Streaming servisi: Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kvaju, Jan 6, 2016.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Kako tako jeftino prođete? Ja ga plaćam 12€ mjesečno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo je zadnji mjesec da placam Netflix. Istice za par dana. Koristio sam ga prije 6g kada je postao dostupan i prestao i opet poceo prije mozda godinu i nema se sta gledati. Nasa regija je jednostavno losa. Dok se moglo sa VPNom bilo je super. Sada poskupljuje a sadrzaj se rasipa. Zadnje sto sam gledao je Witcher, Ozark i to je to.

    Inace Netflix gura svoje originale jer nisu regionalno zakljucani. Kvaliteta je druga stvar.

    Ne treba se vezati za jedan streaming servis. Uplatiš mjesecno jedan, pogledas sta ti treba i odjavis se.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zar ne može i dalje preko vpn a?

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada je postao dostupan, koristio sma ga preko VPNa i onda su sve redom banovali. Mislim da one stranice, koje su nudile life time netflix VPN za 40$, vise i ne postoje. Poslije sam ga nastavio koristiti solo. Vjerujem da ima nacin ali se ne ganjao vise ja sa njima.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nemam pojma za to, ja upalim vpn na neki američki gard i radi ok mada rijetko i to koristim

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Vecina ih uzima Turski netflix :D

    7-8km mjesecno 4k UHD paket.

    Ja sam na Real debridu, nema bolje a sve u jednom paketu.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To za 40$ lifetime nisam nigdje vidio. Ja sam uzeo turski gift card od 100TL preko G2A, unjeo u Netflix app i imam placeno od Februara do Maja.

    To banuju one sto koriste VPN zbog sadrzaja, ovaj nacin placanja jos prolazi bez problema.
     
    NAILS likes this.
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Da je za BiH 4KM, opet bi ga rijetko gledao. MEni je glavni problem sadrzaj. Poceli su forsirati i one rijaliti šovovee Kardašijans i prijatelji. Nesto sto prije nikada nije bilo.

    A bilo je opcija lifetime VPN koliko hoces. Samo ima tome koja godina. Cim nisi cuo za njih vjerujem da su banovano svi redom.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Te Kardasijanke i one gospodje sto dilaju nekretninama gleda zena :) Ja iskreno ne pratim nista posebno. Chappelle show, stand up komedije i to, ponekad neki ww2 dokumentarac. Izleti povremeno i solidan film, ali vise imam na disku sto valja nego Netflix.

    Nemam nemog izbora, i na MojaTV bude povremeno filmova i serija al brate ubise sa srpskim reklamama koje sve duze traju.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Al onda nema nasih subtitlova?
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Netflix možeš platiti bilo gdje u svijetu, ali sadržaj i titlovi zavise od lokacije gdje se uloguješ i gledaš. Npr počneš film gledati na laptopu i poneseš ga u njemačku, tamo želiš nastaviti kad ono gle čuda, nema filma više u ponudi jer si zamjenio regiju gledanja. Znači platiš gdje je najjeftinije, a gledaš ovdje gdje je inače skuplje, sadržaj je isti...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Imaju :D

    Sve isto ba, samo jeftinije.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  13. Loki

    Loki Komšija

    Ja sam sad u Njemackoj a ne znam njemacki... Na Netflixu (i recimo Crunchyrollu) ima hrpa anime sadrzaja kojih nema recimo kod nas ali za sve postoje samo njemacki titlovi ili dubbovi sto bas smara. :)
    Ne znam da li bi zaradio ban ako krenem da koristim VPN radi promjene regije i koje su mi opcije ako zaradim taj ban?
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pauziraj trenutni subscription

    Napravi novi gmail account
    Napravi novi netflix account
    Ako imas racun na Wise ili necemu slicnom, kreiraj one-time karticu i prebaci na nju para sa glavnog racuna
    Prebaci se na turski VPN
    Registruj se kao da si u Turskoj i plati sa tom one-time karticom
    Vrati se na njemacku ili zeljenu VPN konekciju
    Login na Netflix
    ....
    Profit!

    Also report results, a ako dobijes ban - nije neki gubitak :D
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Znači mogu dobiti ban ako stavim na vpn-u da sam iz Amerike? Nisam imao pojma za to, valjda sam do sada imao sreće, mada rijetko kad upalim samo da vidim ima li šta ekstra na USA netflixu

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    ma kakav ban, ja prebacio na Njemacki zbog prevoda i sinkronizacije i nemam problema.
     
    Last edited: Mar 22, 2022
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma i ja kontam, ne znam odakle to.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. Loki

    Loki Komšija

    Ja nisam nikad do sada probavao na Netflix preko VPN-a a sad bi mi trebalo (bas da izbjegnem Njemacki) a vidim ljudi pricaju o nekim banovima, zato pitam.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Koliko znam mozes prebaciti titlove i dubove na engleski na velikoj vecini sadrzaja
     
  20. Loki

    Loki Komšija

    Ma vjeruj nema. Mislim da su i to neka copyright ogranicenja. Upalis anime na japanskom i ima samo na njemackom titlove. Ista situacija je sa dosta filmova i serija.