All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja koristim.
    I najbolja je usluga, obzirom da sam znao koristit i ostale (adriatic, central).

    Bas prije dva dana mi je zatrebalo, pumpa od goriva crkla. Dosao kamion, odvukao auto majstoru :)
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    I Adriatic je produžena ruka bihamk,, samo se kupuje uz policu osiguranja. Ja to imam, ali nisam nikad koristio. Kad smo kod pumpi baš smo zadnjih dana nekoliko zamjenili, neki dan na megane, čini mi se i ti voziš megane?

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    nisam imao priliku nikad da koristim, svake godine produžim za nedaj bože, samo bi napomeno da sam jedne godine sad ne mogu da se sjetim bilo je -27 kad sam upalio auto vizio cca 2km i stao, bihamk nisam mogao dobiti nikako, znači sistem je legao jel su svi zvali... ugl kasnije temp pala na -11 nešto i uspio sam uapaliti i krenuti.

    Jedinom mi krivo da se makar javili pa da kaže 150 na redu...

    I da tu ima caka ako si negdje u garaži ili na parkingu slabije reaguju, pa kažite da ste na cesti, bolje reaguju :)
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja ove godine nisam ništa od tih usluga uzeo, ne znam ni što, za pola godine ide reg izmem radi nekog mira.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. nivla

    nivla Komšija

    ja sam na ravnom cekao 2h ujutru bihamk intervenciju na -20 da mi dodje neko, od tad im ne placam clanstvo

    kad sam imao udes reko hajd da aktiviram euroherc zonu koju sam “dobio” uz reg besplatno, kad tamo nema uopste to na polici osiguranja, ona knjizica ko da je i nemam, drz ne daj, nakon 2 dana dobijem zamjensko vozilo i aktivira mi se zona, morao ostaviti kaucije nekakve i nisam htio dat vise od 100eur iako je lik zahtijevao od mene da mu polozim 2000km, kao novo auto ako mu sta unistim, dali mi nekakav fokus karavan ljuljalo kvacilo al posluzilo dva dana, generalno kad mi je zatrebalo dovoljna je bila intervencija ukljucena uz obaveznu registraciju
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vidiš ja sam to od euroherca imao prošlu registraciju i naplatili mi 60km varalice.
    Sve što piše na tom papiriću zvuči predobro da bi stvarno tako bilo.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam nedavno imao problem na Mondeu, sasula mi se remenica jedna, I sjetim se uz registraciju, jaran mi dao neku Cofus karticu ta neka asistencija... U glavnom nazvao ih naveče, dogovorio šlepu u 8 ujutro, došao čovjek odvezao u Ford sa Dobrinje na Šip, nisu sekunde jedne zakerali nešto pravili problem... Ja sam fakat ostao pozitivno iznenađen. A jedne godine ja sa ženom i djecom u Zagreb na advent, došao u Zagreb, ujutro da upalim auto neće ni da čuje, akumulator otišao. Nazvao bihamk, oni hak, ovi došli preklemali me i račun bihamku. Ja otišao kupio akumulator, i sretno još par godina do prodaje je slušao :)
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kod svih auta top, a svako negdje zaglavio u kvaru. Nisam uzimao od Bihamka nikad ništa. Jednom uzeo onu zaštitu 50 % bonusa, nasukali me sa malim slovima. Ne uzimajte ništa više od standardnog.
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Mislio sam Classic nabaciti 31km cini mi se, nisam do sad imao belaja a nikad ne znaš kad može zapeti pogotov van kantona kad si.

    Davno sam imao tada još bilo 20-25km.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    sta da ti kzem, ovo na -20, vozio merc a klasu, nikakav ozbiljan kvar samo crko accu, dijagnosticar iz bihamka rekao alternator i anlaser otisli, odslepo me elektricaru, na kraju me ovaj nije htio primit, i ja zovnem nekog turcina da me preklema i sam zamijenim accu
    ovo za udes, auto bilo u voznom stanju nakon sto me zaustavila zastitna ograda na autoputu(10.5m ograde sam ulupio)
    znaci nista konstruktorski me nije nikad ostavilo na putu
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Normalno je da se kvari auto od 10 godina, ali to nisu neki aman kvarovi...auto napravljen za cca 1h, i vozi. Ta remenica nikad nije mijenjana, alternator ja mislim, odrađeno, pregledano ostalo i to je to.
    Akumulator, jebi ga, on mora otici :D
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma sta znam , kad god sam zvao bihamk sat max sam cekao, generalno je 20-30min. Do sad iskoristio 4x u 10 godina. 2x slepa sada zbog pumpe i kad mi je neko izbusio 2 gume.
    Jeste reno megan mk2 . Ode 250km sa rukama + filter goriva


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Trolao bih te za forda ali realno u pravu si, ovaj put :D
     
    Qler likes this.
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Prije nekih mjesec dana primjetim na šajbi kamenac, mrlje, kada špricam šajbu. Kontam u rezervaru za vodu mi nesto ima, mozda ga treba mijenjati. Ko ce ga znati. Ono sto dovodi do ludila je da ja šajbu nisam špricao 2-3 sedmice i prije ovih minusa su bile malo kiše malo snijega. Šta god da bude od vode na šajbi ostavlja mi iste mrlje. Ne kontam uopste sta moze biti. Ovako izgleda i ovo sam danas našpricao da uslikam. Ali isto bude i od kiše. Neku noc u zenici pljusak i ostanem nekih 20min duze na cesti prije ulaska u garazu i reko da mi doslovno sapere aiuto, da eliminisem i praonu koja mozda ima sapunice i ako korismi samo vodu.

    Isti djavo. Mrlje po staklu. Ovako izgleda:

    [​IMG]
    Ima li iko ideju sta moze biti? Jedino sto sam mijenjao jesu brisaci koje sam zamjenio prije mozda 2m. Ali nisu ostavljali nikakve mrlje prije i ako zvuci bizarno da moze biti od njih.

    Znam da je glupo pitanje ali ovo nigdje nisam vidio. Tečnost za brisace je u autu vise od godinu dana. Nisam novo nista sipao. Ali eto, cim malo padne kišica, ostaju mrlje ovako po ivicama dokle brisac ide.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prljava kisa, smog? :D
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Cuj da mu zenicka kisa sapere auto :D
    Sajba moze biti cista 2 minute nakon detaljnog rucnog pranja, sve nakon toga ce je neki vrag uprljati.
    To na slici izgleda kao od vode za brisace.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    U Zenici sam vecinu svog zivota a vozacku imam ..stid me reci koliko dugo. Ovo prvi put vidim. I ja kontam da je voda od brisaca, ali meni snijeg isto uradi. Ostane tako na ivici dokle dodje brsac, pruga bijela. A kiša uprlja malo drugacije. Mislio sam da mi sapere od ovoga sta god ono bilo. Kontao prvo da nije od praone i nekog voska. Slicno bude. Od kise se vidi prašina. Bude drugacije. Ovo baš ko mlijeko.

    Sto se smoga tice, nemamo ga zadnje 2-3 godine kao prije. Ima dosta vjetra. Jedina su promjena brisaci, ako nadjem stare, vratit cu ih samo da probam.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Potroši tu tečnost što je u rezervoaru, naspi novu i operi fino staklo.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. Majesco

    Majesco Aktivista

    Probaj ocistit metlice od brisaca sa mlakom vodom, moguce da ti se natalozila prljavstina.
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel neko mijenjajo ulje "manuelnog" mjenjaca?

    Koje su cijene, vidim zimi da me nekad zna zezati prenos brzine kad je auto vani duže na ovom minusu.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk