All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    U svakom ovlaštenom će izbaciti sve podatke o vozilu isto kao o taj vertikal. Reklamiraju ga do besvijesti jutjuberi.
    @heroic čim vidiš tu magičnu brojku od 200k to znači da je zapravo 400 :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Carvertical je dobar što za razliku od ovlaštenog može vidjeti koja je šteta na autu bila, i detaljnije kilometraža... Ja znam par slučajeva gdje je dobro došla ljudima...

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    Pa uzmite ko kod nas mora da radi logovanje samo ovlasteni,da promijenis samo gume ostane podatakna koliko si km to radio, ostali niko,jos bjg imaju neke servisne i sl... I na osnovu cega ce provjeriti carvert, ok da nekome pomogne ali je i dalje daleko od sigurne provjere...
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam ljetos svakako uzeo auto al dobar je ovo fazon svakako za ubuduce :)

    Mada me želja vuce sad da provijerim svog CC-a :D

    Dobro me služi mada sam servise i neke sitnice uradio koje su koštale svakako.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kupio rodjak prije dva dana CC-a, 2013 godina, 2.0TDI od opreme ima ja mislim skoro sve.. od panorame, lane assis, ACC, blind spot, kozna sjedista sa memorijom, pa sve ostalo... haos opreme... ali se bas vidi da je dobro manji od Mondea. Najvise me iznenadila sirina klupe nazad. Prostor za glavu sam i ocekivao da nije sjajan, ali je bas usko nazad... Inace fino auto.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne bih sad ono bas da serem po cc-u al po meni je to prilicno promaseno vozilo. Vozao sam jednog dok sam u Libiji radio. 2.0 tsi 211ks

    Nije limuzina a nije ni sportas. Po krivanama nije bas upravljiv zbog tezine a za limuzine nema nekog prostora. Prije bih se odlucio za klasicnog pasata.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Kupujes ga radi estetike. Ista je prica za svaki kupe sa 4 vrata. CLS, Panameru, CLA, A5, A7, BMW 4, BMW 6 gran coupe itd. Svi su oni tešku sa jako malo prostora a performanse ima, kako koji. BMW i panamera mozda ili neki S line Audija i to je to.

    Ne treba ih gledati kao limuzinu vec kao kupe gdje ne moras ustati da ti neko sjedne, sto i jesu. Recimo prije mi se svidjao CLK ali bih danas A5 sportback ili BMW 4 gran coupe uzeo.

    Klasican kupe je mrtav. Niko ga vise nece. Moras imati dva auta.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakva estetika, taj auto je bas ruzan. Ruzni su i ostali koje si nabrojao, izuzev BMW-a (koji su cak ljepsi od serije 3 i 5), ali oni imaju mjesta nazad (ima i Panamera al je prva generacija bas ruzna). CLS mi je jedan od najruznijih auta koje sam ikad vidio. Za Audi znam samo da A5 nazad nema mjesta cak ni za mene koji sam 1.78.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ti si Stevie subjektivan sto se tiče ljepote, ja recima volim brinete, normalno da coupe nije isto limuzina. Zaboravih vam reći usput da nisam vise u TZ.
     
    Last edited: Nov 29, 2022
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    CLS W204 je meni najljepse auto a ti sada kako god hoces :) Panamera zadnja nesto lješse izgleda jer je agresivnija dok su starije verzije istina poruzne. A7 ima nesto vise prostora od ostalih, kao i Panamera ali je to taj segment. Nema tu prostora radi padajuceg krova. Ne znam kakav je CLS shootingbrake ali sumnjam da puca od prostora.

    [​IMG]

    NAjveci problem meni kod tih auta jesu prozori. Vidljivost je nula. CC, CLS, A5 itd.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U Minhenu sam pa ta auta relativno cesto vidim, i nikad da se "naviknem" na izgled. Ruzni pa ruzni. Cak mislim da mi se sad jos vise gade.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    ..a tebi je benčmark ljepote sta ? Ako pricamo o normalnim autima, nemoj sad' Stirling Moss :D
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa eto recimo spomenuti BMW Series 4 (naravno ne ovaj novi), ili Audi A6 C7.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  14. Almir

    Almir Komšija

    Kad porodicni ljudi gledaju cupe u bilo kojoj verziji i jos bacaju komentare :)
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Da sam tamo u'vas anamo vani, prvo bih gledao četvorku grand coupe. Audi je najljepsi od ta tri dominantna njemačka brenda ali realno, to su genericka auta. Mislim da ni jedan dizajn ne stari toliko brzo koliko audi. Sada kada pogledam A6 C6 koji sam za malo uzeo 2019te, izgleda kao da je iz devedesetih izasao. Četvorka je isto, totalno neprimjetna ako nemas neku ekstra M opremu. C7 je iskreno lijep ali jako konzervativan i bice lame za godinu-dvije. Jedino RS moze proci ili neka top S line oprema.

    Neki dan sam vidio Guliu quadrofolio i djaba, ovako crna sva zatvorena, zanimljivija je od svih tih njemaca.

    [​IMG]
     
    Alibegovic likes this.
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Rekao bih bas naprotiv, Audi slabije "stari" nego konkurencija. A6 C7 ce jos dugo lijepo izgledati. Za pocetak, nasljednik nije nimalo ljepsi, i samo je evolucija tog dizajna (istina unutra puno modernije izgleda, ali tu se postavlja pitanje sta covjeku zbilja treba).

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja bi volio sljedeće da mi bude CLS. 2013/14 godina model. Ako se bude para, 2 godine još ovog gulim i onda cls :)

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaci ti bi volio da ti slijedece auto bude staro 10-11 g.
    Pa volim forda od 3-4g neg ne znam ti sta od 10+


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker and dams82 like this.
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jebi ga, zelja mi je ta neka veca limuzina. Da li cu ispuniti ne znam.. Ali to ti je kao sa iPhone, samo je prvi skup :D onda kad preprodajes i dodajes jeftinije je :) Bitno mi je da mi auto bude mladje od trenutnog, i volio bih vecu klasu.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Od toga te može samo glava zaboliti, a za šta, praktično za ništa. Razlika u odnosu na mondea je samo za klasu veće održavanje.
    Plus, drugo je to da si pun love pa ti svejedno, ali natezati se radi auta to ne kontam.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.