All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. selvin

    selvin Moderator

    Sram ih bilo

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ako nekome trebaju za RNS 510 radari fiksni nek se javi u p.p. EU, Balkan itd

    Skoro sam sebi na CC-u digao firmware, mape i radare :)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    Postavljaju tu prije semafora otprilike kod apoteke one, tu je ogranicenje 50, isto u miladijama gdje je 40 postave na sredinu raskrsnice kod metalotehne, a znaju pucati iz auta ili kad je ljepse vrijeme sa motora.

    Generalno sad svi imaju te mobile radare i ne isplati se voziti brze, vozim samo brze po autoputu ili na dionicama tipa od banovica do zavidovica kad izadjem kod zepca opet prati ogranicenja...
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel se šta put Banovici - Zavidovici popravio?

    Sjecam se prije 4-5 godina rupa do rupe.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    Generalno dionica je losa, nije previse optercena saobracajem i nema radara, nesto sitno su krpile lokalne zajednice ali ssve je to slabo...
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Fazon je sto i ne vozim brzo, nego tesko je voziti 50 po magistrali, to je voznja u 3 brzini. Trebaju na magistrali vratiti 60, barem na nekim dijelovima. Dole kod kipova npr je 50 ok.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To je taj problem...ne vozis brzo ali je bas tesko drzati na 50 brzinu,pipnes gas i vec si na 60+ i eto kazne.
    Danas sam bas tu u Devetaku spustio na 50 ali ne znam koliko daleko snima radar...moguce da me uhvatio i na 60 ali vidketi cemo.
    Ja uvijek vozim po ogranicenju ali eto pipnes nekada gas ili ne zakocis na brzinu ogranicenja i uhvati te.

    Ovo su na relaciji gr-tz sada oko nove godine poceli sa radarima svaki dan,prije ih nisam bas vidjao ,slabije je bilo i da zaustavljaju pored puta...


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa jedino ako nosis gumene cizme ili ti auto ima 700 konja. Cuj pipnes gas i ode na 60+ :D
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sa 50 na 60...ne sa 0 na 60 :D

    Valjda se kreces na putu,ne parkiras :D
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Merc-ov 9G u sedmoj na 50-60km/h *facepalm
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Na to sam i mislio, nije to mala razlika 10km/h, osim ako nemas osjecaja nikako.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Svaki moderni mjenjač je tako mapiran.
    Činjenica je da stavljaju radare na mjestima gdje će kazne sjevati na sve strane, a gdje treba nigdje ni radara ni policajca.
    Ja čiđ vidim veliki pravac odmah usporim.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest sipak, ja imao manuelca sa 6 brzina, 50-60km/h vozio u cetvrtoj, a sjecam se na Puntu sa 5 brzina vozio u petoj.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Kod mene je 7g, na 60 zna biti u 6, u eco mode naravno. U sport je u 4. Zavisi naravno i od uzbrdice i slicno. Ako ides po ravnom konstantno naravno da ce gledat da prebaci u sto vecu brzinu a da obrtaji ne spadnu na minimum.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    ovdje se govori o auto mjenjačima, plus porediš dizela i benz.

    Ovaj C5 što sam vozio imao 8 brzina i tako na 60-70 u sedmoj znao biti.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja kad sam imao lubenicara u trecoj previse obrtaja na 50km/h a u cetvrtoj premalo :D

    Ovaj sad guta sve od druge do seste.
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kakva su ograničenja po Tuzli, ne pamtim kad sam prebacio u četvrtu, a i narod kilavi samo što kiša padne :D
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja non stop cetvrtom vozim, doduse kod mene 1,9tdi :D
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kotistite li bihamk kartice :)



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Koristim ja vec nekih 3-4 godine. Ali srecom nisam imao priliku da ih upotrebim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro