Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Stigao Pixel 6. :cool:

    Cekam jos da mi stigne zastitni case pa da ga pretvorim u daily drivera, a P2XL je odradio svoje i ide u zasluzenu penziju.
     
    forzamilan and Haker like this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Javi utiske :)
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja vagao da kupim Pixel 6 i na kraju nisam zbog loseg fingerprint senzora.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nije valjda da ga ne koristis dok ne dobijes case :D
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kod mene na Realme X2 Pro i kod starog Realme 7 Pro je senzor super brz i pouzdan, mislim da su neki od najbrzih koji postoje (za razliku recimo od zeninog Xiaomi Mi 9T, koji je dvije klase ispod). Sumnjam da je Google ugradio neki jeftinjaka senzor. Vjerovatno treba softverska optimizacija, moguce da je kalibrisan da "detaljnije" snima zbog bolje sigurnosti, pa zato duze treba da otkljuca. Mislim da su ga vec malo poboljsali nekim update-om.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imaju dvije generacije stare senzore, tako sam negdje procitao. I bilo je puno negativnih komentara oko tih senzora.
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma znam da su negativni komentari, pregledao sam svaku mogucu recenziju za pixel koju sam nasao :D
    Vidno je spor senzor, ali nadati se poboljsanju putem softvera. To i sporo punjenje su mi veliki minusi za Pixel 6 Pro (ali i 6 obicni, pored losijeg displeja), koji mi inace djeluje savrseno. Kad mu padne cijena vrlo moguce kupujem, osim ako me nesto drugo obori s nogu, a la Xiaomi 12
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja ne bih mogao koristiti cisti android,djeluje mi isto nedoradjeno nesto.
    Bas sada imam telefon pri ruci sa cistim androidom...,mislim android 10 i meni licno bezveze.
    Fluidnost sada imamo na svakom telefonu,nije to kao prije da je cisti android bio osjetno brzi.

    A i google sa ovim pixelima isto da se igra...evo ovaj zadnji pixel svaki dan mi iskacu videoi sa novim problemima.
    .

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni s21 ultra laga na phone app, kad ono slide na ime, treba mu ponpar sekundi da me pita sa kojeg sim da zovem... Google phone app nema taj problem na ovom telefonu, ali i nema da za neke brojeve podesim default sim...

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nedovoljno da me odbije, ali vidjet cu kako se ponasa u praksi

    Uzivaj u carima Xiaomija, sta drugo da ti kazem

    Trebalo bi do prekosutra, mogu se strpiti jos dva dana :D
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja Bogami nabacio sebi Aarrow OS na Poco F3. Sta znam, ima tu nekih stvari koje mi fale sa MIUI ali generalno Pixel Experience rules :D Jednostavno radi i piči, a custom rom jos u beta fazi. Bas sam iznenadjen developmentom za ovaj telefon.

    Jedina velika mana ovog roma a mislim generalno Android 12 romova, za sada, jeste nikakav glance screen. Uopste nema customizacije, a fali mi recimo da se ugasi nakon 5 ili 10 sekundi, barem to. A da ne pricam o necem sto je bilo prije 10 godina na WP da prikaze notifikacije, citavu poruku, od koga sam poziv dobio ili da se upali kad mahnem rukom preko ekrana.

    Ali sve u svemu ja prezadovoljan, kad skontam da sam htio Mi 11 uzeti, kojem je podrska uzasna.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja evo imam stvarno cudnih situacija na Poco X3 NFC koji koristim za posao, a isto tako imam i OnePlus 9 na kome to sve isto radi normalno. Plus Xiaomi fura security ko na iPhone, ne mozes aplikaciju preko kabla instalirati da ti ne iskace popup stalno. Znam reci cete da je OnePlus skuplji telefon medjutim ja bih rekao da su ovi glupi bugovi uzrokovani sa MIUI.
    Jedna takodjer smijesna situacija je onaj Android Easter Egg tj Cat Neko game koji ne mozes igrati tj fill water bowl funkcija ne radi jer swipe akcija switcha izmedju control center i notifikacija.
    Za vise bugova pratite subreddit za miui i poco :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Već prožvakana priča. Ko želi stabilno i bez bs-a iskustvo pixeli su uvijek bili najbolji izbor, a pixel 6 do sada je najbolji pixel.
    Otisak prsta u ekranu je generalno glupost ali svaki telefon ima neku manu.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja ne volim ove case-ove nikako... ali kad idem na put ponesem, cisto da se ne sekiram..
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Od jučer je u pogonu, kamera odlična, telephoto stvarno fali da bude kompletan kamera paket, ali +300 eura nisam mogao halaliti. Ima par nekih long-exposure opcija koje još nisam stigao isprobati. O interfejsu i UI-u nemam puno obzirom da sam prešao sa starijeg Pixela, zadovoljan sam po tom pitanju.

    Ergonomija jako dobra, bump taman dođe za nasloniti kažiprst, ali odmah je završio u caseu (uzeo sam Caseology Vault sa sandstone finishom) jer je camera bump magnet za prašinu.
    Imam i providni Ringke Fusion i njega prodajem, obzirom da sam uzeo crno-sivi Pixel - bolje mu pristaje sivi case. Ovaj providni je ekstra za Seafoam/Coral verzije.

    FPS - nisam primjetio neke probleme, možda da je potrebno +0.1s više/duže držanje nego što bih želio - da Stivi nije spomenuo, vjerovatno ne bih ni primjetio. :D

    P.S. Greškom sam naručio Caseology Vault za Pixel 6 Pro preko pesota, iščekujem ga u idućoj pošiljci, pa ako nekom treba za P6Pro... :D
     
    kvaju and Haker like this.
  16. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Nazalost mu fali i bolji ekran. Toliko sam sa njim bio nezadovoljan da sam na kraju imao 3 Pixel 6 u ruci misleci da ce jedan biti bolji od drugog ali nazalost ni blizu P6 Pro koji sam na kraju ostavio, Mi 10/11 ili S21/S21U. Google je morao negdje ustediti ali sto bas na ekranu...

    https://www.xda-developers.com/google-pixel-6-pro-display-review/
     
  17. mirseth

    mirseth Aktivista

    Da ne otvaram posebnu temu. Ako neko ima za prodati mobitel koji podrzava 4g i haloo kartice i da mu baterija traje bar jedan dan, nek se javi na pp. Ostale karakteristike su nebitne.

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Do koliko para trazis mobitel?

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  19. mirseth

    mirseth Aktivista

    Do 70-80 KM maksimalno.
    U biti hocu da dijelim 4g internet sa njega drugim uredjajima. Dosla familija iz inostranstva pa dok su tu par dana da imaju neki internet.

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    I ovaj ebay postao lakrdija za caseove.

    Tacno ne znam sta da ocekujem kakav case cu dobiti. Izfotosopiraju case do neprepoznatljivosti.



    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk