Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja bi definitivno uzeo brzi fire rate umjesto malo dodatnog dmg na M.
    Na blizu se nauci igrat revolverorom kad igras sa tim dmr koji nemaju bas dobar hip fire. Npr kad otkljucas Turmer SMLE, to ti je najbolja dmr puska u igri. Stavis da ima 20 metaka, i deres, plus ima veoma dobar hip fire. I ja koristim x3scope na svim DMr, jer najbolje se vidi. Svi ostali nisani su nekako zamraceni/mutni.
    M1907 dobro radi sa ADSFOV on.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nails, ne mogu te nikako zamisliti na ovoj temi :)
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Moja dosadasnja statistika na BF5. Igram uglavnom (80-90% slucaja) kao infantry na BF5, jer su mi vozila dosadna. Od akoro 90k killova, u tenkovima je mozda 7k, i avionima 1-2k. Nisam igrao u nazad zadnja 2-3 mjeseca.[​IMG]
     
    NAILS likes this.
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ni u ludilu ne bih pomislio da cu uzeti konzolu, ali pogledaj GPU cijene. Mislim da cu ja prije uzeti PS6 nego sto ce se stanje vratiti u normalu. Gledao bas 3070 TI i ne mozes biti miran sa 2g starijim naslovima da imas 60FPS na 1440p a na 165FPS koliko mi he hz monitor, mogu igre stare pola decenije izgurati. Recimo da je 2042 dobra igra, ja sa 1650 super imam 20-30FPS a noviji naslovi nece sigurno biti manje zahtjevni.

    Nema PC racunice, barem ne u ovo vrijeme. Lako je prodati konzolu kada se stvari smire i ne vjerujem da cu puno izgubiti ali sumnjam da ce to vrijeme doci za 2-3 godine.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma razumijem te u potpunosti, sve to stoji. Ja jos patrgam nekako, mada nije to vise onaj gejming kao prije.
    Za ne povjerovati sta se desilo. Prije 3 godine da mi je neko pricao da ce doci do ovoga rekao bi da je lud.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam eto voljan mijenjati PS5 i uzeti 3070TI. Ali znas kada ce se to desiti.. ta karta je 3000KM. Dan kada sam uzeo konzolu, gleda koliko su cijene u US i Evropi konzola opcenito. Za PS5 je sve stajalo "out of stock". Lista je bila stara mozda 2 dana. I onda pored stoje cijene: "black market". Bile su oko 900$/€. Kontam samo cekaj kada ce i kod nas konzole skociti. Ove cijene stoje iste godinu dana jer raja nema para da izvali djetetu za konzolu inace bi i one bile 1900KM. I onda opet, kao i takva, jeftinija je za 1000KM od medium karte.

    By the way. HZ kick ass.. hippfire je super. Mislio sam da je all over the palce ali nije. Prije sa njom ganjam hip fire nego sa pistoljem. Kada je izlevelujem max onda cu preci na x1 optiku pa probati.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Vedo, suppa_FMB and Patton2410 like this.
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jel to ozivio sad Battlefield 5 :D
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Na Playki nikad nije ni bio grohno. Uvijek je bio veliki broj servera.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam prvi bas dosta koristio, Skyrim sam picio bas dugo, kao i GT. Najbolja igra je Astro, bas me vratilo u djetinjstvo, kao kad prvi put igras Marija. Onda sam genijalno prodao PS4 i zaboravio da za neke igre treba gamepad od PS4. Od tad kupi prasinu. Ide na prodaju i cekam dvicu :D
     
    Patton2410 and Vedo like this.
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Prva PVP nakon tutoriala kad ono.. :D



    Ima li naznake da ce PUBG dpobiti PS5 upgrade? Samo 1080p podrzava 60FPS. Izgleda dosta cartoony.
     
    Picoooka likes this.
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mad Max, je 5$ na US storu. Dobra igrica.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    PlayStation Plus games for February:

    EA Sports UFC 4,
    Planet Coaster: Console Edition,
    Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sony kupio Bungie.
     
  15. igor.g

    igor.g Komšija

    Nigdje veze, pogotovo za ovu cifru niti imaju šta od IP da opravda to.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mora neko napraviti FPS da zamijeni sve ostale FPS-ove
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ako nisam citao prije par mjeseci da Bungie vec radi na novom IP.
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

    Sljedeće sto ćemo čuti je da Microsoft kupuje EA ili Ubisoft dok Sony - SquareEnix, Capcom, možda Segu. Onda samo ostanu Indie publisheri kao Devolver i AA buranija :D:D
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Da mi je neko rekao da cu ovako moci igrati nakon godinu dana vjezbanja, ne bih mu vjerovao.



    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    I dalje imama problem sa panningom i cesto reagujem kao da sam imao mozdani. Ali u kroz cijelu partiju bude solidno.

    Prvo sam udario plafon i 0 progress, i nisam nista igrao dviej sedmice. Imam velikih problema sa motion sickness. Nakon pola sata igranja ne smijem sjesti za auto. Nikad ovo nisam imao ali eto, mozak ne moze da se poveze sa gamepadom. Pa sam pauzirao i od jucer hajd reko da ne skuplja prasinu. Aim kao da je bolji, i to dosta a vise nije toliko kao prije motion sickness vec mi se samo manta hocu upast :D

    Maloprije legnem kad me glad nadigne pa odigram dvije partije BF5. Malo sam se igrao i sa TVom, spustio brightness i boje pa se nadam da ce pomoci. Bolje mi lezi kada je senzitivitete brzi i trzam kao sa mišem. Cim sporo pomjeram odmah mi muka. Recimo ne mogu igrati hell let loose jer je sporija igra. Cijeli dan mi bude lose.

    Elem, gamepad mi je bio nightmare ali se ocito da sve savladati. Bitno mi je bilo da nisam kamper i da ne sjedim u ćošku vec da mogu igrati rush kao i uvijek. Evo od spawna 5min.



    I dalje fulam zicere, primjetio sam da treba vremena da mi se šaka zagrije. Poslije bude fluidnije. Nekako mi ruka bude umorna tek kada krenem igrati. Pogotovo u jutro.

    Kome god gamepad izgleda prepreka u vrijeme skupih GPU, moja preporuka da se predje u drugi tim. Ni ne pratim ciejen vise karti a kada slucajno naletim vidim opet skocile. Wtf.
     
    Last edited: Feb 2, 2022
    Pelikan and Eldorado like this.
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma



    Jedva cekam :D
     
    Zer0 and Patton2410 like this.