Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Stvarno impresivno, ovakve naslove zelim vidjeti na PS5 a ne PS4 remastere iz dana u dan..
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Uplodao sam na YT The Matrix Awakens: An Unreal Engine 5 Experience - PS5 4K , ko nije vidio moze pogledati.
     
    Vedo likes this.
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    DF analiza istog:




    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  4. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

  5. NAILS

    NAILS Moderator

    RDR2 stvarno mutan. I objekti metar blizine. Neki kazu da pomaze gasenje HDRa na konzoli ali nisam probao. Sto se 30FPS tice, ok je.

    Fallout 4 nije mutna. Fino izgleda ali je framerat kao 20 FPS. Zabolila me glava do dijela kada se izadje iz vaulta 111. Withcer 3 vec fino izgleda. Moze se igrati. Framerate nije toliko strasan a nije ni blurry. Eh ima caka, ako se skine W3 1.0 verziaj i ne odradi update, da ide na 60FPS.

    BF5 i 1 super izgledaju. 5 pogotovo. GOWkoji je oštar kao žilet izgleda sekundu bolje od BF5 tako da se sa BF moze zabaviti. Nisam probao 2042.

    E da, Fallout 4 ima straaasan input lag. Ima i RDR2 ali F4 mi je neigriv. Mislim da emulacija, ili kako vec ide, PS4 igara nije ista za svaki naslov.

    Sakupilo se nesto igara za pocetak da nije prazna konzola.

    [​IMG]

    On that subject:

    [​IMG]
     
    Vedo likes this.
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da mi je sada lakse kopat kanele nego igrati na gamepadu multiplayer FPS. Sav sam u grcu. Trebat ce mi deset godina majke mi da se naucim. Zadnji put kada sam igrao FPS na konzoli, nisu postojale palice.



    By the way, 2077 izgleda jako jako lijepo. Poprilicno sam se iznenadio kako dobro izgleda i ide. Samo, nije toliko bitno ali je grad doslovno prazan. Isto da je bug.

     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Smanji sensitivity. Pogotovo ADS sensitivity jer vidim da ti se nisan koprca ko riba na suhom kad ganjas metu zumiran. Kako se navikavas onda pomalo i povecavas.
     
    NAILS likes this.
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bio je grad puniji ali su nerfali da lastgen verzije idu bolje :D Sto se tice BF, smanjis sensivity skoro skroz i onda lagano povecavas kako se navikavas.
     
    NAILS likes this.
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    "Bio je grad puniji ali su nerfali da lastgen verzije idu bolje" So its not a bug, its a feature :D

    Probat cu sa ovim sensitivity jer vidim da ne treba stalno stimati i pomjerati. Trenutno je na 41 i ne kontam kako neki igraju na 100.

    Elem, malo sam zezno stvar pa sam uzeo US regiju, Washington i sada imam onaj porez na prodaju. 17%, koliko je vec, na storeu. Poslije vidim da su neke druge Us drzave na listi koje nemaju taj porez pa me zanima, mogu li sada napraviti novi ACC sa drzavom koja nema taj porez i uvezati ovaj prvi acc sa ovim igrama i igrati sa drugog acc ali da samo na drugom profilu placam PS plus? Da uvezem profile kao onaj familly sharing sistem, kako vec ide ali da mi ovaj prvi bude prakticno mrtav.

    Mada kada sam pravio acc, gledao sam tutorijal i bio je savjet bas za DC da se uzme jer nema poreza sto mozda znaci da ce porez biti i kod drugih drzava u buducnosti.
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    Promjeni regiju na Aljasku ne treba ti novi acc.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako to da uradim?
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Samo adresu i zip code promjenis. Moze i Delaware drzava.

    Settings > Users and Accounts > account > address
     
    Last edited: Dec 26, 2021
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok ja sam trazio na konzoli. Mada gledma video da se i na konzoli ispod profila na marketu pojavi opcija promjene regiona ali kod mene nema. Evo na sajtu sam prebacio na Aljasku, 0% porez. Hvala drustvo.

    Ali ovo niko ne spominje. Googlam dva dana i svi kazu treba novi acc. Svasta.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Moze i na konzoli. Kao sto sam ti objasnio: settings, users and accounts, account, address
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam Oregon stavio, mislim da nema kod njih tog poreza?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moze i Delaware. Ja sam stavio pesoto adresu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator


    Jbg ja sve trazim tamo kada odem na store. Ima i tu. thx.

    Malo sam spustio "senzitivitet" ali ostavio hipfire vs ADS na 100% i bolje je dosta. Valjda mi nece trebato cijela vjecnost da normalno igram



    Mada sam u vecini situacija i dalje ..

    [​IMG]
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne igraj FPS na konzoli i problem rijesen.

    Ja i ako igram, onda samo lagano SP, ni slucajno nista kompetitivno, i spremim se mentalno da cu se isfulat.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Moze se nauciti nisanit veoma dobro. Treba samo strpljenja. Doci ce osjecaj postepeno. Ja cak znam igrati i bez aim assists povremeno. Aim assist zna nekad odmoc vise nego pomoci. Pogovo kad je vise meta ispred tebe.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Mogu je komontno onda u kutiju vratiti.. haha, vec danas bolje ide. I dalje traljavo nisanim sa hipfire to ADS..



    Nema mnikako osjecaja, ali nisam na dnu liste. Jedno deset puta komotnije igram vec danas nego sinoc.

    [​IMG]

    Ovo definitivno za aim assist stoji. Nisanis covjeka, neko prodje pored i ode nisan u nebo. Mislim da cu ga skroz ugasiti.

    Al sve sto sam uzeo, osim BF5, su RPG igre. Samo multiplayer FPS pomogne kod brzeg ucenja, navikavanja na gamepad. Pored tih gore sa liste sam jos uzeo Metro Exodus, AC Competitione koja ce dobiti update na PS5 u februaru, Persona 5, FF 15 itd. Vec imam nekih 15 dobrih RPG naslova tako da se ima sta provrtiti do iduce rasprodaje.

    Eh da, ergonomija dualsense je fantasticna. Tek kada se vratim na XBONE kontroler vidim koliko je cudno dizajniran. Skoz sam zaboravio na poziciju palica jer sam mislio da ce mi praviti problem obzirom da koristim desetak godina samo xbox varijantu. Ali pozicija palica je meni savrsena na DS-u mada ovo sve zavisi od osobe do osobe. Jedino mi nije jasno zasto nema dovoljno implementacija za ovaj touchpad, kako se vec zove? Moze se gomila shortcuta nabaciti a ja koliko vidim, u igrama samo radi click. Ili ja nesto fulam.

    I ima li nacina da se poboljsa zvuk na 3.5mm izlazu? Poprilicno je prigusen i nekvalitetan dok je zvuk igara koje imama na pcu, na tv-u iz nekog razloga mnogo bolji nego na racunaru. A nisu sada neki ž zvučnici, Logitech Z333 plus EQ.
     
    Last edited: Dec 27, 2021