Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Da hoce se vratiti ovo u neku normalu više.
    Koliko stvari kupio bih da nije shiping skuplji od artikla.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    AliExpress iznedadjuje.
    Juce mi stigao paket narucen 06.10 a jutros jos jedan narucen 07.10.
    Prosla tura pesota se duze cekala nego ovo sad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Picoooka and aNaToMiC ! like this.
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Meni danas stiglo 03.10. naručeno.

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk
     
    Picoooka and aNaToMiC ! like this.
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Zna li neko gdje bi se mogao kupiti paket u koji će se staviti proizvod koji se treba poslati/vratiti?

    Dosta ovih kurirskih sluzbi ne prodaju svoje pakete nego ti moras sam prvo upakovati..
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    U svakoj pošti imaš njihovih paketa sada zavisi od veličine koja ti odogovara.
     
  6. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ljudi imam pitanje. Naručio sam nešto iz Amerike, naplaćena mi je dostava DHL 15$. Vrijednost robe oko 145KM sa dostavom.
    Ima li neko iskustva da li će mi lokalni DHL naplatiti dodatne troškove carinjenja ili sl. Porez se neće obračunati jer je komercijalni prodavač u pitanju, te se roba ispod 300KM ne oporezuje, ako se ne varam?
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    nece, redovno narucujem preko iherb, sto ti se naplati u startu, ako je <300 KM, to je to :)

    Sinoc btw narucih sa iherb, USA, 6.9KM dostava :D
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    I ja isto sinoć, ali nisam uspio spustit poštarinu ispod 23KM
    Dobio toliko popusta za BF tako da je super ispalo na kraju. Uzeo onu dostavu local post plus, jel baš preko mjesec dolazi ili prije?

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bude i prije, meni je jednom doslo sedmicu ili dvije prije. Inace navikao preko ebaya iz Kine da kasni mjesecima.
    Samo sto nasi levati opet uzmu svojih 2-3KM, iako sam podigao u posti, nisu mi dostavili kuci.
     
    dams82 likes this.
  10. Alenkoooo

    Alenkoooo Novi član

    Pozz, trebao bih dobit paket iz Njemacke ovih dana, salje mi poznanik jedan a paket je 5kg a unutra su PC dijelovi.. On je platio DHLove usluge tamo a posto nisam dobijao pakete prije da su ovako vrijedni i pomali teski koliko bih ja morao platit carine sad posto je vrijednost paketa oko 800€?
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ako su vrijedni toliko koliko kazes, i na carini budu mislili isto, onda oko 200-250E.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kupio nesto polovinom oktobra sa ebaya,doslo danas.
    Postarina ili besplatna ili ona neka od dolar,ne znam sada napamet.

    Ebay mi je sada opet najpouzdaniji sto se tice dostave a i cijene su bolje nego recimo na aliexpressu.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Ma pola tih trgovaca (u Kini) radi na više strana, kad kupim od kineza isto mi je bio ebay, aliexpress, banggood ili nešto četvrto. Dosta stvari nema na ebay što ima na aliexpress...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Izgleda da cu ja ostati bez svog paketa.

    Zapeo u usps.u i ne pomjera se. Slao im email, ali vec dva dana nikakvog odgovora.
    Samo na ebay trackingu stoji package research case created. A na usps trackingu nista.



    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    znalo je i meni da stoji i onda samo delivered, bez podataka da je i krenuo shipping :) :D
     
  16. DSA

    DSA Aktivista

    Joj ovaj Amazon Prime je tito, narucio danas u 12 u 5 vec dostavili u Pesoto
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    Ja sam za ovaj blck fr dosta narucivao sa nasih stranica i porilicno sam razocaran od naovodnog neprolazenja kartice te da je artikl rasprodat, da nema na stanju itd itd a niko mi nije dostavio u roku 48 nista, kakva su vasa iskustva.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    ne kupujemo kod nasih :)
     
    RED DEVILS likes this.
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Srecom ipak je u petak stigao paket u pesoto.

    Mislio sam da usps nece ponovo slati paket i da ce traziti nekoga da dodje da se licno preuzme.

    Cudan im je tracking sistem, na njihovoj stranici nisu nikako apdejtovali informacije, a na ebay trackingu apdejtuju.


    Uglavnom dobro je, sad se nadati da ove sedmice pesoto posalje paket.

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  20. drmusama

    drmusama Novi član

    Raja, imam paketic kupljen preko computeruniverse sa sljedecim statusima:

    02.12.2021 15:42:00DE-63179 -Prijem pošiljke od korisnika
    03.12.2021 02:55:00GermanyDEROUA - RODGAU PZPrispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - IZVOZ
    03.12.2021 08:26:00GermanyDEFRAA - FRANKFURT A DEA IPZ 1Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
    03.12.2021 13:40:00GermanyDEFRAA - FRANKFURT A DEA IPZ 1Otprema pošiljke u inostranstvo (EDI poruka )

    Kada bi ovo otprilike moglo stici kod nas - kojim danima - kojim letom ako ne ko zna slucajno - posto vidim da imaju letovi iz Frankfurta za Sarajevo [direktni] - gotovo pa svaki dan.

    Da napomenem - radi se o paketu sa trackingom: CO*********DE