Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    stvarno ovaj pik je leglo specijalaca

    narucujem nesto, dogovorimo sve, ostavim adresu, u upitam mogu li karticom uplatiti ( posto hocu ćaći i materi nesto da zbavim da oni ne placaju ) i od tad nista ne odgovara lik evo 24 sata.
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Kako si zamislio karticom platit? Jel radnja ima svoj webshop pa da odeš na stranicu i uplatiš?
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ma riskiram, vidim lik preko 8 godina na piku, preko 300 transakcija.

    Nije veliki iznos.

    Da mi svoj racun i ja mu novac uplatim.



    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ahh to na račun OK
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    meni se čak jednom desilo da je kurir dozvolio da pogledam sadržaj iako nije bilo naznačeno da je dozvoljeno :)
     
  6. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Praktikujem da uzimam samo ako je dostava preko BH Pošte i do sada nisam imao problema,prošle sedmice mi lik dovezao monitor koji sam naručio,izvadim pare da mu dam i on se rukuje sa mnom i kaže :hvala,to je sve i kreće da uzme pare,ja gledam u njega i pitam ga treba li šta care potpisati,pošto uvjek na paketu dolazi ona doznaka koju treba potpisati,lik mrtav hladan kaže nema potrebe,sve je završeno ! Dvadeset minuta sam se objašnjavao sa likom da neće dobiti pare i da neću uzeti pošiljku dok se ne potpišem da bi tek na kraju preko neke stvari izvadio iz džepa već skinutu doznaku i dao mi da potpišem !
     
    Last edited: Nov 26, 2021
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Je li to Bh postin radnik ili ?

    To je sumnjiva praksa i dobro si to odradio...ja isto nista ne uzimam bez potpisa i papira.Mada ovi postqri kod mene se ne bave takvim radnjama,sve rade po protokolu.

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ja nisam imao tih situacija da mi nisu tražili potpis.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nisam ni ja ,za svaki paket sam potpisao

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  10. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Nije poštar sa njim nemam problema jer se lično i poznajemo i uvjek je sve po PS-u kad mi on nešto donese,ovo je bio neki lik/dostavljač što vozi za njihovu službu ! Realno nikada nisam ni sa njima imao problema a ovo je bio prvi put da mi se ovako nešto desilo !
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Me znam kako naletite na tolike probleme. Ima na piku idiota ali lako ih je namirisati. Kada vidim da je profil ok ili tako mi se čini ja čovjeku samo ostavim podatke i kažem šalji, sve ok u 90% situacija.
    Jedino kada sam plejku kupovao odustanem od pika jer valjda tada imaš posla sa djecom i idiotima, izgleda da gameri nisu kul :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da cesce kupijes,cesce bi i nalijetao na ove situacije.

    Nije problem roba toliko,jer ako kupujes polovno nesto,ima na stanju ali je problem do prodavaca...prvo ne znaju postaviti oglas,nema slika,nema opisa i vecinom nema ni kontakt telefona.
    Pa dok ti dodjes do podataka o artiklu i slika,vidis sa kakvom marvom nepismenom imas posla.
    Onda ne znaju poslati brzom postom,kaze nije nikada slao ili ne vjeruje brzoj posti.

    I treće,gdje sve dogovoris ali kada treba poslati ili obaviti kupovinu ,samo se usute i prekinu komunikaciju.


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Popularni artikli poput konzola ili telefona su problem i kupiti i prodati. Vise sam puta odustao od prodaje artikla nego od kupovine jer se svakakvi javljaju i otvaraju dodatne profile i prave se kao druga osoba.

    Ja se nekak odrzim popularnih prodavaca i ne razmisljam puno. Ako vidim primamljiv prozvod za lika nikada cuo, ne mogu se peglati i natezati. Nije vrijedno zivaca mimo para.

    ".prvo ne znaju postaviti oglas,nema slika,nema opisa i vecinom nema ni kontakt telefona."

    Da je 3x ispod cijene drug nemas sta kupovati od takvih, nije za lijeka, nadam se. Zamisli da nesto bude i sa takvim se likom raspravljate. Onda ti je lakse platiti 3x skuplje a biti miran. Nekada mislim da ljudi vole taj gambling. Ja nemam zivaca.

    Sutra kada bih prodavao auto, mislim da ce najprije zavrsiti na HWB-u "daj sta das" nego na piku. Auta su tek posebna prica.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa trgovina kao i svaka druga djelatnost nije za svakoga,i za to trebas imati slifa.

    Ali zavisi sta se kupuje,neku robu prodaju bas ovakvi pacijenti i tesko se sa njima usaglasiti,jer su nepismeni a cesto i prevaranti i cim vide da trazis detaljnije podatke o artiklu,samo te ignorisu jer hoce da uvale.
    Naravno da cu odustati od kupovine sa tqkvim,cim vidim da je nesto sumnjivo.

    Kod nas u BiH je sada sve peglanje,bilo da kupujes ili prodajes ili gradiš ili popravljas...sve teski pacijenti, svi bi lovu olako ili na prevaru.


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Lijepo rekoh prvo pogledati profil i oglas, možeš automatski skontati da li je ok ili ne. Tim nepismenim likovima bez podataka i ne šaljem poruke na prvom mjestu.
    Istina ne kupujem često ali imam oko 150 transakcija do sada, tako da sam sve vidio.

    Evo baš ušao na profil, imam značku za preko 200 transakcija, još zadnje kupovine i prodaje i ne ostavljam dojam, samo obrišem.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    odavno smo svi već apsorvirali fenomen "zadnja za keš", ali kad me neko pita za "razlog prodaje" hoće nešto da mi bude...
     
  17. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Ja šta se budala navuklo na ovom OLX-u pa to nije normalno.lik prodaje komp.i ima u njemu procesor koji meni treba,pitam lika da li prodaje pojedinačno dijelove jer mi treba CPU,kaže prodajem,nema problema ! Dogovorim cijenu i čekam da postavi zaseban oglas za taj CPU čitav dan,sutra ga ponovo kontaktiram sa pitanjem zašto nije postavio oglas i lik mi mrtav hladan kaže pa znaš druže ja ako prodam ovaj komp. onda nemam drugog i šta ću ja bez kompa. dok kupim drugi o_Oo_Oo_O ja stvarno ne mogu da vjerujem,nisam čak ni imao snage da ga pitam zašto je onda uopšte stavio komp. da prodaje :(:(:(
     
    Hellas, SpookyMoO and zippoo like this.
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ahahahahaha

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Dobar memo
    Ja vam kazem da je nastala neka teska psihoza kod ljudi .


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima tu i djecurlije koja radi svasta na svoju ruku i onda se predomisle kad roditelji saznaju.
     
    aNaToMiC ! likes this.