Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sve ima svoje. Jedan iphone od 2 milje kao 4 žaomija po 500. Iphone ce raditi i raditi kako treba i dobijati update 6-7 godina a 4 xioamija po 500km ce pokriti taj isti vremenaki period a ni u jednom trenutku nece biti highend.


    Mislim pored toga sto sam kupio iphone ne opravdam ovolike cijene. Ali ako je budget phone dogurao do 500km normalno je i da je highend otisao u pm.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    kvaju and Vedo like this.
  2. selvin

    selvin Moderator

    Samo sto mozes 2-3 godine koristiti svaki od tih xiaomia. Pa je to ~10 godina, a ne 4, pa ces promijenit makar 2 iPhonea za to vrijeme. Naravno neces imati highend iskustvo, ali realno to rijetko kome treba. Zato ces platit 2-3 puta vise na tih 10 godina. Isto kao i za sve ostalo, luksuz je luksuz.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja sam imao bas dugo androide, a zadnjih par godina shaomi.
    Zadnjih 8 mj imam iphone.
    Ne da nije blikno, trzno, lagirao nesto.
    On radi. to je to.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Telefon može bez problema 3 il 4 godine i to ovi jeftiniji, flagship 5 - 6 bez problema. Sad što marketing čuda čini i brendovi bi da se mjenja svake godine je drugo.

    A to za iPhone mi je najsmješnije, komično. Brend koji je rezao performanse procesora radi "baterije"

    Ja koristim S8 telefon je 2017 godište, radi bez problema.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja koristim iPhone 5. Nemam planove mijenjat dok ne prestane raditi.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma nema vise trzanja osim ako nisu ovi entry level/low end telefoni...a takve ima Samsung najvise...modeli A01,A02,A03 koji se u BiH prodaju po 400 KM...onda A11,A12 i vise...ljudi nemaju pojma sta kupuju i sta je ispod te naljepnice Samsung...meni je ono kriminalno,da onako slabe telefone prodaju u 2021. godini

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    P20 Pro, vec 4 godine mislim u sluzbi, sto neko rece, ne trza, ne laga, nista. Na telefonu nije ni baterija mijenjana. A telefon se bas bas koristi, zadnjih nekoliko mjeseci memorija je uglavnom popunjena 125/128Gb.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ista stvar. Ne bi nazad na Android nema te šanse. Nedavno uzeo i Apple Watch 7, kombinacija i po.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Rade i flagship samsunzi dobro. Imao sam note3 s6 s7 i s20+ nisu nikad trzali izezali. S6 i S7 su imali kriminalno lose baterije ali su radili ok. S20+ je poluproizvod sa losom baterijom al i on je radio odlicno. Samo sto im brzo prestane softverska podrska a apple i sad zadnjim updateima podrzava iphone 6s iz 2015g. Rezao je apple performanse davno nekad. Sad je druga prica. Prije su imali najlosije baterije a sad su najbolje. Evo mene sad. Jutros s punjaca u 7.00h i imam jos 70% SoT skoro 4 sata. Fali par minuta. Ko ima kad buljit u ekran citav dan moze prebacit 10 sati lagano.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imao mate10pro 3 god. Zbog Trumpa sad nosam iphone. To sto je huawei bio nekad to se vise nece ponoviti. Stabilnost i fluidnost iOS-a i funkcionalnost androida.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Qler and aNaToMiC ! like this.
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Flagship telefoni unazad 5 godina su fluidni maksimalno i ko god je imao neki flagship,on leti i dan danas i tu nema usporavanja.
    Evo trenutno imam u ruci Samsung S21...munja,sve je instant i vidjeti cu vjerovatno da i moj naredni telefon bude sa flagship chipsetom...kamere i ostalo nebitno ali cu zbog fluidnosti vjerovatnno zaganjati tako nesto.
    Mislim i ovaj sada xiaomi mi 10t lite je nevjerovatno fluidan i bas nemam zamjerki na brzinu

    Apple je druga prica...em je prejak chipset em je maksimalno optimiziran ali jednostavno mene odbija iOS i ta njegova zatvorenost i nemogucnost instaliranja svih mogucih aplikacija na telefon.
    A i cijena me odbija...iskreno u mojim ocima apple ne vrijedi ni pola one cijene koju traze za svoje modele ali dobro,to sam samo ja :D
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam. Imam 6s i iPad pro
    Radi to ok, 6s manje ok naravno ali sad o nekom preporodu i magičnoj fluidnosti i nema mjesta.
    Doduše ja koristim na iPadu samo YouTube i Skype ponekad, na telefonima samo Viber, Tapatalk i vremensku prognozu. Nemam ni FB aplikaciju instaliranu. Zato mi se i sviđa S8 pa ga još koristim radi dimenzija, šta će mu 6" ekran i pola kile bilja da ponekad pošaljem poruku.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sto se fluidnosti tice,dostignut je maksimum i tu se nista nece mijenjati u buducnosti...ni kod iOS-a ni kod androida...toliko sirove snage imaju a i OS je optimiziran maksimalno...tako da ja ne vidim da to moze biti brze nego je sada...u biti moze,da ubrzas animacije ali onda imas osjecaj kao da sjecka slika pa to vecini ne godi...nije ni meni neka sreca kada u developer opcijama ubrzam animacije...na ovom sada telefonu sam probao i vratio na default,samo pokvari animaciju.
     
  14. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Imam privatno S21 Ultra i sluzbeni Iphone 13. Oba rade jednako dobro - fluidno, isto kao Iphone ni Samsung nisam nikada morao restartovati isl a imao sam S1, S2, S4, S6, S8 i sada S21U. Mislim da su ta vremena kada je znao S1,S2 zastopati skroz prosla bar kada su u pitanju flagship telefoni.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam S21 Ultra i najvece mi je razocaranje... dual sim koristim, i imam work profile preko Intune na njemu. baterija jedva dan izgura, a nerijetko ni toliko. Kad hocu da nazovem nekoga, znam cekati po 20 sec da mi izbaci menu da izaberem sa koje SIM kartice da zovem... P30 mi je radio bolje.. bas razocarenje za flagship i to pravi...
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Exynos je sranje.
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  17. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ja ne koristim Dual Sim na S21U pa nisam imao te probleme ali sa jednom karticom i bez work profila radi zaista dobro i s pen mi dodje super opcija :) Baterija mi izdrzi 1,5 dan kada punim na 100%, ali uglavnom punim 85% i bude mi citav dan. Nazalost nisam nasao bolji telefon, probao sam i Pixel 6 Pro te vratio na kraju. Iphone jednostavno ne volim i jos uvijek ne zelim imati kao privatni :)
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Koliko ceato se mora puniti batrrija na Apple watch 7?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

  20. DSA

    DSA Aktivista

    Dobra je cijena ovog u Universalnom. Jel im ista cijena sa keš i rate? Obično po ovim piljarama nije