Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    u RUN ukucas netplwiz
     
    p4ja likes this.
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    To je ta komanda drug :) Sve sam to sam probao prije postavljenog pitanja.
     
  3. p4ja

    p4ja Komšija

    E to je to, ovako sam ja ugasio sve to. Zadaj neki pass pa ga onda odradi ovako
     
  4. st123

    st123 Novi član

    jest komplikovano
     
    Last edited: Jun 3, 2021
  5. nivla

    nivla Komšija

    za samu instalaciju windows 10 potreban ti je :
    1. usb stick minimalnog kapaciteta 8gb
    2. windows media creation tool dobavljiv na microsoft.com
    3. licenca*za windows 10 home/professional

    * licencu ne moras unijeti odmah po instalacije vec mozes i nakon, ukoliko imas windows 7 retail licencu za home ili professional mozes je unijeti ali tek nakon instalacije windowsa home/professional

    kljuc mozes za malo para kupiti na nekim od stranica koje je preporucivao i bug.hr i jedna takva je u2key, tamo je licenca za windows 10 pro oko 8-9 dolara kad se unese code BUG, odnosno za office 2016 i windows 10 zajedno oko 30 dolara, svi kljucevi koliko znam rade i aktiviraju se direktno na microsoft serverima tako da po svemu sudeci sajt je regularan
    sto se tice tog laptopa na kojem ovo aktiviras nemas vise frke za windows 10 i kljuc ti vise ne treba za verziju za koju si prvi put aktivirao jer ce naredni put sve biti aktivirano prilikom prvog spajanja na internet


    ukoliko ne zelis da vezes microsoft account za racunar(sto microsoft forsira prilikom instalacije) nemoj spajati laptop na internet (iako ce te to pitati) dok ne napravis offline usera(vise puta pritisni skip) i nakon reseta i ponovnog skipa bice ti omoguceno da napravis offline account, cim ga napravis mozes se spojiti na internet

    ovo sa pika je nelegalno pa ne bih o tome jer prodaju crackovane windowse
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Treba naglasiti da se licenca može prenositi na drugi PC, samo u slučaju da se Windows aktivira pod online accountom. Ja sam to uradio, i kada mi je riknula MBO i kada sam promjenio komponente (MBO, RAM, CPU), samo sam se logovao sa svojim hotmail acc i windows se aktivirao uredno.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    p4ja likes this.
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ne znam gdje postaviti pa cu ovde

    https://www.engadget.com/john-mcafe...a5aWGoTDYQCJIsJINCEiPzZaUt1pHujVBY9kMy2_GUcoc

    Antivirus software entrepreneur John McAfee has died at the age of 75. According to Spanish-language publications El Mundo and El Pais, police found McAfee dead in the Barcelona prison cell where he was awaiting extradition to the US. A spokesperson for the Catalan Justice Department has since confirmed the death to Reuters. The reports indicate that authorities believe he committed suicide, but the cause of death has not been officially determined.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    On je imao baš zanimljiv život

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  9. Decerto

    Decerto Komšija

    a bolje i to nego da je morao pojest svoju cunu jer je rekao da ce bitcoin doseci $500k :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Imam neki cudan problem sa gasenjem displaya na windows 10,mislim na ono da se nastima kroz koliko se gasi display u power opcijama.
    Ne znam tacno kada se pojavio ovaj problem ali u zadnje vrijeme jeste,jer se prije uredno gasio display,ako je komp neaktivan zadano vrijeme.
    Zadnjih dana sam instalirao antivirus Kaspersky besplatni i on je kao i malwarebytes pronasao poprilicno nekih virusa,koje sam obrisao...ali moguce da je problem nastao i prije.Ne mogu reci tacno.
    Da li je neko ima slican problem ili zna neki fix za ovo ?

    Ovako mi je zadano ali ne gasi display kao prije.
    [​IMG]types of protein powder
     
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    pogledaj background procese ili sta imas na startupu,da ti nekakav program ili neki app iz windows store-a ne radi nesto u background i sprijecava da se displej ugasi.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nasao sam to na nekom videu nq yt ali nisam primjetio nista onako na prvu.
    I prije sam imao sve iste programe i radilo je...u biti samo treba da monitor ugasi a komp ne ide u sleep,nego i dalje radi normalno,samo monitor ugasi u stand by.

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    da li vi držite game mode uključen ili ne?

    na par mjesta sam čitao da ta opcija ne radi kako treba u windowsu 10, dok su u 11ki to sredili.
     
  14. dino31

    dino31 Aktivista

    Ima li neko da zna gdje nabaviti ili ako moze nabaviti jeftinu licencu za win 10 pro pa da mu platim na racun?
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možeš (legalno) uraditi tranziciju sa piratskog aktiviranog Win7 Pro na Win10 Pro, uradiš reinstalaciju i licenca ostaje vezana za ploču.
     
  16. dino31

    dino31 Aktivista

    Treba mi za drugi racunar.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Na eBayu za 2-3 $, stigne ti code na mail u roku od minute.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  19. senad_986

    senad_986 Komšija

    Creed gaming shop u SCC-u prodaje razne kodove, ima i za Windows 10 Pro, 9 KM je.
     
    dino31 and Vedo like this.
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav ljudovi. Na poslu imam jedan PC koji je tek sada otpakovan. Na sebi ima ovu naljepnicu. Da li mogu nabaciti čistu windows 10 instalaciju? Da li će win biti aktiviran automatski? Upalio sam PC i na njemu je zaista Win7 pro 64bit[​IMG]

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk