom poslije termo elektrane,iz pravca Tz za Lukavac idem i dvije su trake,ulazi frajer u desnu izlaznu traku za Lukavac a ja sam u drugoj i isto cu i ja za LK...kontam ovaj ce skrenuti i kao da sam znao,ja usporio skroz i gledam ovog,lik ne daje zmigavac i ode dalje pored mene,iako je bio u izlaznoj...da nisam zakocio i pustio ga,udario bi me.
    Audi neki bijesan bio,a6 ili neki od q,ako se sjecam.

    Ljudi se generqlno pogube u kruznom i svaki drugi vozac riskantno ulazi

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk