Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. dek

    dek Novi član

    Stvar je i navike ali i prevelikih očekivanja.
    Očekuješ od monitora za koji daješ skoro 1500 KM, koji je po recenzijama među najboljim ako ne i najbolji gaming monitor danas, da na svim poljima nadmaši monitor star 10 godina, da te obori s nogu.
    Naravno, ne kajem se zbog kupovine, ali vidim da sam svoj DELL uzimao zdravo za gotovo.:)
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nije sreca,para puna vreca

    Ja sam godinama imao lose monitore,jer su uvijek bili skupi,kupovao dam tako do 300 KM ali onda sam prije par godina naletio na odlican hp,nesto slicno kao dell-ovi modeli ,ips...sliku sam podesio sebi kako mi odgovara i od tada uzivam u monitoru.
    Za moje potrebe je odlican ,nije gamerski ali ja i ne igram vise,tako da taj aspekt nebitan,bitan mi ne samo prikaz boja.

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Vedo likes this.
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  5. dek

    dek Novi član

    Koliko je čest coil whine kod monitora?
    Primjetio sam da moj G7 Odyssey ima blagi coil whine.

    Je li se to smatra defektom koji je osnov za reklamaciju i zamjenu?
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    U nasim veleprodajama ne priznaju za graficke coil whine jer meni za RTX 3070 su kazali da ne pokusavam jer nema nista od reklamacije,a za monitor ne znam.Provjeri u radnji gdje si kupio ili nazovi veleprodaju pa pitaj.
     
  7. zemomak

    zemomak Aktivista

    Kako vam se čini ovaj veliki monitor od xiaomi, 32 ili 34 incha, valja li čemu?

    Sent from my Mi 11 using Tapatalk
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  9. Almir

    Almir Komšija

    Gledam 34 wide, vidim ovdje se spominjao gigabyta a ja kontao od della s3422dw, mislim sve je to budže varijanta, nisam siguran da u radnji imaju ovaj gigabajt, generalno da li ima još nešto vrijedno spomena u ovom rangu 34wide budžet monitora.

    Hoću da probam sa jednim širokim umjesto dva manja.
     
  10. /\d0

    /\d0 Novi član

    Uzeo prije par dana https://www.olx.ba/artikal/45067640/monitor-dell-34-s3422dwg-gaming-3440x1440-144hz-novo/

    Prezadovoljan.
     
    dino73n likes this.
  11. ibran

    ibran Aktivista

  12. enterthevoid

    enterthevoid Novi član

  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Apr 11, 2022
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Deja vu. 32" IPS 1440p monitor, sta je best buy? I dalje sam na HP i27 i monitor je 10/10. Samo hocu da se udaljim. Nisam se nikada navikao.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Je li zbog volana hoces da se udaljis ili za sve sto radis? :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Apr 21, 2022
    NAILS likes this.
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Bez ljutnje,ali zamjenom postojeceg monitora ne vidim nikakav upgrade sa ta tri predlozena osim ako se taj nije pokvario.

    Neki upgrade u odnosu na trenutni bi bio neki poput ovoga Dell 240Hz IPS,ali treba provjeriti ima li neko drugi na stanju.

    https://www.abcshop.ba/id/dell-gaming-monitor-s2522hg-24-5-240hz-1920x1080-1ms-nvidia-g-sync-ergo/

    Razmisli i ovome Aoc Agon 240Hz koji je kod nas neshvatljivo jeftin s obzirom da je u DE preko 300€

    https://www.olx.ba/artikal/48651817/aoc-monitor-24-5-ag251fz2e-tn-1920x1080-240hz-1ms/
    https://geizhals.eu/aoc-agon-ag251fz2e-a2346992.html
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ne mjenjam, kupujem novi jer sam ostao bez monitora.
    Pogledao sam sada ove sto si predlozio ok su, ali su mi +50+110KM iznad ovog modela :)
    Limit mi je 400 pa sam zato pitao :)

    Eh naravno da se ne ljutim, zato i pitam ovdje :)
    Jel bas tolika razlika da izvalim +100.

    Trenutna postavka mi je u potpisu, pa ne forsiram ni na 2K, vishe causal gaming. (budget monitor takoreci ganjam) ;D

    hvala drugar
     
  20. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Pa ako ti je limit 400km onda i nemas nekog izbora osim tih modela koje si naveo pa u tom slucaju idi na Asus TUF VG249Q jer je IPS dok ti je VG248QG TN panel.
     
    bhd likes this.